Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas pirmadienio popietę išplatino viešą laišką, kuriame atskleidė sezono finansinę padėtį. Klubo vadovas neslepia – situacija nėra tokia, kokios buvo tikėtasi.

„Eurolygos sezonui artėjant į pabaigą, bet sportine prasme jau pasibaigus (kadangi nebėra šansų išeiti į kitą etapą), krepšinio visuomenė pradėjo vertinti Kauno „Žalgirio“ sezoną ir, dar neprasidėjus LKL atkrintamosioms, braižyti kito sezono gaires.

Eurolygai pirmą kartą paskelbus premijų už pergalę dydį (kad būtų tikslu, tai 37 000 eurų) dažnai keliamas klausimas, kam skirsime pinigus, kurie bus gauti viršijant planuotų laimėti rungtynių skaičių. Suprantu, kad svetimus pinigus skaičiuoti visada smagu, bet, girdėdamas klausimus iš žurnalistų bei komandos aistruolių, matau, kad beveik visus šis sėkmingas Eurolygos sezonas šiek tiek atitraukė nuo realybės. Kad ir kaip nesinorėtų, bet esu priverstas pasidalinti, kokia yra klubo realybė šiuo metu.

Kaip buvo pristatyta sezono pradžioje, klubas planavo surinkti 8,4 mln. eurų biudžetą. Palyginus su ankstesniu sezonu ir pasikeitusia nauja Eurolygos sistema, planavome ir didesnes pajamas. Džiugu, kad pasiekėme savo tikslą surinkti 200 tūkstančių eurų daugiau iš bilietų. Planavome surinkti 1,1 mln. eurų iš Eurolygos (tikslas viršytas), planavome gauti 2 mln. paramą iš savivaldybės (paskirta 1,9 mln.) bet planas surinkti 0,5 mln. daugiau iš rėmėjų, deja, liko neįvykdytas.

Kodėl nepavyko surasti dar daugiau naujų rėmėjų ar padidinti pajamas iš esamų – sunku pasakyti. Galbūt naujo formato baimė ir neaiškumas (galbūt buvo baisu, kad iškovosime 2-3 pergales). Galbūt abejonės dėl trenerio ir komandos sudėties. Galbūt dėl prastoko sezono starto. Galbūt ne į visas įmones ir įstaigas kreipėmės, tačiau faktas lieka faktu – turint vieną geriausių Eurolygos sezonų komandos istorijoje (galima būtų vardyti daug akcentų – pirmą kartą per 18 metų nugalėtas CSKA, po 12 metų pertraukos laimėta Tel Avive, išvykose laimėta daugiau nei per paskutinius trejus metus sudėjus, ir t. t.), buvo surinkta mažiau paramos iš rėmėjų, nei tikėjomės sezono pradžioje.

Taigi, kaip matote, tie skaičiai nėra labai pozityvūs. Net palyginant su sportiniais rezultatais. Kaip ir visi, pastebiu diskusijas, kaip reikia išsaugoti komandos pagrindinius žaidėjus. Kaip reikia išsaugoti vyr. trenerį. Kaip reikia pasistiprinti keliais žaidėjais bent dviejose pozicijose. Galima sakyti, kad viskas elementaru. Tokia sporto logika. Tačiau elementaru ir tai, kad norint išlaikyti žaidėjus, jų algos turi kilti (kas ir taip nurodyta daugelyje kontraktų). Treneriui (kuriam ir taip negalime pasiūlyti tokio biudžeto žaidėjams įsigyti, kokį gali skirti konkurentai) reikia pasiūlyti kažką daugiau nei šiemet, kad „Top 8“ galėtų būti aiškus kito sezono tikslas (prisiminkite, kad paskutinį kartą į „Top 8“ beveik patekome Juano Plazos laikais, kai komandos „orinis“ biudžetas buvo du kartus didesnis nei šiemet).

Bet norint tą padaryti, reikia judėti į priekį (judėti į priekį neskaičiuojant, kad papildomos 3-5 pergalės padės surinkti daugiau ir tas lėšas galėsime panaudoti ateinančiam sezonui), tačiau prisidedant didesnei rėmėjų komandai. Prisidedant kad ir simboliškai, bet pamažu suburiant naujų, potencialiai didžiųjų klubą remiančių įmonių, ratą. Visiems nors ir po truputį prisidedant prie to, kad liktų Šaras, kad liktų komandos pagrindas, pamatytume, kaip viskas atrodytų šiam nugalėtojų mentalitetą jau įgavusiam kolektyvui.

