Naujokų LKL greičiausiai nesulauks ir kitą sezoną

Vilius Stalgaitis
Vilius Stalgaitis
„BasketNews.lt“
2017-03-31 15:57
Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Kitą sezoną Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandos ir jų skaičius neturėtų pasikeisti. Jeigu vasarą neįvyks nieko netikėto, pajėgiausiame šalies krepšinio čempionate ir toliau žais 10 komandų, o geriausios Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) ekipos ir toliau liks antrajame divizione.

Tai paaiškėjo po to, kai ketvirtadienio vakarą į NKL finalą pateko Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“. Tai – komandos, kurios laimėjusios NKL, turėtų teisę sportiniu principu keltis į LKL, bet dėl vienų ar kitų priežasčių to padaryti nepajėgtų.

Šį sezoną NKL turi vieną aiškiai dominuojančią komandą – „Sūduvą-Mantingą“. Marijampolės klubas triumfavo praėjusių metų pirmenybėse, o šįmet sūduviečiai ne tik užtikrintai laimėjo reguliarųjį sezoną,  bet ir finalą pasiekė be pralaimėjimų, visas serijas laimint sausais rezultatais.

Visgi dominavimas savame kieme ir blizgantys rezultatai vietos LKL sūduviečiams negarantuoja. Kelią link šalies elito Marijampolės komandai užkerta tai, kad klubas namų mačus žaidžia mažytėje ir nė menkiausių LKL reikalavimų neatitinkančioje sporto mokyklos salėje.

Ant Marijampolės sporto funkcionierių stalų jau guli naujos krepšinio arenos projektas, tačiau jis kol kas stringa ties kiek netikėta kliūtimi. 

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, Vilniuje gyvenantys marijampoliečiai kultūros ministerijai pateikė peticiją, kuria siekiama išsaugoti būsimos arenos vietoje šiuo metu stovinčią Petro Armino mokyklą. Būtent šis istoriniu paveldu laikomas pastatas būtų nugriautas, o jo vietoje stovėtų naujoji Marijampolės arena.

Per artimiausias savaites turėtų paaiškėti, koks likimas laukia senojo pastato, tačiau Marijampolės savivaldybė turi pasiruošusi planą B – gavus kultūros ministerijos draudimą, areną statyti kitoje vietoje.

Vis dėlto, šie ginčai reiškia tik vieną – tinkama ir paruošta arena bent iki šių metų pabaigos Marijampolėje net nekvepia. Pagal optimistines prognozes, manoma, kad ji turėtų išdygti anksčiausiai vėlyvą kitų metų pavasarį. Ambicijų ieškoti alternatyvių sprendimų neturi ir patys marijampoliečiai.

„Jei viskas klostysis taip, kad laimėtume NKL, panašu, kad į LKL nekiltume. Klubo prezidentas Klemencas Agentas jau minėjo, kad taip kitą sezoną nenutiks“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo „Sūduvos-Mantingos“ direktorius Vytautas Skučas.

Tuo metu pagirtinai pastaraisiais metais NKL pirmenybėse kovojanti „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa, tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, turi finansinių kliūčių ir kol kas apie žaidimą LKL negalvoja. 2015 metais klaipėdiečiai jau triumfavo antrajame šalies krepšinio divizione, taip iškovodami teisę žaisti LKL, tačiau tąkart piniginę pasitikrinusi uostamiesčio komanda tokias viltis nustūmė į šalį.

Tuomet klaipėdiečiai pareiškė, kad dvi LKL komandos miestui būtų per didelė našta ir vartai į stipriausiųjų elitą buvo tyliai užverti. Su tinklalapiu „BasketNews.lt“ bendravęs „Nafta-Uni-Akvaservis“ direktorius Dainius Vaitelis apie naują galimybę dar kartą kalbėjo atsargiai.

