Slovėnijos rinktinė antrą kartą per dvi dienas iššvaistė persvarą ir pralaimėjo rungtynes. Šeštadienį Europos čempionato klasifikacinėse rungtynėse slovėnai 65:69 (16:18, 15:14, 23:14, 11:23) nusileido Vokietijos krepšininkams ir kausis dėl 7 vietos.

Vokietijos rinktinė likus 5 minutėms atsiliko 9 taškais, tačiau sugebėjo pavyti varžovus, o per paskutinę minutę neleido varžovams atakuoti iš toli ir iškovojo pergalę. Rytoj vokiečiai kausis dėl 5 vietos, be to, jau užsitikrino vietą olimpinių žaidynių atrankos turnyre.

Slovėnijos rinktinė po keturių Radoslavo Nesterovičiaus taškų bei Matjažo Smodišo dvitaškio likus žaisti 5 minutes buvo priekyje 60:51. Bet tuomet vokiečiai kilo į lemiamą šturmą – Demondas Greene‘as ir Ademola Okulaja pataikė po tritaškį, Dirkas Nowitzki įmetė abu baudos metimus, o netrukus iš toli pataikęs Vokietijos rinktinės lyderis atstatė pusiausvyrą – 62:62.

Per paskutinę minutę slovėnai nepataikė ir suklydo, o tuo pasinaudoję vokiečiai įgijo 3 taškų pranašumą. Varžovus pražangomis stabdę ir iš toli atakuoti krepšio neleidę Europos vicečempionai vokiečiai iškovojo pergalę.

Vokietija: Dirkas Nowitzki 28 (6/14 dvitaškių, 3/11 tritaškių, 10 atk. kam.), Demondas Greene’as 16, Ademola Okulaja 7 (8 atk. kam.).

Slovėnija: Jaka Lakovičius 17 (6 rez. perd.), Matjažas Smodišas 16, Radoslavas Nesterovičius 13 (9 atk. kam.), Domenas Lorbekas 8.

Tai antros rungtynės iš eilės, kai slovėnai ketvirtajame kėlinyje iššvaisto persvarą. Šeštadienį ketvirtfinalio dvikovoje su graikais Slovėnija likus žaisti 1 minutę ir 40 sekundžių pirmavo 9 taškais, tačiau patyrė nesėkmę.

Sekmadienį vokiečiai dėl 5 vietos žais su kroatais, o dėl 7 vietos ir kartu paskutinio bilieto į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą kausis slovėnai bei prancūzai. Į olimpiadą pateks dvi pajėgiausios Europos rinktinės (neskaitant pasaulio čempionų ispanų), o į atrankos turnyrą – keturios Europos rinktinės.