Šis Eurolygos sezonas buvo žingsnis link kažko, ko seniai laukėme. Ar pavyks žengti kitą žingsnį? Išsaugoti branduolį. Duoti treneriui geresnius karius aikštelėje. Viskas priklauso, kaip visada, nuo visų mūsų. Sirgalių arenoje (jų palaikymą giria tiek žaidėjai, tiek trenerių štabas, tiek visi Eurolygos klubai, atvažiuojantys į Kauną) ir rėmėjų. Norisi, kad grįžtume į realybę. Dar vasarą turėjome didelę kuprą skolų, kurias apsiėmė mokėti „Žalgirio“ arena. Einame plonu ledu kranto link.

Galvokime visi bendrai, kaip padėti klubui surinkti geresnį biudžetą. Pabandykime visi bendrai (pvz. paskiriant 2 proc. nuo GPM mylimai komandai), ne tik šūkiais arenoje išsaugoti trenerį, žaidėjus ir spalio mėnesį Eurolygą pradėti geriau nei šiemet“, – rašo komandos direktorius.


Rodyti komentarus
1 2 3 4  »
2017-04-04 23:16
heh
kaip kazkas jau minejo, Motiejunas dirbo Zalgiryje prie Romkos, ka ten prisirasinejo yra kosmosai ir niekas del to nenese atsakomybes, viskas uzkrauta ant klubo. Po to kiek buvo mistiniu metu, kai Motiejunas jokiu skaiciu nepateikdavo, tik sneketa apie esancias skolas, jokiu detalizavimu nebudavo, tik is kazkur istraukti mistiniai milijonai. Si sezona irgi, perdave skola arenai, skaiciuoja, kad sumazino skola..

Ka jis padare uzpraeitu metu vasara isvis buvo korupcijos apraiska, prisirase kontraktu su savais - lietuviais, kurie realiai net netempia Zalgirio lygio, Eurolygos lygio, tai naturaliai kyla mintis, kas per modelis vystomas: rasosi didziules sutartis su savais, po to pinigai teka i jo kisene, kaip koks krepsininku agentas padalyvauja Motiejunas.. 2 proc. miljonieriams, tai jau amoralumo virsune, kai tai gali skirti vaiku namams, senuku prieglaudoms. Patiems zaidejams reikia susivokti, kad nekuria jie krepsinio, kuris kurtu pridetine verte, nes nei lyga tiek isvystyta, nei jie patys yra NBA lygio zaidejai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 18:29
nesuprantu
viena diena sako kad skolu jau beveik neturi, eis toliau i pliusa, dabar vel nera saibu, tai tada melavo ar dbr?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 09:13
SIRGALIUS
Visiems reikia pinigu.Nereikia verkti kad trūksta lėšu. Kitos komandos taip pat neturi dideliu biudžetu bet nesiskundžia ir sudėti surenka pagal galimybes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 09:00
rr
Ops nuliukų padauginau.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 08:59
rr
Tai tik patvirtina, kad pergalės prieš Milaną labai reikėjo, dar plius 370000 stukeles, ir būtų gražinta dalis skolos.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 04:48
Swechias
Ponas pauliau, zinau kad.mano komentaro neperskaitysite, bet gal paviesinkite administracijos islaidas. Kodel yra perkamos spausdintuvu kasetes kosminemis kainomis, kai as pats jas siuliau kur kas pigiau jusu klubui? Jei as pasiuliau naujas neorginalias kasetes po 7-15 euru, kurios yra aukstos kokybes, jus pasirinkote brangesnes. Paviesinkite kodel perkate popieriu toki brangu? Aisku, ne is savo kisenes mokate, bet kiek sutaupytumete, jei pirktumete normaliomis kainomis?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 02:51
JD
RYTASRytas nors yra isdidus is keliais pimpalu nelaizo uz pinigus!Go Rytas! Ziurek dar ir rytui nutars nuciulpti ir pasiulyti nusipirkti pergale uz pinigus :DDD