„Kol kas mes koncentruojamės tik į NKL finalą, norime jį laimėti. Nenoriu kalbėti drąsiai, kad po to kažkas nesikeistų, bet dabar koncentruojamės tik į rungtynes, o ateities planus po sezono dėlios valdyba“, – teigė klubo vadovas.

Žvelgiant iš dabartinės situacijos, LKL pirmenybes sportiniu principu palikti tektų sunkų sezoną išgyvenančiam „Šiaulių“ klubui, kuris šiuo metu turi mažiausiai pergalių lygoje (4) ir dviem atsilieka nuo devintoje pozicijoje esančio Kėdainių „Nevėžio“. 

Tiesa, išsigelbėjimo planui šiauliečiai dar turi septynis mačus ir, atsižvelgiant į šios savaitės Vaido Pauliukėno auklėtinių antausį Panevėžio „Lietkabeliui“, nebūtų didelė sensacija, jei taip ir nutiktų.

Nuotr. Fotodiena.lt

Vis dėlto, LKL pirmenybėse „Šiauliai“ greičiausiai liks net ir tuo atveju, jei finišuos paskutiniai. NKL čempione tapsianti komanda į LKL žengti greičiausiai nepajėgs, o „Šiaulių“ finansinė situacija pamažu stabilizuojasi.

„Kitą sezoną žaisti LKL čempionate ir yra mūsų tikslas. Bet nereikia pamiršti, kad mes vis dar tikimės pakilti iš tos paskutinės vietos. Kaip matote, mes vis dar kaunamės, reguliariajame sezone dar liko rungtynių.

Dėl finansinių aspektų vasarą problemų kilti neturėtų, dabar dirbame su keliais žmonėmis, kurie padeda išsilaikyti. Dabar situacija yra stabiliai vidutinė, atlyginimai išmokėti. Ji, aišku, yra pagerėjusi nuo pastarųjų mėnesių. Skolų dar turime, tačiau įsipareigojimus išdėliosime palaipsniui, kad niekas neturėtų pretenzijų“, – pasakojo „Šiaulių“ prezidentas Mindaugas Žukauskas.

Tuo atveju, jei 2017-ųjų rudenį prie sezono starto linijos išsirikiuos tos pačios komandos, tai bus jau antrasis toks atvejis paeiliui. Generalinis LKL pirmenybių direktorius Romualdas Brazauskas tinklalapiui „BasketNews.lt“ patikino, kad toks scenarijus yra itin realus.

„Galios tokia pati praktika, kaip ir pernai – valdyba priima visus sprendimus. Praėjusį sezoną Alytaus „Dzūkija“ liko paskutinė, tačiau NKL komandos kriterijų neatitiko, todėl dzūkai pasiliko. Jei susiklostys tokia situacija, labai tikėtina, kad kitą sezoną matysime tas pačias komandas. Kita vertus, iki liepos 7-osios klubai turi praeiti licencijavimo sistemą“, – dėstė Brazauskas.


Rodyti komentarus
2017-04-01 00:01
Šiuo atveju, manau, kad pozityvus dalykas, nesinori prarasti ilgą istoriją turinčio Šiaulių klubo :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 18:34
djgaffer
Įdomūs žmonės ten Marijampolėj dirba.Tai kai nepavyko tas vadinamas planas A,iš karto reikėjo imtis plano B.O dabar gavos,kad metus ar daugiau ginčijosi dėl tos mokyklos ir galiausiai ledai nepajudėjo.Nu Šiauliai užtai gali džiaugtis-ramūs dabar bus likusį sezoną.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 18:29
eee
O tai kur marijampolej vyksta kokie renginiai, koncertai ? tipo neturi jau tos 1000+ arenos,nesuprantu per tiek metu negali susitvarkyti vienai arenai ir tikrai arena nedirbtu nuostolingai,manau zmones vistiek susirinktu i kokius nors renginius,gan keista man zinoti,kad neturi arenos..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 18:26
pataikes_baudos _metima
Kam isvis reikalingas tas NKL ?? Topsportam, Olybetam, Tonybetam ?? Apgailetina.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 18:22
marijampole per mazas miestelis kad vienodai galetu vystyti krepsini,futbola ir kitas sporto sakas,todel viskas cia labai logiska.jau geriau but cempionu tarp mazu miesteliu nei patranku mesa LKL'e.kas nori paziuret auksto lygio krepsinio laisvai gali palekt iki Kauno
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 18:16
Ponas Edmondas
"Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, Vilniuje gyvenantys marijampoliečiai kultūros ministerijai pateikė peticiją, kuria siekiama išsaugoti būsimos arenos vietoje šiuo metu stovinčią Petro Armino mokyklą."

