Gyvenk arba mirk: „Žalgirio“ viltis išsaugojo įspūdinga gynyba

Leo Westermannas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Renaldo Seibučio reidas Nuotr.: D.Lukšta
Lukas Lekavičius ieško atakos sprendimo Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Žalgiriečiai po pergalės Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Artūro Milaknio emocijos Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Šarūnas Jasikevičius nenorėjo rungtynių su Atėnų „Panathinaikos“ vadinti gyvybės arba mirties dvikova. Pagrindinis Šaro argumentas – net ir pralaimėjusi, jo komanda išsaugotų teorines viltis patekti į kitą Eurolygos etapą.

Edgaras Ulanovas su kamuoliu

Su Kauno „Žalgirio“ treneriu buvo galima ir sutikti, ir nesutikti. Taip, po „Panathinaikos“ žalgiriečių laukia dar penkerios rungtynės, o tai yra šeštadalis sezono. Be to, „Panathinaikos“ net nėra tiesioginis „Žalgirio“ konkurentas kovojant dėl vietos aštuonete.

Bet visgi tai buvo dvikova, kurią „Žalgiris“ privalėjo laimėti. Galbūt pats terminas „gyvenk arba mirk“ yra kiek per stiprus tokioms rungtynėms, bet tai jau tik lingvistinės subtilybės.

Kauniečių santykis, žaidžiant namie, ir taip buvo prastas (5-7 iki vakar dienos mačo), Stambulo „Anadolu Efes“ (pagrindinė varžovė dėl aštuntosios vietos) buvo nutolusi per 3 pergales, o rungtynių liko tiek mažai, kad „Žalgiris“ praktiškai nebegalėjo klysti.

Pergalė buvo reikalinga ir su tuo sutiko visi. Bet ar kas nors po dviejų mačo su „Panathinaikos“ kėlinių galėjo pagalvoti, kad ji bus iškovota? „Žalgirio“ sezonas Eurolygoje atrodė baigtas nepaisant to, kad buvo likusios dar 5 su puse rungtynės.

Kauniečiai antrajame kėlinyje sužaidė bene blogiausią savo šio sezono puolimo atkarpą Eurolygoje. 6 minutes nebuvo pelnyta nė taško, pramesti 9 metimai iš eilės, o viskas buvo taip chaotiška, kad „Žalgiris“ nepanašėjo į komandą, kuri nusipelno žaisti ketvirtfinalyje.

„Aš neatpažįstu savo komandos“, – per ilgąją pertrauką duodamas interviu Eurolygos televizijai, pareiškė Jasikevičius.

11
19
100%
5/5
8

O žmogau, kaip viskas pasikeitė antroje rungtynių pusėje.

„Žalgiris“ trečią kėlinį pradėjo žemu penketu – Paulius Jankūnas pasislinko į vidurio puolėjo poziciją, Edgaras Ulanovas – į sunkiojo krašto vietą, o antroje linijoje žaidė Kevinas Pangosas, Leo Westermannas ir Artūras Milaknis. Tai penketas, kuriame yra du geriausi „Žalgirio“ snaiperiai ir visi šio penketuko nariai gali pataikyti iš toli. Visgi šis penketas geriausiai dirbo ne puolime, o gynyboje.

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje vis dar turėjo problemų pataikant, tačiau priešingai nuo pirmosios rungtynių pusės, tos progos buvo susikuriamos natūralioje tekmėje, neskubant ir kartais net specialiai pristabdant atakas, kuriose buvo galima skubėti.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ prametė 6 tritaškius iš 7 ir jų rungtynių pataikymas smuko iki 4/18.

Visgi kai nepataikai pats, galima atidirbti gynyboje. O „Žalgirio“ gynyba trečiajame kėlinyje buvo įspūdinga. „Panathinaikos“ per šį kėlinį pataikė vos 1 metimą iš 11, o 8 iš 10 taškų surinko baudų metimais. Pirmus ir vienintelius taškus iš žaidimo „Panathinaikos“ šiame kėlinyje pelnė paskutinę kėlinio minutę, iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 22 sekundes.

