Lietuvos rinktinės pergalingas žygis sustabdytas. Europos čempionate iškovoję septynias pergales iš eilės, mūsiškiai pusfinalyje 74:86 (12:25, 21:15, 25:25, 16:21) nusileido Rusijos rinktinei ir paskutinę pirmenybių dieną dėl bronzos medalių kovos su Graikijos rinktine.

Šis mačas taip pat lems kelialapio į olimpines žaidynes laimėtoją.

Dvikovos pradžioje patyrę triuškinamą nokdauną, lietuviai vedami kapitono Ramūno Šiškausko panaikino 19 taškų deficitą ir trečiajame kėlinyje išlygino rezultatą.

Ramūnas Šiškauskas pelnė 30 taškų...
Nuotr. FIBA Europe
Šiškauskas trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje pelnė 13 taškų iš eilės, o iš viso surinko 30, tačiau rusų gretose nesulaikomai žaidė Andrejus Kirilenka.

Jis pelnė 29 taškus, pataikydamas 9 dvitaškius iš 11, atkovojo 8 kamuolius, blokavo ir perėmė po 3 kamuolius, užpildydamas kiekvieną spragą aikštėje ir kas kartą sustabdydamas lietuvių spurtą.

Prieš čempionatą nelaikyti favoritais, rusai nuo pirmosios dienos įrodinėjo, kad yra pasirengę sugrįžti į stipriausiųjų gretas. Per 8 rungtynes jie pralaimėjo vos kartą ir už tą pralaimėjimą turės progą atsirevanšuoti finale - ten jų laukia ispanai.

Lietuva: Ramūnas Šiškauskas 30 taškų (5 per. kam., 4. atk. kam., 4 rez. perd.), Rimantas Kaukėnas 12, Simas Jasaitis 9, Darius Songaila 8, Linas Kleiza ir Šarūnas Jasikevičius po 5, Robertas Javtokas 3, Kšyštofas Lavrinovičius 2.

Rusija: Andrejus Kirilenka 29, J.R.Holdenas 18, Viktoras Chriapa 15.

Mūsiškiai tragiškai pradėjo mačą, nepataikydami patys ir leisdami varžovams dominuoti po krepšiu. Sužaidus 4 minutes varžovai pirmavo 12:1, o pirmuosius taškus „iš žaidimo“ lietuviams pelnė Darius Songaila, sužaidus 4 su puse minutės pataikęs dvitaškį.

Nepaisant to, skirtumas toliau nenumaldomai augo ir netrukus pasiekė 15 taškų – 3:18.

Po tritaškį pataikę Šiškauskas ir Simas Jasaitis sušvelnino skirtumą iki vienženklio (11:20), bet prieš pasibaigiant kėlinukui rusai vėl atstatė pranašumą – 12:25.

...tačiau Andrejus Kirilenka įmetė 29 ir šventė pergalę
Antrajame kėlinyje rusai pirmavo net 19 taškų skirtumu (33:14), tačiau Šiškauskas įdėjo iš viršaus, Rimantas Kaukėnas įmetė tritaškį, Šiškauskas pridėjo dvi baudas ir persvara sumenko iki 21:33.

Visgi netrukus iš toli pataikė Johnas Robertas Holdenas dvi baudas pridėjo Nikolajus Padiušas ir rusai susigrąžino solidžią persvarą – 38:21. Tačiau neilgam.

Lietuviai tada spurtavo 12:1 ir po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio skirtumas sumenko vos iki 6 taškų – 33:39. Pasibaigus dviem kėliniams rusų persvara buvo 7 taškai.

Po ilgosios pertraukos lietuviai iškart priartėjo iki 6 taškų (35:41), o po Jasaičio tritaškio ekipas skyrė vos 3 taškai – 42:45.

Nors rusai spurtavę vėl atitrūko (50:42), tačiau Linas Kleiza įmetė iš toli, Šiškauskas pridėjo 5 taškus iš eilės ir pirmąkart nuo rungtynių pradžios rezultatas tapo lygus – 52:52.

Visgi lietuvių džiaugsmas tęsėsi neilgai. Po minutės pertraukėlės Kirilenka pelnė 6 taškus iš eilės ir pradėjo rusų spurtą 13:2, po kurio ekipas vėl skyrė dviženklis taškų skirtumas – 65:54.

Kėlinio pabaigoje 4 taškus iš eilės pelnęs Šiškauskas vėl sugrąžino tokį deficitą, koks buvo po dviejų kėlinių – 57:64.

Paskutinio kėlinio pradžioje rinktinės kapitonas pataikė 3 tritaškius iš eilės ir persvara sumenko iki 67:73. Tačiau tada Holdenas pelnė 7 taškus iš eilės ir rusai vėl nutolo - 80:69.

Penki Kaukėno taškai grąžino viltį lietuviams (74:80), o po nesėkmingos rusų atakos buvo proga dar labiau rezultatą sušvelninti, tačiau Jasikevičiaus metimą blokavo Viktoras Chriapa ir paskui rusai baudomis įtvirtino pergalę.