Kokie jie marijampoliečiai,jei padejo skersa ant savo miesto ir pabego i Vilniu!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 18:05
TADAS BLINDA
Kešukai, Marijampolė turi puikią fulės areną ir maniežą, taip pat turi viena geriausiai vertinamų KC Lietuvoje. Yra senas buves SŪDUVOS stadionas su visa likusia infrastruktūra, kur vyksta nemažai sporto renginių. Ta arena būtų skirta beveik TIK krepšiniui.

Kur Kaune viskas vyksta? Žalgirioj arenoj, nes nėra daugiau kur.

Va Vilniui ir Kaune sėdi vėplos, kurie fūlės stadionus stato nuo Tutanchamono laikų. Pasistatė Marijampolė normalų KC, pasistatė areną su maniežu, pasistatys ir tą areną, tik nereikia čia tų paniekų. Pirmiau savą kiemą susitvarkykit :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 18:00
TADAS BLINDA
Paziurekit, yra ir su ta armino mokykla planai, tik veikia paprastas dalykas, atkatų niekas neima, todėl laimėjus vienai įmonei konkursą, kitos skundžia ir taip belekiek laiko. O kol vyksta teismai,NIEKO DARYTI NEGALI. LT ĮSTATYMAI.

Prašau susipažinkit: http://marijampole.lt/go.php/lit/Pristat...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 17:59
O mano nuomone Kaune turėtų būti sukurta nauja komanda kurioje žaistų jaunimas nuo 18 metų. Nes baige krepšinio mokyklas dažnai neturi kur eiti. Šią komandą turėtų remti LKF ir būti jos savininkė. Sporto halė tuščia stovi ten galėtų būti šios naujos komandos namų arena. Marijampolė, tai aplamai turi slėptis iš gėdos, toks miestas bet arenos nesugeba pasistatyti naujos bent 3000 vietų. Klaunai sėdi Marijampolės valdžioj, todėl taip ir gaunas. Tas pats Mantingos savininkas galėjo pats naują areną pastatyti ir būtų ne tik krepšinio komandoms, bet ir visokiausies koncertams ir t.t. nauja arena.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 17:45
Marijėmpolė 100 m. neturės arenos, jiems geriau auto parduoti į KAZ, RUS, UZB...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 17:31
jyf
Geda marijampolei kad tokie miesteliai kaip prienai, pasvalys turi arenas o gana pajegu kluba galintis suburti miestas, nesugeba arenos pastatyt

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 17:09
E
Ta marijampole apskritai krecia pokstus, komanda manau atitiktu lkl lygi, bet sales neturi metai is metu, mafija kazkokia ten pinigus plauna

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 16:44
marijampole
Tai net nepradeje statyt stringa projektas kliutis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 16:33
nkl lkl
Vienu zodziu nieko naujo nkl lkl fronte

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 16:29
?
O Vacys liulys nepakomentuos,savo komandos šansu LKL?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 16:22
O ką NKL nenorėtų pasiimti pvz Kauno Sporto Halės ? juk manau ji vistiek tiktų LKL Lygiui ?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-03-31 16:20
tai bevertis straipsnis
Kaip sulauks jei naujoku arenos neturi antri metai suduva

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas