Pakiliai rungtyniaujanti Utenos „Juventus“ šį sezoną tapo tikru Vilniaus „Lietuvos ryto“ prakeiksmu.

Spalio viduryje savo aikštėje vilniečius nukovę Antano Sireikos auklėtiniai vasario viduryje dar sykį namuose patiesė „Lietuvos rytą“ ir eliminavo Rimo Kurtinaičio vadovaujamą komandą iš tolimesnės kovos Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Visai nedaug trūko, jog sostinės klubas Utenoje kristų ir praėjusį sekmadienį. LKL pirmenybių susitikime „Juventus“ dar prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo dviženklę persvarą, bet to pergalei neužteko – legionierių tempiamas „Lietuvos rytas“ Aukštaitijoje triumfavo paskutinėmis mačo sekundėmis.

Sezonui persiritus į antrąją pusę, įsibėgėjusi „Juventus“ Lietuvos čempionate laimėjo septynissyk iš eilės ir užfiksavo ilgiausią seriją klubo istorijoje. 

Apie tai, kasmet vykstančią legionierių paiešką, jaunų žaidėjų integraciją LKL ir komandos trenerį „BasketNews.lt“ rengiamoje „Žinių radijo“ laidoje „Trys milijonai trenerių“ kalbėjo „Juventus“ direktorius Eimantas Skersis.

– Kokia yra sėkmės paslaptis, jog pavyksta nutildyti visus skeptikus?
– Sunku pasakyti, greičiausiai tai yra didelis darbas, kurį darome tiek aikštelėje, tiek už aikštelės ribų, nes komandos personalas yra labai nedidelis – praktiškai aš ir Žydrūnas Urbonas. Daugiau tos administracijos kaip ir nelabai yra, tad tenka daug nuveikti, yra toks Žydrūno pasakymas „Atiduodi dūšią“. Gal tas persiduoda ir komandai, žaidėjai atiduoda dūšią už klubą, turime sirgalių palaikymą, kuris yra labai svarbus mums. Tas turbūt ir padeda siekti tų, atrodo, kartais neįmanomų tikslų. 

Šį sezoną metami tritaškiai

34%
6,7
Pataiko: 6,7
Taiklumas: 34,4%
Vieta lygoje: 8
Geriausias pasiekimas: 14
Blogiausias pasiekimas: 3
Daugiausia pataiko: Gytis Sirutavičius

– Mažesnio klubo kasdienybė yra, kas sezoną laukia komandos persikomplektavimas beveik iš naujo. Kaip pavyksta su tuo susitvarkyti?
– Čia jau tokia realybė, nieko nepadarysi. Ačiū Dievui, jog mes turime rėmėjus, kurie yra daugiau ar mažiau stabilūs, tai yra pakankami didelės įmonės, nes Utenoje turime galingų pramonės įmonių, turime miesto savivaldybę, kuri teigiamai žiūri į mūsų projektą. Mes bent jau galime žinoti, kad galbūt tikrai neturėsime mažiau, bet gal turėsime ir netgi daugiau tų pinigų kitam sezonui.

Tad po Naujųjų metų pradedi galvoti, ką gali padaryti. Tiesiog tas geras žaidimas ir sėkmingi rezultatai dažniausiai tampa „meškos paslauga“, nes žaidėjų kainos pakyla, o mūsų biudžetas taip ženkliai neauga. Žinote, jeigu žaidėjo alga pakyla 3-4 kartus, o buvo, jog Spencerio Butterfieldo atlyginimas pakilo net 5 kartus, tu neturi kito varianto, kaip tik iš naujo komplektuoti komandą, nes tiesiog nėra kitos išeities.

Apie Butterfieldą galiu pasakyti labai paprastą dalyką. Dabar žaidėme Italijoje, Avelino „Sidigas“ vadovas atėjo ir sako „Ką manai apie Butterfieldą?“ Aš sakau, jog tikrai neblogas žaidėjas, metikas, kovotojas, viskas su juo gerai. Tada jis sako: „Norėtume jį pasižiūrėti kitam sezonui.“ Bet sakau, jog jo kaina jau turėtų būti apie 150 tūkstančių eurų, o „Sidigas“ vadovas sako: „Tai čia juokinga suma“. Sakau: „Nežinau, jis pas mus prieš sezoną žaidė už tris tūkstančius eurų.“ Tada jis paspaudė ranką ir atsakė: „Geras sandėris.“