rytas yra ant tiek isdidus kad jis nelaizo pimpalo uz pinigus nes jis kasmet laizo pimpala Zalgiriui uz DYKA!
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 02:49
JD
arturas97to--->JD tai jas kad rytas perpirko barono?Tai dar nesako kad ryto biudzetas didesnis nei neptuno, nepagalvojai kad gal kiti ryto zaidejai uzdirba maziau nei neptuno ir tas rytui leido isigyti barona ;)Juokingi zalfaniai, yra pacesas aiskiai pasakes birzelio menesi kad neptunas tures didesni biudzeta, o zalfaniams matyt sksudu bus pripazinti kad laimejo sausa serija pries 5-7 kartus mazesni biudzeta turinti kluba. Paziuresim ar rytas kalbes kad isniekino melyna pasvslio skydura po laimetos astunfinslio serijos.Rytfaniai protingesni, nevaidina ereliu kai nugali stipriai maziau uzdirbanciys klubus o zalfanisms po neskmingo eurolygos sezono tik ir belieka aiskint kokie jie galingi kai iveikia 7 kartus maziau uzfirbanti ryta--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Idiote, o tai kurie Neptuno zaidejai uzdirba daugiau nei tavo raudono meslo? Vien gudaitis su gordonu kiek suvalgo pimigu, o dar prisidejo ir Baronas dabar? Dabar spangsti apie kelis kartus mazesnis biudzeta tik kazkodel visa rudeni cia draskeisi aiskindamas kiek daug pinigu sutaupr tavo raudona siuksle nuo kevalo ir bus AUKSTO LYGIO PG. Nieko panasaus nebuvo todel tavo spangimai tolygu tau pliuchai. Kiek kartu aiskinsi priedurni apie kelis kartus mazesni biudzeta? Zalgiris zagina tavo raudonskudurinius KIEKVIENA sezona ir anksciau tavo raudono sudo kruva turejo net didesni biudzeta, bet vistiek budavo isniekinami. Tu ant durnius kad nesuvoki jog Zalgirio jega yra ne biudzetas, o savo isauginti zaidejai ir kol jus pirksite kruvas legionierius loganus, laprovitolas ar gordonus, bet Zalgiris jus vistiek bus visa galva galingesnis.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 02:41
to--->JD tai jas kad rytas perpirko barono?Tai dar nesako kad ryto biudzetas didesnis nei neptuno, nepagalvojai kad gal kiti ryto zaidejai uzdirba maziau nei neptuno ir tas rytui leido isigyti barona ;)

Juokingi zalfaniai, yra pacesas aiskiai pasakes birzelio menesi kad neptunas tures didesni biudzeta, o zalfaniams matyt sksudu bus pripazinti kad laimejo sausa serija pries 5-7 kartus mazesni biudzeta turinti kluba. Paziuresim ar rytas kalbes kad isniekino melyna pasvslio skydura po laimetos astunfinslio serijos.Rytfaniai protingesni, nevaidina ereliu kai nugali stipriai maziau uzdirbanciys klubus o zalfanisms po neskmingo eurolygos sezono tik ir belieka aiskint kokie jie galingi kai iveikia 7 kartus maziau uzfirbanti ryta

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 01:04
RYTAS
Rytas nors yra isdidus is keliais pimpalu nelaizo uz pinigus!

Go Rytas! Ziurek dar ir rytui nutars nuciulpti ir pasiulyti nusipirkti pergale uz pinigus :DDD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-04 00:15
...
Saras yra asis. Ne kokiam Motumui reikia atlyginima kelti, bet Sarui. Tik Saras is vidutinybiu sugebejo ispausti daugiau nei jie gali. Jei islaiko Sara, tai ir geresniu zaideju galima prisivilioti uz mazesnius pinigus. Gerai butu, kad Motejunas Sara laikytu didziausiu prioritetu - jei Saro nebus, visa kita pasidarys nebeaktualu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 23:27
Valdas
Skaičiau nesenai Motiejūno interviu,tai skolos apie 90% padengtos,tai nežinau,kaip iš tikro yra

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 23:21
Anonimas
Idomu kas zalgirio akcininkai. Normaliam klube tokie "vadybininkai" taip ilgai neisbutu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 23:09
Valdas
Tik jau ne Adomaitis,Kazlauskas aišku geriausias variantas būtų,bet ir kaina jo ne maža

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 22:55
nu Motiejus fruktas :)) Šaras padarė, ką galėjo. Žaidėjai išspaudė iš savęs irgi kiek pavyko. Žiūrovai lankėsi labiau - pajamos "iš bilietų" kilo. Kas buvo blogai? Ogi vadyba su Motiejum pasišiko, rėmėjų nepritraukė. "Kažkodėl nepasisekė... Tai gal sumesit, vyručiai, dar kelis milijonus, a? Na, šiek tiek susiveržkit diržus, dėl Šaro, dėl manęs, a?.." :))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 22:18
kaunas
Nu gal ir nereiktu panikuot kiekvienas savo nuomone turi is to ka paskaitai visuose portaluose

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 22:03
MAMBA
Senai Motiejūnas nuspirt reikėjo. Visiškai neracionaliai perka žaidėjus. Šlaistosi, jokios ilgalaikės strategijos. Nenustebčiau jeigu dar ir korumpuotas yra. Nes dabar beveik visi tokie.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 22:00
15min
Jei neliktu saro tai turetu zalgiris b plana kazlas adomaitis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 21:56
valdai visi apsidziaugtu
Del saro didelis zingsnis i prieki

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-03 21:52
motiejunas
Vistiek dar pries sezono starta tikslus biudzeta kalbes motiejunas konferensijoi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 79

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas