Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt

Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda pirmoji pateko į Baltijos krepšinio lygos (Triobet-BBL) finalą. Prieniškiai antrąją dvikovą laimėjo 88:77, o bendru dvejų rungtynių rezultatu Talino „Kalev/Cramo“ ekipą įveikė 176:171.

21
20
9
100%
2/2

Po pergalingų rungtynių Prienuose treneris Virginijus Šeškus akcentavo, kad pergalė lėmė svarus visų žaidėjų indėlis. Komandai dėl traumų negalėjo padėti Saulius Kulvietis, Tomas Dimša ir Paulius Ivanauskas. Visgi dėl to aukojosi kiti žaidėjai – Vytenis Lipkevičius žaidė be keitimų, o 14 taškų pelnęs Tomas Delininkaitis rungtyniavo nepaisant roto viruso.

„Jau seniai rungtynėse nebuvau toks impulsyvus, – šypsodamasis tarė Šeškus. – Rūbinėje savo auklėtiniams padėkojau už antrąją rungtynių pusę (laimėjo 59:42 – aut. past.). Susiklostė geras scenarijus – antrajame kėlinyje pavyko atlošti deficitą, o po ilgosios pertraukos tritaškiai davė savo ir perlaužėme rungtynes.

Šiandien Delininkaitis žaidė tokiu ritmu, jog po kiekvieno kėlinio dėl viruso bėgo į tualetą. Vieną kartą viskas per vieną galą išėjo, kitą kartą – per kitą. Ir jis 14 taškų pelnė, mūsų komandai tai yra labai svarbu. Kiekvienas savo dalį įdėjo, Domantas labai aktyviai žengė į aikštę, Lipkevičius gerai išėjo, jam tenka didelė našta. Bet jis nori žaisti, yra gerai fiziškai pasiruošęs. Kiek duosi, tiek žais.

Regimantas Miniotas patikimai žaidė. Visi patraukė į priekį. Aišku, daugiau norėjosi iš mūsų centrų, bet ir varžovų aukštaūgiai buvo galingi. Artūras Valeika šį mėnesį žaidžia prastokai. Viso sezono krepšininkai negali žaisti vienu lygiu, aš tikiuosi, kad čia bus ta mažytė prasta atkarpa. Reikia labai ir jo, ir Tado Klimavičiaus indėlio.“

Iš rikiuotės iškritus Kulviečiui, savojo šanso sulaukė pirmą kartą savo karjeroje tokiame lygyje žaidžiantis Miniotas. 21-erių metų 206 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas šįkart per 32 minutes pelnė 21 tašką (5/7 dvit., 3/8 trit., 2/2 baudos), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

„Gerai, kad Miniotas yra įgavęs pasitikėjimo. Jis anksčiau buvo Kulviečio šešėlyje, kuris žaidė labai gerai. Miniotas išeidavo kelias minutes ir jam būdavo sunku. O dabar jis turėjo kelias tikrai geras rungtynes. Jis šiuo metu žaidžia taip, jog viršija lūkesčius. Jam sunku, jam tik 21-eri metai. Bet ketvirtiems numeriams pas mus yra gerai – svarbu pataikyti (šypsosi). Jam sunku gynyboje, jis tikrai daro daug klaidų. O jo konkurentas Kulvietis daug geriau žaidžia gynyboje, tad jam sunku įsitvirtinti“, – kalbėjo treneris.

Trečiajame kėlinyje Vytenis Čižauskas per 12 sekundžių gavo dvi pražangas, o tai jam jau buvo ketvirtoji nuobauda. Treneris įžaidėjo nekeitė, o įpusėjus kėliniui dėl penktosios pražangos Čižauskas jau visam rungtynių laikui atsisėdo ant suolo. Šeškus paaiškino savo sprendimą.

„Aš nusprendžiau, kad jeigu gaus penktą, tai bent kiti žaidėjai žinos, kad rungtyniaus iki galo. Matote, koks geras sprendimas. Pasiteisino net nekeičiant žaidėjo ir leidžiant jam penktą kartą prasižengti“, – juokėsi strategas.

Kitoje pusfinalio poroje rytoj antrajame mače Pasvalyje kovos vietos „Pieno žvaigždės“ ir Tartu „TU/Rock“. Po pirmosios dvikovos nė viena ekipa neturi pranašumo, o Šeškus tikisi, kad į finalą pateks pasvaliečiai.

„Norėtųsi lietuviško finalo, norėtųsi, kad lygą laimėtų kažkas iš mūsiškių. Tai jau būtų malonu, bet aišku norisi, kad tai būtų Prienai“, – kalbėjo treneris.

Prienų komanda BBL finale dalyvaus trečiąjį kartą. Prieš tai „Vytautas“ 2013-2014 metų sezone finale krito prieš „Šiaulių“ klubą, o 2012-2013 metais pripažino Ventspilio „Ventspils“ pranašumą.

Ar tikslas galop laimėti titulą? „Bus sunku“, – šypsodamasis atsargiai į ateitį žvelgė Šeškus.

2017-03-23 13:25
dd
Pirma rungtyniu puse tragiska buvo. Nei vieno normalaus derinio nepadare, bet cia jau finansiniai dalykai lemia, o 3 ir 4 keliniuose kai pradejo pagrindiniai losti iskart pasimate rezultatas.
2017-03-23 10:06