Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

„Akvilės“ moterų krepšinio lygoje sužaistos pirmosios ketvirtfinalio rungtynės, kuriose namų aikštės pranašumą išsaugojo visos keturios komandos.

Pirmose rungtynėse antroje vietoje reguliariame sezone likusi Kauno KM „Aisčiai“ savo žiūrovų akivaizdoje 71:55 (20:10, 19:14, 16:11, 16:20) įveikė Jonavos „Jonavos“ ekipą.

Serijoje iki dviejų pergalių kaunietės išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios, o galbūt ir lemiamos rungtynės kovo 31-ąją dieną vyks Jonavoje.

Nugalėtojas į pergalę vedė fantastiškas rungtynes sužaidusi 18-os metų 188 cm ūgio vidurio puolėja Livija Sakevičiūtė. Ji per 37 minutes pelnė 20 taškų (9/13 dvit., 2/3 baudos), sugriebė 23 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus ir surinko net 46 naudingumo balus.

Jaunoji krepšininkė pakartojo asmeninius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių rekordus bei užfiksavo karjeros naudingumo balų rekordą.

Kauno komanda jau po dviejų kėlinių buvo įgijusi 15 taškų persvarą (39:24), o ją trečiajame ketvirtyje padidino iki 20 taškų. Lemiamo ketvirčio metu Jonavos krepšininkėms pavyko deficitą sumažinti iki 16 taškų.

„Aisčiai“: Livija Sakevičiūtė 20 (9/13 dvit., 23 atk. kam., 4 bl., 46 naud. bal.), Evelina Januševičiūtė 14 (12 atk. kam., 25 naud. bal.), Patricija Venckutė 11, Klaudija Serkevičiūtė 10 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kl.).

„Jonava“: Aurimė Rinkevičiūtė 25 (11/24 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.), Judita Girdauskaitė 7 (5 atk. kam.), Loreta Sulimaitė 6 (5 atk. kam.).

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Mačiulskytė

Kitose rungtynėse pergalę pasiekė reguliaraus sezono nugalėtoja Alytaus „RKL-GUT.LT“, kuri pirmose rungtynėse namuose 63:46 (22:13, 11:15, 15:7, 15:11) susitvarkė su Marijampolės „Kolegija-Sūduvis“ ekipa.

Serijoje iki dviejų pergalių Alytaus ekipa pirmauja 1-0. Antrosios rungtynės jau kovo 26-ąją dieną vyks Marijampolėje.

Po dviejų kėlinių marijampolietės atsiliko tik 5 taškų skirtumu (28:33), tačiau jau trečiajame ketvirtyje Alytaus krepšininkės savo persvarą padidino iki 13 taškų, o per paskutines 10 minučių tik dar labiau pabėgo į priekį.

Marijampoliečių komandos lyderė Ligita Kinkevičienė šiose rungtynėse nerado savojo žaidimo – ji per 26 minutes prametė visus 8 dvitaškius, pataikė 1 tritaškį iš 6 ir dvi baudas iš keturių bei pelnė 5 taškus. Visgi jos naudingumo balų skaičius buvo neigiamas – -7.

„RKL-GUT.LT“: Vaiva Bražionytė 15, Karolina Kazočiūnaitė 13 (13 atk. kam.), Rita Žilinskaitė 12 (6 atk. kam.), Milda Sauliūtė 11 (5 atk. kam.).

„Kolegija-Sūduvis“: Diana Djackova 14 (4/5 trit.), Ina Komisaraitienė 10, Rebeka Maria Kinkevičiūtė 8.

Kristina Palaimaitė sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes, tačiau tokio vidurio puolėjos indėlio Vilniaus BC „Tiketai“ nepakako – sostinės klubas pirmose rungtynėse svečiuose 53:67 (13:13, 11:15, 12:22, 17:17) neatsilaikė prieš Kauno „LSU-Kauno“ komandą.

Rasos Kreivytės treniruojamos kaunietės serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Kitos serijos rungtynės kovo 30-ąją vyks Vilniuje.

Palaimaitė per 29 minutes įmetė 21 tašką (8/11 dvit., 5/10 baudos) ir užfiksavo karjeros rezultatyvumo rekordą. Ji taip pat atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, išprovokavo 9 pražangas, suklydo 6 kartus bei surinko 30 naudingumo balų. Centro pozicijoje žaidžianti krepšininkė taip pat pakartojo asmeninį naudingumo balų rekordą.

Visgi Palaimaitė didesnės komandos draugių pagalbos nesulaukė – ji buvo vienintelė, pelniusi dviženklį taškų skaičių. Tuo metu Kauno komandoje dviženklę ribą perkopė 3 žaidėjos.

„LSU-Kaunas“: Deimantė Žukaitė 14 (2/3 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Ieva Stankevičiūtė 12 (6 rez. perd.), Karolina Visockaitė 11 (12 atk. kam.), Alma Lekevičiūtė-Kriūnienė 8 (10 atk. kam.).

„Tiketa“: Kristina Palaimaitė 21 (8/11 dvit., 12 atk. kam., 4 bl., 30 naud. bal.), Evelina Mauraitė 9 (7 kl.), Indrė Sventickienė 7.

Lengviausią pergalę ketvirtfinalio starte pasiekė Vilniaus „Svajos“ krepšininkės. Jos savo žiūrovų akivaizdoje 76:49 (29:16, 15:14, 21:12, 11:7) įveikė kitą sostinės klubą Vilniaus DPV.

„Svaja“ serijoje iki dviejų pergalių iškovojo pirmąją pergalę, o antrosios rungtynės balandžio 2-ąją dieną vyks DPV komandos aikštėje.

„Svaja“ sužaidė du galingus kėlinius – pirmąjį ketvirtį laimėjo 13 taškų skirtumu, o trečiąjį – 9. Jolantos Jurčiuvienės auklėtinės laimėjo visus kėlinius, o pergalę šventė 27 taškų skirtumu.

„Svaja“: Irina Michailova 18 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 24 naud. bal.), Agneta Kisielienė 13 (11 min., 3/3 trit.), Reda Kontvainytė 12 (9 atk. kam.), Ieva Šedurskaitė 11, Eglė Karolytė 10.

DPV: Aida Jasinauskaitė 13 (6 atk. kam.), Aurelija Geležiūnė 12 (12 atk. kam.), Viktorija Rakejevaitė ir Sandra Satkevičiūtė po 9.