Puolimas prasideda nuo gynybos. Tai supratę Lietuvos rinktinės krepšininkai užpildė spragą, atsiradusią po Šarūno Jasikevičiaus pasitraukimo, ir antroje dvikovos dalyje nušlavė Slovėnijos rinktinę.

Paskutinėse Europos čempionato F grupės rungtynėse Lietuva 80:61 (26:18, 18:23, 19:8, 17:12) sutriuškino Slovėnijos krepšininkus ir tapo vienintele nepralaimėjusia pirmenybių komanda.

Ramūno Butauto auklėtiniai F grupėje užėmė pirmą vietą ir ketvirtfinalyje kausis su Kroatijos krepšininkais. Šis mačas vyks penktadienį.

Antro kėlinio pabaigoje Jasikevičius pasitempė kojos raumenį ir visą antrą rungtynių pusę įvykius aikštėje stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolo. Ir tai ką jis matė, negalėjo nepatikti.

Likę be pagrindinio komandos variklio puolime, Lietuvos krepšininkai susiėmė gynyboje ir per trečią kėlinį praleido vos 8 taškus. Slovėnai per šį ketvirtį kelis kartus nesugebėjo suregzti atakų per 24 sekundes, nerasdavo kelių nei po krepšiu, nei laisvesnių erdvių ties tritaškio linija.

Tuo tarpu puolime visą naštą ant savo pečių užsikrovė Ramūnas Šiškauskas ir Rimantas Kaukėnas. Per trečią kėlinį jie dviese pelnė 15 iš 19 komandos taškų (likusius 4 surinko Linas Kleiza) ir padėjo pirmąkart komandai įgyti dviženklę persvarą – 63:49.

„Antroje dvikovos dalyje mes nežaidėme kažkaip kitaip, tik pagerinome savo gynybą. Be to, puolime atlikome tai, kas mums geriausiai sekasi ir rezultatas atspindi, kad mums pavyko“, – po mačo žaidimą analizavo Šiškauskas.

Kai besibaigiant mačui ir lietuviams pirmaujant 76:56 Kaukėnas su Šiškausku buvo pakeisti, Jasikevičius prie atsarginių žaidėjų suolo juos pasitiko šiltai apkabindamas.

Lietuva: Ramūnas Šiškauskas 21, Darius Songaila 17, Kšyštofas Lavrinovičius 14 (visi per pirmą rungtynių dalį) Rimantas Kaukėnas 11, Darjušas Lavrinovičius ir Linas Kleiza po 6, Simas Jasaitis 3, Šarūnas Jasikevičius 2 (15 min.).

Slovėnija: Jaka Lakovičius 15, Matjažas Smodišas 11, Erazemas Lorbekas 9.

Pažymėtina, kad lietuviai dvigubai laimėjo kovą dėl kamuolių (44-22).

Rungtynių pradžioje nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės nei 3 taškų persvaros, kol aikštėje pasirodė Darius Songaila. Jis pelnė 7 taškus ir inicijavo mūsiškių spurtą 9:0, po kurio lietuvių persvara šoktelėjo iki 21:14.

Simo Jasaičio tritaškis prieš kėlinio pabaigą dar labiau padidino pranašumą – 26:18.

Tokią pat persvarą mūsiškiai turėjo ir prasidėjus antram kėliniui (30:22), tačiau tada slovėnai spurtavo ir po Erazemo Lorbeko metimo komandas jau skyrė vos taškas – 30:29.

Nors Kšyštofas Lavrinovičius pelnęs 5 taškus iš eilės vėl padidino persvarą (35:29), tačiau netrukus dėl traumos aikštę buvo priverstas palikti Jasikevičius ir slovėnai po Matjažo Smodišo dėjimo priartėjo iki 39:41.

Įpusėjus mačui komandas skyrė vos 3 taškai – 44:41.

Visą trečią kėlinį mūsiškiai rungtyniavo be Jasikevičiaus, tačiau tai šįkart tik pagerino mūsiškių žaidimą. Per ketvirtį jie praleido vos 8 taškus, patys surinkdami 19 ir įgijo 14 taškų persvarą (63:49).

Paskutinį ketvirtį slovėnai pradėjo 4 taškais be atsako, tačiau netrukus Darjušas Lavrinovičius pataikė iš toli, 4 taškus iš eilės surinko Songaila ir skirtumas vėl buvo solidus – 70:53. Kai skirtumas pasiekė 20 Taškų ribą, aikštėje pasirodė ir mažiausiai rungtyniaujantys Giedrius Gustas, Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis.

