Europa turės naują krepšinio karalių. Pirmosiose Senojo žemyno pirmenybių pusfinalio rungtynėse šeimininkė Ispanija 82:77 (24:18, 17:21, 18:21, 23:17) po atkaklios kovos palaužė praėjusio čempionato nugalėtojus graikus ir pateko į finalą.

Graikai, ketvirtfinalyje per plauką įveikę slovėnus, šįkart visą dvikovą rungtyniavo solidžiai ir privertė ispanus žaisti sunkiausias rungtynes šiose pirmenybėse. Visą mačą virusi nuožmi kova pasibaigus trims kėliniams vos nevirto muštynėmis – susistumdžius Dimitriui Diamantidžiui ir Juanui Carlosui Navarro, į aikštę subėgo beveik visi abejų komandų žaidėjai ir už tai komandų treneriai buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Tuo metu graikai pirmavo 60:59, tačiau iškart prasidėjus ketvirtam kėliniui Navarro smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą. Graikus pirmus taškus šiame ketvirtyje pelnė tik sužaidus daugiau nei 4 minutes, kai Vassilis Spanoulis dvitaškiu sušvelnino skirtumą iki 62:65.

Tačiau tada puolimas pradėjo strigti šeimininkams ir tuo pasinaudoję graikai išsiveržė į priekį – 68:67. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis kartas, kai graikai pirmavo.

Jose Calderono tritaškis persvėrė rezultatą ispanų naudai, o po kelių akimirkų jo dvitaškis padidino ispanų persvarą jau iki 6 taškų – 74:68.

Toks pats skirtumas (76:70) buvo ir likus žaisti 40 sekundžių, tačiau Panagiočio Vassilopoulo tritaškis sušvelnino skirtumą perpus. Nors Carlosas Jimenezas dviem baudomis vėl padidino skirtumą, tačiau greitai ataką surengę graikai įmetė dar vieną tolimą metimą, po kurio varžovų persvara sumenko iki 2 taškų – 76:78.

Jorge Garbajosa likus žaisti 18 sekundžių pataikė abi baudas, o po krepšius besiveržiantis Theodoras Papaloukas pametė kamuolį, taip prarasdamas visas viltis iškovoti pergalę.

Ispanija: Pau Gasolis ir Juanas Carlosas Navarro (5/6 tritaškių) po 23 taškus, Jose Calderonas 18.

Graikija: Vassilis Spanoulis 24 (9/11 dvitaškių), Panagiotis Vassilopoulos 10, Dimos Dikoudis ir Mikalis Kakiouzis po 8.

-1
dar pirmiau mum į tą finalą patekt reikia.. tiek gerai, kad dabar net pralaimėjus dar neprarasim galimybių patekt į olimpiadą
2007-09-15
ispanu krepsininku rankos nesudrebejo metant baudas lemiamu metu,todel graiku tritaskiu sian nepakako ir laime atsisuko nuo ju. . .taciau manau jie nusipelne pagyrimu ,zaide tikrai nebeviltiskai ir kovesi iki pat galo.Dabar sirgsim uz Lietuva!!!GO LT
2007-09-15
-3
Lietuviam bus sunku pries Ispanus
2007-09-15
-1
Blemba... tykejaus kitos pabaigos... :( jauciu bus Auksinis finalas kaip ir 2003 metais!!! Go Go LTU , visa Lietuva uz JUS!