Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Kauno „Žalgiris“ pirmoje rungtynių pusėje buvo įgijęs dviženklę persvarą, tačiau Pasvalio „Pieno žvaigždės“ greitai ją panaikino ir po dviejų kėlinių atsiliko tik 1 taško skirtumu. „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius pripažino, kad atsipalaidavimas tampa jo vadovaujamos komandos problema.

18
26
8
73%
8/11

Kauniečiai antrajame kėlinyje praleido net 28 taškus ir leido varžovams priartėti iki 40:41. Kardinaliai vaizdas pasikeitė po ilgosios pertraukos, kuomet „Žalgiris“ trečiąjį kėlinį laimėjo 28:5 ir galėjo ramiai pabaigti susitikimą.

„Ilgosios pertraukos metu pylos daug neišrašiau, bet patys krepšininkai jautė, kad antrasis kėlinys buvo absoliuti katastrofa. Negalima taip žaisti – nei padarėme baudų, nei gerbėme savo komandinių taisyklių. Vėliau krepšininkų reakcija buvo nebloga, – po rungtynių pažymėjo Jasikevičius. – Tai yra mūsų problema. Ir rungtynėse su „Anadolu Efes“ bei „Emporio Armani“ mes išsiverždavome į priekį 11 taškų skirtumu, bet tuomet iškart prasideda begalinės klaidos gynyboje. Kažkoks atsipalaidavimas. Sąžiningai sakau – nežinau, ką daryti su šia problema, bet reikia pripažinti, jog ji egzistuoja.“

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ vertėsi be dviejų savo sunkiųjų krašto puolėjų Pauliaus Jankūno ir Isaiah Hartensteino. Pirmasis gavo poilsio, o vokietis yra išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas, kuriose kartu su geriausiais pasaulio talentais dalyvauja „Nike Hoop Summit“ stovykloje.

Dėl šios priežasties Jasikevičius buvo priverstas lengvąjį krašto puolėją Edgarą Ulanovą pastumti į ketvirtą poziciją. Ulanovui tai nėra naujiena, o ir pats žalgirietis neseniai prisipažino, kad jis labiausiai norėtų žaisti sunkaus krašto puolėjo pozicijoje.

Daugiausia pataiko: Antanas Kavaliauskas

„Nebuvo kito varianto – turėjome žaisti arba su Ulanovu, arba su Gyčiu Masiuliu, – teigė Jasikevičius. – Edgaras jau daug rungtynių labai gerai žaidžia ketvirtoje pozicijoje ir šiandien ypač antroje pusėje buvo vienas mūsų faktorių. Ir Antanas Kavaliauskas daug negalėjo žaisti, nes jis yra sugrįžęs po traumos.“

Ulanovas per 18 minučių pelnė 18 taškų (2/5 dvit., 2/2 trit., 8/11 baudos), sugriebė 8 kamuolius, perėmė kamuolį, blokavo metimą, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 26 naudingumo balus. Jis buvo rezultatyviausias ir naudingiausias „Žalgirio“ žaidėjas.

Šansą pasirodyti aikštėje gavo ir jaunasis žalgirietis Gytis Masiulis. Visą ketvirtąjį kėlinį žaidęs puolėjas per 10 minučių įmetė 9 taškus (1/1 dvit., 2/3 trit., 1/2 baudos), sugriebė 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 11 naudingumo balų.

„Labai sunku pastebėti Gyčio progresą, nes jis ne visada kartu su komanda treniruojasi. Jis būna pakviečiamas į komandą tik vieną dieną prieš rungtynes, tad jam sunku priprasti prie sistemų. Iš jaunų žaidėjų mes norime energijos ir atsidavimo, tad Gytis šiandien tikrai žaidė gerai. O jeigu dar tritaškius pataiko, tai smagiau ir jam, ir mums“, – apie 18-os metų 206 cm ūgio krepšininką pasisakė Jasikevičius.