– Kaip vyksta legionierių paieškos?
– Tiesiog dirbi, analizuoji, yra agentai, darbas su jais. Čia galbūt yra Žydrūno prioritetas dirbti su agentais ir ieškoti žaidėjų. Jis duoda užklausą agentams, kokio tipo ir plano žaidėjo mums reikia, tada agentai atsiunčia savo pasiūlymus. Mes esame klubas, kuris neturi kažkokio agento draugo, iš kurio būtinai turime rinktis žaidėjus. Mes dirbame su visais agentais ir ieškome optimaliausio varianto, kuris mums labiausiai tinka. Negali sakyti, jog visada pataikome, nes turime tą patį Spencerį Parkerį, su kuriuo teko visiškai neseniai atsisveikinti, buvo ir anksčiau tokių legionierių, kuriuos teko išsiųsti namo po peržiūros. Dažniausiai rašomės kontraktus su peržiūra. Pas mus atvažiuoja tik tie amerikiečiai be peržiūros, kuriuos mes tikrai žinome. Tas pats Butterfieldas pas mus atvažiavo su peržiūra, taip pat Chavaughnas Lewisas, šiemet – Parkeris ir Bestas. 

Parkeris lyg ir atrodė, jog jis visai neblogai tiks, bet paskui nepavyko. Mes tikrai nežiūrime vien tik tų (žaidėjų epizodų) iškarpų, nes padaryti gerą trijų minučių filmuką gali ir apie miesto lygos žaidėją, nėra sudėtinga. Yra analizuojamos rungtynės, su žaidimo situacijomis ir tai padeda susidaryti vaizdą apie žaidėją. Duok Dieve, kad ir toliau sektųsi. 

– Kaip užsieniečiai reaguoja atvykę į visiškai naują aplinką?
– Bet kuriuo atveju yra pakankamai sunku, nes miestas mažas, pramogų praktiškai nėra. Bet jie nuvažiuoja į Vilnių, kuris yra už valandos kelio, Kaunas – už valandos ir penkiolikos minučių kelio, tad turėdami laisvo laiko nuvažiuoja į didmiesčius. Ypač, kai šiemet buvo toks grafikas pirmus penkis mėnesius, kada žaidi po trejas rungtynes per savaitę, tai Utena yra pats geriausias miestas, nes nėra jokių pagundų, tiesiog dirbi, nueini į treniruotę, nueini pavalgyti, būni namuose ir dirbi toliau. Šiaip amerikiečiams svarbiausia yra turėti internetą. Jeigu jie turi internetą, daugiau jiems problemų nėra. Per tiek metų aš jau esu pasimokęs, prieš jiems atvažiuojant butuose įvedu internetą, kad jiems atvažiavus pasakai kodus ir jų praktiškai kaip ir nebėra. 

– Kodėl yra vengiama ilgalaikių kontraktų?
– Vienas paprastas dalykas – Lietuvoje trūksta krepšininkų. Čia yra elementaru, mes esame krepšinio šalis, bet neturime žaidėjų. Kai LKL buvo vienuolika komandų – tuomet mums neužteko žaidėjų, „Mažeikiai“ turėjo 17 ar 19 pralaimėjimų seriją, nes nėra žmonių. Mes turime konkuruoti su ketvirta, penkta Prancūzijos lyga ir visai neseniai skaičiau Jonavos sporto klubo vadovo straipsnį, kad jie konkuruoja. Jie nė velnio nekonkuruoja. LKL vidutiniokės konkuruoja su trečia, ketvirta, penkta Prancūzijos ir Ispanijos lyga. Nėra žaidėjų, niekas nenori įsipareigoti. Visi nori uždirbti daugiau. Mes mielai su Vaidu Čepukaičiu pasirašytumėme 20-ies metų kontraktą ir turėtume jį savo komandoje. Pavyzdys, kiek yra vidurio puolėjų tokio vidutinio lygio klubui kaip „Juventus“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“. 

Tai – Karolis Petrukonis, galbūt Egidijus Dimša, yra Čepukaitis ir praktiškai viskas. Tik trys vidurio puolėjai. Tiek Ovidijaus, tiek Simo Galdikų kainos yra gerokai didesnės. Ačiū Dievui, kad Ovidijų mums paskolino, tai pavyko šiek tiek sutaupyti. Mes tikrai jokiais būdais neįpirktume nei to, nei kito Galdiko. Realiai yra trys vidurio puolėjai, kurie figūruoja septynių ar aštuonių komandų sąraše ir tu turi kovoti. Tai kiekvienas agentas bet kuriuo atveju naudojasi ta situacija, čia yra logiška ir jie kelia kainą. Todėl ir niekas nenori įsipareigoti, nes tokių pinigų, kokie jie nori, klubai negali mokėti, o už mažesnius pinigus jie nenori ateiti. Visi nori uždirbti daugiau.

