67%
2/3
67%
2/3

Malagos „Unicaja“ ekipa po metų pertraukos sugrįš į Eurolygą. Ispanai tokią teisę iškovojo triumfuodami antrajame pagal pajėgumą Eurolygos organizuojamame turnyre – Europos taurėje.

Joano Plazos auklėtiniai lemiamoje finalo akistatoje svečiuose 63:58 (18:22, 12:11, 13:21, 20:4) nugalėjo Valensijos „Basket“ ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-1.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui šeimininkai dar pirmavo 56:43. Visgi tuomet jie pradėjo dusti „Unicaja“ krepšininkų gynybos pančiuose. Tuo pasinaudoję Andalūzijos krepšininkai rezultatą išlygino (56:56). Kitoje atakoje Jamaras Smithas smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą savo ekipos naudai.

Prasidėjus paskutinei minutei Valensijos komanda turėjo kamuolį savo rankose ir galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Samo Van Rossomo ir Rafa Martinezo tritaškiai tikslo nepasiekė, o svečių pranašumą įtvirtino viena taikli Nemanja Nedovičiaus bauda.

Naudingiausiu finalo serijos krepšininku buvo pripažintas 22 metų Malagos komandos gynėjas Alberto Diazas.

Tai buvo pirmasis „Unicaja“ komandos sezonas Europos taurėje. Nuo 2001 metų ši komanda žaidė tik Eurolygoje.

Valensijos komandai tai buvo jau penktasis Europos taurės finalas. 2002-2003 metais jie nugalėjo Novo Mesto „Krka“, 2009-2010 metų finale ispanai pranoko Berlyno ALBA krepšininkus, 2011-2012 nusileido Maskvos srities „Chimki“, o 2013-2014 finalo serijoje buvo įveikta Kazanės UNIKS ekipa.

Pusfinalyje „Basket“ 2-1 nugalėjo Jeruzalės „Hapoel“, o „Unicaja“ 2-0 pranoko Krasnodaro „Lokomotiv“.

„Unicaja“: Alberto Diazas 12, Jamaras Smithas 10, Danielis Diazas ir Jeffas Brooksas po 9.

„Basket“: Bojan Dubljevičius 16, Joanas Sastre 8, Fernando San Emeterio 7.

2017-04-06 01:44
Valencia pati kalta, bet nereikia nuvertinti Malagos. Tai galinga komanda. Neveltui ji 2-0 nukale Krasnodara, kuris ramiai triuskino Zenita, o juk visi zinom kokia lavonu komanda Zenitas ismete is kibiro.
2017-04-05 23:50
malagos komanda
aciu uz sveikinimus! be zalgirio pagalbos niekaip nebutume laimeje. visur zalgiris... visur... aciu, kad mums uzaugino treneri plaza!
2017-04-05 23:47
R
Saunuoliai!!! MALAGA CAMPEONES!!! PLAZA NEREALUS!!! SVEIKINIMAI!!!
2017-04-05 23:35
Valencia apsisiko konkreciai. Akivaizdus favoritas viso sezono, dabar zaide savo aiksteje, visa laika pirmavo nemazu skirtumu, pagrindini Malagos aukstaugi Omiciu diskvalifikavo, zaide pasikele, ziurovai issidirbinejo pries varzovus, bet Malaga nepasidave ir supyke fantastiskai gryzo i rungtynes. Zvengiu is tu atsilupeliu, kurie nekarta aiskino koks Plaza pervertintas treneris. Sveikinimai buvusiam Zalgirio treneriui bei Malagos komandai.