Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Klaipėdos „Neptūnas“ po penkių pergalių iš eilės LKL pirmenybėse šiandien suklupo Panevėžyje prieš vietos „Lietkabelį“. Pasak klaipėdiečių trenerio Dainiaus Adomaičio, pagrindine jo auklėtinių problema tapo klaidos.

15
19
6
83%
5/6

„Neptūnas“ šį sezoną itin brangina kamuolį ir vidutiniškai suklysta tik po 11,8 karto. Rečiau klysta tik Vilniaus „Lietuvos rytas“ (vid. po 11,5 klaidos). Visgi šįkart uostamiesčio krepšininkai prarado 19 kamuolių ir buvo arti savo sezono antirekordo (20).

„Negalima taip pradėti rungtynių – vien pirmajame kėlinyje padarėme 11 klaidų. Tai akcentavome ir patys norime suklysti mažiau nei 10 kartų per visas rungtynes. Pirmajame kėlinyje žaidėme gerai gynyboje, o puolime patys priėmėme sprendimus, kurie buvo nesuprantami.

O dėl trečiojo kėlinio reikia atiduoti duoklę „Lietkabeliui“ – jų gynyba tapo agresyvesnė, o mes padarėme tris ar keturias klaidas iš eilės. Buvo momentas, kai galėjome gerai pradėti mačą, o trečiajame kėlinyje viską nulėmė mūsų klaidos. Jie po mūsų klaidų surinko 25 taškus – čia yra pagrindinis dalykas“, – kalbėjo treneris Adomaitis.

Panevėžiečiai mačo eigą persvėrė savo naudai trečiajame kėlinyje. 10 minučių atkarpą jie laimėjo 22:6 ir per ketvirtį 7 taškų deficitą pavertė 9 taškų persvara.

„Lietkabelis“ mus nubaudė tose vietose, kuriose mes rizikavome. Pataikė Žygimantas Janavičius, Gintaras Leonavičius ir Donatas Tarolis. Bet ir mes patys padarėme tokių klaidų... Kai turėjo būti pagalba – jos nebuvo, kai turėjome keistis – nesikeitėme“, – teigė Adomaitis.

Košmariškame trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ neteko ir savo snaiperio Chriso Loftono, kuris turėjo palikti aikštę dėl traumos. Jis per 18 minučių pelnė 10 taškų.

„Patys matėte, kaip Loftono netektis apsunkino mūsų žaidimą. Loftonas yra metikas ir dėl jo netekties mums automatiškai atsiranda daugiau problemų perimetre. Varžovai susispaudė baudos aikštelėje, o tai tapo mūsų problema“, – sakė specialistas.

Šįkart „Neptūno“ atsarginiai žaidėjai pelnė tik 16 taškų, kai tuo metu „Lietkabelio“ – 45. Ar treneris nepasigedo jų indėlio?

„Visada norisi iš kiekvieno žaidėjo sulaukti maksimalaus darbo. To ir reikalaujame. Suprantame, jog norint Panevėžyje įveikti „Lietkabelį“, kiekvienas žaidėjas turi sužaisti pagal savo galimybes. Žemiau negalima. Reikia, kad kažkas sužaistų geriau, bet jokiu būdu – žymiai prasčiau“, – aiškino treneris.