Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Devinas Bookeris įrašė savo pavardę į NBA metraščius. Fynikso „Suns“ (22-51) gynėjas Bostone surengė rezultatyviausią šio sezono individualų lygos žaidėjo pasirodymą.

34
29
7
100%
11/11

Puolime sprogęs dvidešimtmetis pelnė net 70 taškų ir tapo šeštuoju tokią ribą pasiekusiu krepšininku NBA istorijoje po Wilto Chamberlaino, Kobe Bryanto, Davido Robinsono, Davido Thompsono ir Elgino Bayloro.

Tiesa, Bookerio pastangų pergalei nepakako – jo atstovaujama Fynikso ekipa svečiuose 120:130 (16:29, 27:37, 37:31, 40:33) nusileido Bostono „Celtics“ klubui (47-26).

Bookeris 70 taškų surinko per 45 minutes pataikydamas 17 dvitaškių iš 29, 4 tritaškius iš 11 ir 24 baudų metimus iš 26. Be to, snaiperis atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius.

Jauniausiu tokį rezultatyvų pasirodymą NBA lygoje surengusiu krepšininku tapęs „Suns“ talentas per pirmuosius du kėlinius pelnė vos 19 taškų. Įsisiautėjęs po ilgosios pertraukos jis vien per ketvirtąjį kėlinį įmetė 28 taškus.

Trečiąją pergalę iš eilės pasiekę „Celtics“ krepšininkai iki ilgosios pertraukos dominavo ir triuškino varžovus 59:33. Antroje mačo pusėje Bookerio pastangos padėjo svečiams išlyginti žaidimą, tačiau Bostono klubui problemų tai nesukėlė.

Brado Stevenso auklėtiniai užtikrintai kontroliavo mačo eigą iki finalinės sirenos, kuriai nuskambėjus jie šventė užtikrintą pergalę.

Kadangi nugalėtojai buvo aiškūs vos prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui, komandos draugų perdavimais maitintas ir puolime siautėjęs Bookeris sulaukė aktyvaus palaikymo iš „Celtics“ gerbėjų.

„Tai man reiškė labai daug. Sirgaliai Bostone varžovų komandoms dažnai būna priešiški, todėl jų palaikymas man buvo labai svarbus. Šią naktį atsiminsiu visą savo gyvenimą“, – po rungtynių kalbėjo Bookeris.

Ankstesnis Bookerio rezultatyvumo rekordas buvo 39 taškai. Be to, gynėjas pagerino „Suns“ rezultatyvumo rekordą, kurį 1990 metais buvo užfiksavęs Tomas Chambersas, tuomet surinkęs 60 taškų.

„Celtics“: Isaiah Thomasas 34, Alas Horfordas (10 atk. kam.) ir Geraldas Greenas po 15.

„Suns“: Devinas Bookeris 70 (8 atk. kam.), Alexas Lenas ir Leandro Barbosa po 11.

:DD
Dirbtinai padarytas rekordas. Paskutine minute net 3 kartus Suns zaidejai subauduodavo jau pirma sekunde Celtics zaidejus, kad tik kuo daugiau laiko butu Bookeriui issimest kamuoli. Tuo metu gavinejo tie sunsai ~15 tasku, tai jokio kito tolko kaip tas rekordas, nebuvo. 6 ar 7 taskus taip sumete Booker per ta minute.
2017-03-25 14:51
Įspūdingas baxūriuko pasirodymas.Ir jam dar tik 20 m.Nauja superžvaigždė auga lygoje.Pataikymas taip pat geras,dar ir 6 perd.sugebėjo atlikti.Bet aišku,kad sunku tikėtis pergalės,kai vienas žaidi.Nors atsimins šitas rungtynes visą gyvenimą.Pateko į išrinktųjų klubą ir sugebėjo įmesti daugiau taškų už Jordaną,kurio karjeros rekordas 69 tšk.

--
2017-03-25 13:18
Korsaras
Na jo, james nevykelis, nes jamesas komanda beveik visada laimi ir pirmoje vietoje visa sezona. O Bookeris apgailetinas. 70 tasku ir komanda pralaimejo. Tai gal visgi reikejo pasuoti kitiems, itraukti i zaidima ir kitus. Tada buti laimeje.

--
2017-03-25 11:13
...
netapo naudingiausiu nes nelaimejo viskas paprasta..
2017-03-25 10:51
Įspūdinga, įspūdinga... Bet vargšelis ne tik pralaimėjo, bet ir rugtynių žaidėju netapo, nors naudingumas dvigubai didesnis už Thomas. Nėra teisybės pasaulyje....
2017-03-25 10:50
heh
gebejimas momentaliai priimti teisinga sprendima, susikurti gera proga, kaip pas visko maciusi zaideja. Dar vienas irodymas, kad krepsinis pirmiausia yra mastymas ir igudziai, o ne atletiskumas, pas mus ta kryptimi ir galetu judeti viskas, bet geriau papasakos, kad amerikieciai greitesni, soklesni, todel ir laimi..
2017-03-25 10:31
TDaY
Kobe nebus. Labaiu i Klay panasus. Atletiskumo truksta jam. Metima aisku gera turi.
2017-03-25 09:45
Spectre
Naujoko metais apie ji kalbejo kaip galbut naujaji kobe. Nu ziurek, gal ir tiesa sake
2017-03-25 09:37
>Donce3000LMback
Donce durniau tu,Lebronas yra geriausias,o tu asilas!

--
2017-03-25 08:37
krc
Nors ir 100 tasku galejo mesti, bet L gavo. Tai kas cia tokio? man atrodo visi kurie sumete 70+ laimejo, o sitas ne. Nesureiksminu, kai komanda pralaimi. Nes krepsinis komandinis sportas, o ne vieno zaidejo.
2017-03-25 08:02