Ketvirtą pergalę Europos čempionato E grupėje iškovojo ir mažiausiai antrą vietą užsitikrino Rusijos rinktinė, paskutinėse grupės rungtynėse 83:70 (19:21, 22:21, 19:14, 23:14) įveikusi Kroatijos rinktinę. Pastarieji antrajame etape neiškovojo nė vienos pergalės ir jų sąskaitoje liko dvi įskaitinės pergalės, iškovotos pirmajame etape.

Rusai atitrūko per paskutines 11 rungtynių minučių. Iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę Kroatijos rinktinė pirmavo 54:53, tačiau dar prieš pasibaigiant ketvirčiui rusai išsiveržė į priekį – 60:56.

Paskutinį kėlinį jie pradėjo pelnydami dar 5 taškus be atsako ir kroatai, žaidę be traumuoto Marko Popovičiaus, nebeatsitiesė. Kai paskutinėmis rungtynių akimirkomis rusų pranašumas pasiekė 15 taškų, trenerio Davido Blatto veidą nušvietė šypsena.

Rusija: Andrejus Kirilenka 20 taškų, Zacharas Pašutinas 14, Nikita Morgunovas 11.

Kroatija: Davoras Kusas 17, Marinas Rožičius 11, Marko Baničius 9.

E grupėje liko sužaisti dvejas rungtynes ir jei pergales iškovos favoritėmis laikomos Graikijos ir Ispanijos ekipos, rusai liks antri, o kroatai – ketvirti. Tai reiškia, kad ketvirtfinalyje rusų varžove būtų Prancūzijos rinktinė, o kroatų – Lietuva arba Slovėnija.

Po mačo Popovičius „BasketNews.lt“ korespondentui atskleidė, kad jo kojos trauma nėra rimta ir šioje dvikovoje jis nežaidė tik dėl to, kad saugojasi ketvirtfinaliui.