Gynyba buvo super, ji buvo raktas į pergalę. Jeigu taip gintumėmės dažniau, tokių panašių rungtynių būtų galima tikėtis ir daugiau“, – po dvikovos kalbėjo Ulanovas.

Kai ketvirtajame kėlinyje pagaliau atsigavo „Žalgirio“ pataikymas, „Panathinaikos“ nebeturėjo vilčių. Kauniečiai paskutiniame ketvirtyje pataikė visus 5 mestus tritaškius – du Milaknis, po vieną – Westermannas, Pangosas ir Brockas Motumas.

„Dabar aš jau pažinau savo komandą, tai buvo jie, su jais aš dirbu kiekvieną dieną, – iš karto po rungtynių duodamas interviu Eurolygos televizijai, šypsojosi Jasikevičius. – Vyrai taip gerai dirbo visą pastarąją savaitę treniruotėse. Pralaimėjome dvejas rungtynes prieš tai, bet vyrai dirbo labai gerai ir nusipelnė šios pergalės.“

„Žalgiris“ išgyveno. Galbūt nebūtų miręs ir pralaimėjimo atveju, bet išgyveno ir išsaugojo galimybes keliauti toliau. Dabar jų laukia dar penki testai, kuriuose kauniečiai vėl negalės klysti.

2017-03-10 19:26
Būtent, Žalgiris privalėjo namie nugalėt Uniks, Maccabi, Darusafaka ir Zvezda, dabar šaukštai po pietu, liko šeši turai ir Žalgiris turi aplenk dvi komandas iš triju, tarp Efes, Baskonijos ir Fakos, reiškias žali turi laimėt trim kartais daugiau negu kažkurios dvi iš tų komandu, kas yra mažai imanoma.

--
2017-03-10 16:47
Zalgris kita sezona tures zymiai daugiau bapkiu galbut sarui pasiulis toki kontrakta koki ir barsa gali pasiulit tai ko jam nepasilikus,o i turtinga kluba spes dar tik trerio karjeros pradzia!

--
2017-03-10 13:43
Nereikia tureti tu bereikalingu iliuziju del top8. Perdaug jau buvo prarasta anksciau kai Zalgiris pralose labai svarbias dvikovas, kurias tiesiog privalejo laimeti. Namie turejo buti laimeta pries Zvezda bei Uniks. Dabar jau saukstai po pietu ir tiketis fantastiniu scenariju neverta. Dabar svarbiausia megautis auksto lygio krepsiu bei palaikyti Zalgiri. Namie liko berods dvi rungtynes ir galima neabejoti jog arena bus uzpildyta taip kaip ir visada nors vainausku debiliukai is nevilties vis aiskino kad i eurolygos sezono pabaiga Zalgirio arena bus apytuste.
-1
2017-03-10 13:03
sdf
kirvis2000kalbekim atvirai,sansai patekt i playoff labiau teoriniai.bet neskaitant plazos sezono kai jis turejo puikia sudeti Zalgiris tokiam lygyje nebuvo nuo sezono kai su Saboniu per plauka nepateko i final4.ir kas baisiausia,kad matydami toki sekminga Saro vadovavima grandai ji vilios su dviguba energija,taigi sansu kad jis liks kitam sezone praktiskai nera.

i barca dar negales eit, pao turi treneri, i macabi abejoju ar eitu dabar, kas dar lieka?
2017-03-10 12:57

Taip tų šansų labai daug nėra, bet pažiūrėkim į savo varžovus. 4 susitikimai su komandomis, kurios yra žemiau Žalgirio. Toliau susitikimas su Anadolu Efes, nugalėjom juos išvykoje, lygiai tą patį galime padaryti prie tokios atmosferos ir namie (ir būtent šitos rungtynės bus kertinės turbūt). Na, o apie Baskonia tai čia atskira tema, sunku pasakyt ir labai reikės prieš juos laimėti ar ne, kadangi nebelaikau jų varžovais lenktynėse dėl aštuntuko, ypač po vakarykštės jų pergalės.
2017-03-10 12:36

Jei taip ir atsitiks, belieka Žalgiriui prisivilioti Kazlauską.
2017-03-10 11:45

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.