Darjušas Lavrinovičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Žygimantas Janavičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Porteris Troupe'as Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Mindaugas Lukauskis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Fantastiškai rungtyniavęs Kšištofas Lavrinovičius pelnė net 36 taškus ir tapo dramatiškos Panevėžio „Lietkabelio“ (20-8) pergalės kalviu „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate.

Foto galerija

Kšištofas Lavrinovičius
Martynas Linkevičius
Porteris Troupe'as
Tomas Michnevičius
„Lietkabelis“
Projektas „True basketball. Real games“, kurio tikslas užkirsti kelią visiems įmanomiems sukčiavimo atvejams sporte
Aurimas Bartuška

37-erių metų veterano vedami Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 85:82 (27:17, 19:25, 24:22, 15:18) po atkaklios kovos palaužė Prienų-Birštono „Vytauto“ (15-13) krepšininkus.

Dar pirmoje mačo dalyje 24 taškus pelnęs Lavrinovičius iš viso žaidė 29 minutes, per kurias pataikė 8/9 dvitaškių, 5/7 tritaškių ir 5/6 baudų.

Jis taip pat atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas ir surinko net 47 naudingumo balus.

Šiame mače puolėjas pagerino savo asmeninius rezultatyvumo bei naudingumo rekordus.

Toks Lavrinovičiaus pasirodymas – įspūdingiausias LKL pirmenybėse per pastaruosius aštuonerius metus, kada 2008-2009 metų sezono rungtynėse Nerijus Varnelis pelnė 38 taškus bei surinko 47 naudingumo balus.

Ankstesnis Lavrinovičiaus karjeros rezultatyvumo rekordas buvo pasiektas 2015 metų pabaigoje atstovaujant Vilniaus „Lietuvos rytui“, kada į Stambulo „Bešiktaš“ krepšį įmetė 28 taškus.

Tuo metu geriausią naudingumo rezultatą iki šiol aukštaūgis užfiksavo dar šį sezoną ir taip pat Prienuose vykusiame susitikime su vietos „Vytautu“. Spalio viduryje jis rungtynėse surinko 39 naudingumo balus.

Prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei, Vytenis Lipkevičius pelnė du taškus ir išvedė „Vytautą“ į priekį po itin ilgos pertraukos – 82:81, bet neilgam.

Pražanga sustabdytas Porteris Troupe'as realizavo abi baudas, Artūras Valeika suklydo, Lavrinovičius pelnė du taškus bei sugrąžino iniciatyvą į „Lietkabelio“ rankas – 85:82.

36
47
71%
5/7
83%
5/6

Paskutinės atakos metu Vytenis Lipkevičius perėmė kamuolį, kuris vėliau atsidūrė Dariaus Gvezdausko rankose.

Pastarasis bandė atakuoti iš toli ir išplėšti pratęsimą, tačiau jam sutrukdė metimą blokavęs „Lietkabelio“ herojus Kšištofas.

Panevėžiečiai bandė atitrūkti iš karto po ilgosios pertraukos, bet tokiems svečių ketininams sutrukdė „Vytauto“ snaiperis Tomas Delininkaitis, per trečiąjį ketvirtį įskraidinęs net penkis tolimus metimus.

Taikliarankis iš viso pataikė 6 tolimus metimus iš 10 bandymų bei surinko 20 taškų.

„Vytautas“: Vytenis Lipkevičius 22, Tomas Delininkaitis 20, Tadas Klimavičius 12, Artūras Valeika 12 (9 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 36, Benas Madgenas 18, Porteris Troupe'as 8.