1 2 3 4 5 6 7 8  »
2008-06-26 19:40
Darius
tuoj atvarysu ir cupsi man bybi naxuj suka
2008-02-19 09:23
LIETUVA SUDA
VISI LIETUVIAI PIDARASAJ JOBANAJ EJGU NORITE STRELA TAJ DW NX ATVAziokIT :@@@@*@@@@@@ i vilnius i Vileika nxi ,Eigu ka mano nR 868388536 Mano V ardas Vadimas Buliginas
-1
2007-09-26 22:07
Jo, FIBA'i reikia perziureti varzybu rengimo sistema...
2007-09-20 19:35
ir dar skaitau reikejo paimt i rinktine Mindauga zukauska vietoj Jankuno nepykit zalgirio fanai bet zukauskas tikrai butu kirilenka uzdenges vien prisiminus kaip is kantrybes vede dirka 2003 metais europos cempijonate tikrai dar jankunui daug truksta iki tokio lygio kaip M.Zukauskas
2007-09-20 19:22
cia pralosem skaitau vien fibos sudaryto grafiko isvis yra absurdas sita sistema pvz.:kroatai vos 2 pergales turejo o gerai susikloste butu galeja zaisti finale o mes be pralaimejimu ejom ir butum pralose kroatams geriausiu atveju del penktos vietos lose tai vienintelis klausimas kyla kam tada plesytis del tu pergaliu kur pora laimim ir vistiek galim patekt i finala tas pats kaip buvo atenuose ispanai kitoj grupei ejo be pralaimejimu ir ketvirfinali papuole ant jav ir buvo baigtas baveik ju pasirodymas
2007-09-16 21:59
O graikai i mus atsimuse
2007-09-16 18:42
ah tie rusai nors ir kaip gaila bet laiko nmebesusigrazinsim tad reikia ziureti i prieki,dabar svarbiausia nugaleti graikus =]lietuviai saunuoliai ne kiekviena komanda sugeba 7-kartus is eiles laimeti,o lietuviai taip padare saunuoliai ir net iki pusfinalio daejo,pralaimejom tai pralaimejom ir nei pasiksi nei pamisi kaip sakoma reikia ziureti i prieki nes atgal kelio nera tai va,sekmes lietuviams!!!
+1
2007-09-16 18:24
Rusų lošimas: metimai iš po kašės ir Kirilenka. Nieko naujo,tiesą sakant.Jei mūsų žaidimas būtų grindžiamas 12-a lygiaverčių žaidėjų ir kombinaciniu žaidimu - deriniai su asmeniniais reidais,tai būtų laimėta.Bet žaidė tik pusė tiek,dar pervargę nuo vakar,derinių beveik nebebuvo,asmeniniams reidams jėgų irgi trūko.
+1
2007-09-16 18:19
2007-09-16 17:34
nepasiseke musiskiams, nieko nepadarysi, manau is dalies kaltas per didelis nuovargis (rezultatas- prasta gynyba, prastas puolimas)

trecia vieta taip pat bus nelengva paimt, graikai medaliu nori taip pat kaip ir lietuviai...

bet jeigu teisybe yra siam pasauly, tai bronza bus musu ;D
+2
2007-09-16 17:27
Liūdna, tik dabar prisiverčiau prie PC prisėsti, paskaityti, pažiūrėti...Nieko jau nebepakeisi, o su graikais kovoti bus žiauriai sunku..Tiesa, girdėjau ( iš komentarų ), kad FIBA panaikino tverką dėl patekimo į olimpiadą, pagal naują, Lietuva jau patenka į Pekiną. Nežinau kiek čia tiesos, bet..Na, sėkmės.PEACE
+3
2007-09-16 17:18
Cia rusam labai nuskilo, bet paziuresim kas bus po metu ar dar keliu. Ir zaidejai yra palyginus labai nepastovus, taip kaip vokietija buvo uzemus antra vieta per fuksa
+2
2007-09-16 14:38
Rusijos rinktine: Holdenas (sokoladas), Savrasenko (Graikijos pilietybe), Chriapa (ukrainietis, net brolis ne toks isdavikas ir zaidzia Ukrainos rinktineje), Blatas - amerikietis. Tai tie sovonistai ruskeliai nesugeba tokiojo "neabejotinoje" salyje savu zaideju surinkti???

Neduok Lietuvai kada nors tokia rinktine sulipdyta....Aciu gal nereikia...[ cia ne mano komentaras ,bet jis atspindi wisa tiesa]
+4
2007-09-16 14:31
mldc lietuviai!!!jug ne pirmas ir nepaskutinis tas cempijonatas!svarbiausia kad nors viena karta esam laimeja =]tikiuosi lietuviai nors siandien laimes ir parves medalius =]
+2
2007-09-16 14:07
Valdui.Kokia turi būti rinktinė pamatysime, šiandien žiūrėdami į graikus.
-4
2007-09-16 13:36
toks jau tas sportas , viena diena stipriauisias, o kita vidutiniokas .. Bet ka padarrysi tikekimes snd pavyks parklupdyti graikus ir iskovoti kelelapi i olimpines..
+2
2007-09-16 13:25
Mldc rinktine, atidave viska ka galejo, fortuna sikart nusisypsojo rusams.. Dziaugiuos ir uz sirgalius, nes po varzybu mieste palaikymas buvo ne ka prastesnis nei po pergales. Sekmes Lietuva siandien! :)
+4
2007-09-16 12:36
Aurecui.Dar niekada nebuvo,kad treneris,tokiame lygyje nei pats lošęs,nei su komanda,ką nors pasiektų - patirtis yra pergalės laidas.