1 2  »
-1
2007-09-13 14:13
Na buvo saunios rungtynes tikekimes,kad Jaskai nieko rimto.
+1
2007-09-13 09:56
jordanis man petrauskas jau uz kunigeli dabar geresnis, o cia jei nezinot jis pradzioj nekomentavo nes nebuvo rysio ten su ispanija, tai va...
+1
2007-09-13 08:18
jus isvis ziuriu grybaujat del tu komentatoriu isvis dziaugites kad nors galim matyti krepsi,o komentatoriu buvo grybas tai tikrai galiu paprasyti bet turbut petrauskas turejo svarbesniu reikalui ttodel taip ir atsitiko ir prasau nevarykit ant petrausko jis labai geras komentatorius aisku pries kunigeli nebus geresnio bet manau ir petrauskas mldc ir isvis visi lietuviai mldc !!!saunuoliai dabar nors negeda bus sakayti kad lietuviais esame :DDjuokauju =]]tikiuosi su kroatais nepalusime,ir dar noreciau sarui palinketi akd greiciau isgytu ir sarai valgyk daugiau vitaminu nes matai kad baigi jau subireti =]]]mldc lietuviai
2007-09-13 08:15
Nerealieji tie Lietuviokai tik sirgaliai tiek zaidejai Saunuolai!!! taip ir tolau !!! varom!!!
+1
2007-09-13 01:51
Despite some 1,000 Lithuanian fans seemingy turning Madrid's Telefonica Arena into a home match in Kaunas, Lithuania trailed 14-12 midway through the first quarter. But Ramunas Butautas's side held Slovenia scoreless for 2:30 and pushed ahead 21-14 on their way to a 26-18 lead after one period.

...

Kaunas jau pagarsejes savo sirgaliais :-)))
2007-09-13 01:37
Zinai jei tave pirma karta istikus bedai pasodintu prie mikrafono, turbut apskritai sunkei zodi beislementum, na o Petrauskas sauniai pakomentavo visas baras atsigavo ir nuotaika atsirado, beje kaip ir zidimas pagerejo :) o del to kad paminejo graikus i ne horvatus, tai nieko tokio, tavo mylimasis linas kunigelis kai komentuoja Ryto varzybas ir neduok dieve rytui pralaimint matyt per asaras nematydamas tiek nusikalba kad ojojoj...
2007-09-13 01:15
Petrauskas irgi lopas, rungtyniu pabaigoje sako SUSITIKSIM SU GRAIKAIS. Ne nu bet krepsinio salies komentatoriai tai tikri liurbiai. Iskart pasiilgstu kunigelio komentavimo, ten bent nenusipeza taip ziauriai.
2007-09-13 01:11
NU BET KOMENTATORIUS TAS SHVEPLIUS TAI TRAGEDIJA! Kaip galima leisti toki vepla komentuot varzybas?
+1
2007-09-13 00:33
aj geras to swepleus komentas wienas: saras nba lygoje ismoko sededamas ant suoliuko uzwedinetji komandfos draugus . biski zeurej cia. labanakt ir wisus! su pergale dar siky!
2007-09-13 00:32
LIETUVAAAAAAAAAAAAA!!!
+2
Uria.
2007-09-13 00:31
sweiki. PUikios warzybos! Siskauskas lose beweik wisas warzybas todel pawargo sis nuostabus zajdejas ir dare klaidu,bet zmogiska. saunuoliai wyrai taip ir toliau.dievinu lietuva! laikykis sarunai.wisi uz tawe zaisk! rink taskus,pasuok komandos draugams!

LIetuva!!!

go lt! ;]
+1
2007-09-13 00:25
AAA , lietuviai titanai veninteliai nepralaimeje!!! LIETUVA,LIETUVA,LIETUVA!!!

norechau but lietuvoj ,kas ten per komentatorius ?
+2
2007-09-13 00:22
su pergale!!! :)))
2007-09-13 00:19
is pradziu visus su pergale! :) o dabar apie visa sita reikala su reklamom ir komentatoriais: nepulciau kaltint tv3, nes tai galejo but ir ispanu kalte - visgi Petrauskas sedi salej Ispanijoj, naudojas ju technika ir t.t. Del reklamu: visgi remejai yra sventas reikalas, nes be ju situ rungtyniu isvis nematytumem, pagal sutartis ju reklamos turi buti rodomos. Baikit rodyt savo nereiksminga pykti ir ismokit dziaugtis! Dar karta su pergale :)
+2
2007-09-13 00:16
Gerai kad bent jau del vieno visi sutariam ir galim pergale pasidziaugti ;)
2007-09-13 00:13
Tai as kaltinu ne bisca, kaip tu sakai, o TV3! Nu, bet dzin dzilin laimejom!!!
-4
2007-09-13 00:11
supraskit ir bičą kuris turėjo komentuot - tai ne jo darbas. jei kažkas lieptų jums pavaduot komentatorių, kaip komentuotumėte? o šitas tikrai nebuvo pasimetęs ir negrybavo, tiek kad balsas ne itin malonus..
+1
2007-09-13 00:10
Taikius reiketu netik nervu bukle pasitirkint bet ir prota. Ar normalu kai krepsinio salyje rungtynes is studijos kazkoks "neprofesionaslas" komentuoja ? Ar normalu kad per minutes pertraukeles kuri kaip zinia irgi yra zaidimo dalis, varo reklamas ? Ats.: NE. Todel visas varzybas ziuriu per viasiat.