– Ar sunku atrasti jauną NKL žaidėją, kuris jau šiandien duotų naudos LKL komandai?
– Be jokios abejonės, jūs pažiūrėkite į Dovį Bičkauskį. Jis buvo vienas geriausių žaidėjų NKL ir jis yra žmogus, turintis daugybę teigiamų savybių. Aišku, mes esame labai juo patenkinti, kad turime ilgalaikę sutartį. Bet kiek jam reikia laiko, kad jis įeitų į tą žaidimo ritmą. Donatui Sabeckui galbūt pasisekė, kuris persikėlė į „Šiaulius“, bet patys žinome, dėl kokios pozicijos „Šiauliai“ žaidžia. Pas mus buvo Edgaras Stanionis, kuris du kartus bandė žaisti LKL. NKL, berods, rinkdavo po 26 taškus. Atėjęs pirmąjį sezoną, jis buvo tiesiog epizodinis žaidėjas ir tik antrojo sezono viduryje pradėjo rodyti stabilius rezultatus. Mes, aišku, labai tikėjomės, jog trečiasis sezonas bus užtikrintas, bet trauma viską sumaišė. NKL krepšininkui įeiti į tokį stiprų LKL čempionatą, koks yra dabar, yra labai sunku.

– Koks žmogus yra treneris Antanas Sireika? 
– Visų pirma, tai yra didelė garbė tiek klubui, tiek Utenai, kad tokio kalibro treneris, Europos čempionas atvažiavo pas mus dirbti. Tai turbūt yra didelis ir to paties klubo įvertinimas, tiesiog klubo vadybos, kad mus pavyko tokį trenerį ne tik prisivilioti, bet ir išlaikyti antrąjį sezoną. Mes tikrai daug ir sunkiai dirbame, kad tas bendradarbiavimas tęstųsi ir aš labai tikiuosi, jog mums pavyks su treneriu sutarti kitam sezonui ir dar gal daugiau. Kas mane nustebino bendraujant su Antanu nuo pat pradžių, tai itin aukštas krepšinio intelektas. Atsisėdi ir gali žavėtis tuo, kaip žmogus supranta krepšinį. Jis kiekvienoje situacijoje tau galės išvardinti penkis variantus ir iš tų penkių dar po penkis, kokie gali būti.

Todėl pas mus sezono pradžios yra gana sudėtingos, nes žaidėjams labai sunku įsisavinti, ką treneris nori pasakyti. Pas jį yra daugybė situacijų, daugybė derinių, daugybė kombinacijų. Kai žaidėjai tai „perkanda“, kai jie šitą supranta, tai rezultatai iš karto tampa geri. Lygiai tas pats buvo pernai, lygiai taip pat – sezonui persiritus į antrąją pusę, žaidžiame puikų, akiai gražų ir malonų krepšinį.

Kaip Antanas sakė, jam 50:60 rezultatas netinka, geriau 110:100, kad žiūrovai pamatytų reginį. Jis turi autoritetą ir krepšinio suvokimą. Ir šiaip pats yra puikus žmogus, tiesiog labai malonu bendrauti. Prieš Antanui atvažiuojant į Uteną buvo visokių kalbų, kad Antanas toks ir toks, bet tai yra visiška nesąmonė. Jis – puikus žmogus, geras draugas, su kuriuo gali pasišnekėti, pabendrauti, jis visada duos gyvenimiškų patarimų. Tikrai negaliu pasakyti nė vieno blogo žodžio apie šį trenerį.


Rodyti komentarus
2017-03-08 21:51
to jo
nu tikrai pasiekus, kaip su tokiu biudzetu, ar tu laikai komandas jeigu eurolygoi niekada nezaide, tai jau nepasiekusias? visi juk turi savo maximuma, vieniem jis eurolygos taure, kitiem patekimas i eurolyga o kai kuriem lkl 3 vieta.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-08 21:38
Jo
Kokia cia sekme?? Komanda nieko padoraus nepasiekus ir nelaimejus.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 2

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas