Theodoras Papaloukas darkart įrodė, kad lemiamomis rungtynių akimirkomis jis yra nesulaikomas ir Graikijos rinktinė išsaugojo galimybes ginti Europos čempionų titulą. Graikai per paskutines 6 minutes panaikino 16 taškų deficitą ir Europos čempionato ketvirtfinalyje 63:62 (14:17, 14:17, 12:17, 23:11) įveikė Slovėniją.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 6 minutes slovėnai pirmavo 58:42, o likus žaisti 1 minutę ir 40 sekundžių jų pranašumas vis dar buvo solidus – 62:53.

Ir tada, kai su rungtynių baigtimi buvo susitaikę beveik visi, prabilo naudingiausias praėjusio Eurolygos sezono žaidėjas. Papaloukas iš pradžių pataikė dvitaškį su pražanga, tada pridėjo sunkų tritaškį ir skirtumas sumenko iki 62:58. Po eilinės slovėnų klaidos Nikos Zisis smeigė dar vieną tritaškį ir komandas skyrė vos taškas – 62:61.

Kitoje atakoje slovėnai prametė iš toli ir Graikijos rinktinės treneris Panagiotis Giannakis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos Papaloukas pasiėmė kamuolį į savo rankas, prasiveržė po krepšiu ir pelnė pergalingus taškus.

Slovėnai paskutinei atakai dar turėjo 7 sekundes, tačiau Jaka Lakovičius pernelyg daug nekurdamas išlaikė kamuolį savo rankose ir aidint finalinei sirenai švystelėjo tritaškį iš daugiau nei 8 metrų, nepataikė, taip atnešdamas pergalę Graikijai.

Pusfinalyje Graikija susitiks su Ispanijos rinktine.

Graikija: Theodoras Papaloukas 17, Lazaros Papadopoulos 10, Nikos Zisis 7.

Slovėnija: Radoslavas Nesterovičius 16 (11 atk. kam.), Jaka Lakovičius 14, Matjažas Smodišas 10.

Atrinkti (0) Visi (14)
fuxas nerealus, gaila slovenu, taciau su ispanais graikai neturi jokiu sansu
2007-09-15
+1
teisybe sneka kad graikams padeda teisejai vakar zedamas varzybas tokiu nesveiku sprendimu graiku naudai pamaciau tai net abejoniu neliko.