Evaldas Žabas organizuoja ataką Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nikita Balashov Nuotr.: Dainius Lukšta
Mandell Thomas Nuotr.: Dainius Lukšta

Lemiamu metu nepasimetę Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandos krepšininkai surengė spurtą ir iškovojo kelialapį į Baltijos krepšinio lygos („Triobet BBL“) finalą.

Justas Tamulis

Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose vykusiame atsakomajame pusfinalio mače 82:75 (17:14, 21:16, 13:19, 15:17, 16:9) per pratęsimą įrodė pranašumą prieš Dominyko Milkos atstovaujamą Tartu „TU/Rock“ ekipą ir pirmą kartą istorijoje kausis dėl BBL čempionų titulo.

Finale pasvaliečiai dvejų rungtynių serijoje ginklus surems su Prienų-Birštono „Vytauto“ žaidėjais, kurie pusfinalyje eliminavo Talino „Kalev/Cramo“ klubą.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei ketvirtajame kėlinyje, Maksas Konate'as pataikė vieną baudą ir svečiai pirmavo penkiais taškiais – 65:60.

Tačiau tada Steponas Babrauskas surinko keturis taškus iš eilės, Janaras Taltsas realizavo vieną baudą, Justas Tamulis pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą – 66:66.

„TU/Rock“ žaidėjai savo atsakymui dar turėjo 25 sekundes, bet jų ataka pasibaigė netaikliu tolimu metimu ir nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo.

Jį dviem taškais pradėjęs Osvaldas Olisevičius išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį – 68:66, tačiau neilgam. Estai atsakė septyniais taškais iš eilės ir turėjo penkių taškų pranašumą – 73:68.

Visgi tada Nikita Balašovas dvi atakas paeiliui užbaigė taškais, Estijos ekipos žaidėjas Mandellas Thomasas sužingsniavo, Karolis Babkauskas smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą Pasvalio komandos naudai – 75:73.

Kitoje atakoje varžovai prametė, Evaldas Žabas pelnė du taškus su pražanga, o dramatišką „Pieno žvaigždžių“ pergalę įtvirtino 14-ąjį tašką įmetęs Egidijus Dimša – 80:75.

Milka per 23 minutes Estijos klubui pelnė 13 taškų (2/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/8 baudos), atkovojo 5 kamuolius, 4 kartus prasižengė, 3 sykius suklydo bei surinko 4 naudingumo balus.

„Pieno žvaigždės“: Justas Tamulis 19, Egidijus Dimša 14, Nikita Balašovas 14, Andrejus Agafonovas 9 (4/12 metimai).

„TU/Rock“: Maksas Konate'as 18 (13 atk. kam.), Janaras Taltsas 17, Dominykas Milka 13, Mandellas Thomasas 10.