Vienintelis kluptelėjimas atėmė galimybę kovoti dėl aukso, tačiau neatėmė Lietuvos krepšininkų kovingumo. Europos čempionato pusfinalyje pralaimėję rusams, mūsiškiai mažajame finale 78:69 (20:19, 21:15, 21:20, 16:15) įveikė čempionų titulą gynusius graikus ir iškovojo trečią vietą.

Ši pergalė garantavo Ramūno Butauto auklėtiniams vietą kitąmet Pekine vyksiančiose olimpinėse žaidynėse.

Lietuva pirmąkart šalies krepšinio istorijoje iš Europos pirmenybių grįš su bronzos medaliais. Iki tol mūsiškiai triskart (1937, 1939 ir 2003 metais) laimėjo aukso medalius ir kartą (1995) iškovojo sidabrą.

Net ir kęsdamas skausmus, mažajame finale Šaras buvo sunkiai sulaikomas
Nuotr. FIBA Europe
Suklupę vos kartą - pusfinalyje, lietuviai mažajame finale įrodė, kad moka atsigauti po skaudžių nesėkmių. Dvikovoje dėl trečiosios vietos jie pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės, varžovams leisdami išsiveržti į priekį tik antro kėlinio viduryje.

Kai besibaigiant mačui graikai pradėjo lipti ant kulnų, lietuvius į priekį timptelėjo žmonės, ilgiausiai rungtyniaujantys rinktinėje. Kapitonas Ramūnas Šiškauskas pelnė 8 taškus iš eilės padidindamas skirtumą iki 11 taškų (75:64), o paskutinį tašką padėjo Šarūnas Jasikevičius.

Pusę pirmenybių su traumomis kovojęs įžaidėjas likus žaisti 17 sekundžių įmetė tolimą metimą, po kurio visi atsarginiai Lietuvos rinktinės krepšininkai pradėjo šokti pergalės šokį, o graikams nusviro rankos.

Už kelių tūkstančių kilometrų Lietuvoje tuo metu pradėjo šaudyti fejerverkai. Krepšinio šalis į savo istoriją įsirašė dar vieną garbingą titulą.

Lietuva: Kšyštofas Lavrinovičius 19 taškų, Ramūnas Šiškauskas 13 (5 rez. perd., 4 atk. kam.), Linas Kleiza 13 (8 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius 11, Simas Jasaitis ir Darjušas Lavrinovičius po 6, Rimantas Kaukėnas 5, Jonas Mačiulis 3, Darius Songaila 2.

Graikija: Nikos Zisis 23, Dimos Dikoudis 10, Theodoras Papaloukas ir Panagiotis Vasilopoulos po 8.

Mačą starto penkete pradėjęs Kšyštofas Lavrinovičius pelnė 7 taškus iš eilės ir pačioje rungtynių pradžioje išvedė lietuvius į priekį – 7:2. Tritaškį pataikęs Šiškauskas ir dvitaškį pridėjęs Rimantas Kaukėnas kėlinio viduryje padidino persvarą iki 8 taškų (14:6), tačiau įsimėtęs Nikos Zisis neleido mūsiškiams labiau nutolti.

Graikų įžaidėjas per pirmą kėlinį pelnė 9 taškus ir besibaigiant ketvirčiui lietuviai priekyje buvo vos tašku – 20:19.

Zisio tritaškis antrajame kėlinyje pirmąkart išvedė graikus į priekį (24:23) ir komandos taškas į tašką žaidė kol teisėjai techninėmis pražangomis „apdovanojo“ tris abejų ekipų krepšininkus.

Iš pradžių Darius Songaila neatkovojęs kamuolio sugriebė Dimitrį Diamantidį, o šis alkūne vožtelėjo lietuviui į nosį. Abu krepšininkai gavo po techninę pražangą ir kamuolys turėjo atitekti graikams, tačiau netrukus Lazaros Papadopoulos už repliką teisėjui gavo techninę pražangą.

Po šių pražangų Jasikevičius sumetė du baudų metimus, Linas Kleiza pridėjo tritaškį ir lietuviai įgijo didžiausią persvarą iki tol – 39:30.

Panaši persvara liko ir įpusėjus rungtynėms – 41:34.

Du tritaškius trečiojo kėlinio pradžioje pataikęs Linas Kleiza padidino lietuvių persvarą iki 52:44, o po dviejų K.Lavrinovičiaus baudų pirmąkart skirtumas pasiekė dviženklį skaičių - 56:46.

Nors po Jono Mačiulio tritaškio komandas skyrė 11 taškų (58:48), tačiau po tritaškį pataikę Zisis ir Panagiotis Vasilopoulos sušvelnino skirtumą iki 54:59. Visgi kėlinio pabaigoje K.Lavrinovičius pelnė 2 taškus su pražanga ir padidino skirtumą iki 8 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje graikai priartėjo iki 58:64, tačiau tada tritaškį įmetė Simas Jasaitis, 8 taškus iš eilės pelnė Šiškauskas ir skirtumas, likus žaisti 2 minutes, šoktelėjo iki 75:64.

5 baudas pataikęs Dimos Dikoudis sušvelnino atsilikimą iki 69:75, tačiau tada Jasikevičius paskutinę atakos sekundę, iki rungtynių pabaigos likus žaisti 17 sekundžių, smeigė tritaškį ir pergalingai iškėlė rankas į viršų.

1 2 3 4  »
2007-09-20 14:06
va stai ir parodem, ka mes galim ir mokam...saunuoliai musu vyrukai :* tik nervina viena, kad dauguma taip nemane, kad galime tiek daug nukeliaut ir bronza parvesti.....rase, kad nieka nesugeba ir t.t.... bet mes visus padarem ir bronza turime!!! :*

tikrai, asiu rinktinei uz saliai parvesta medali... :)
2007-09-18 14:13
saunuoliai lietuviai Respects!** tikri malaciai bronzas irgi gerai, o kitamet bus pekino auksas ;) (Gal)

Saunuoliai!!!
+2
2007-09-17 21:55
RINKTINE ATSKRIDO!!! JAU TRECIA RATA APLINK VILNIU SUKA , MAN PRO LANGA LB GERAI MATOS :)
2007-09-17 21:47
db laukiam aukso pekine
+1
2007-09-17 20:38
Aciu rinktinei uz nuostabias Krepsinio akimirkas,uz pergales ,uz brondza,uz kelialapoi i Olimpiada,uz viska!Aciu!!!Lietuva!!!
2007-09-17 19:06
Kad jie taip būtų lošę su rusais...
2007-09-17 17:25
Visus su pergale!!! ACIU VYRAMS IR TRENERIAMS!!!
2007-09-17 16:01
saunuoliai nieko negali pridurti,mldc lietuviai!!!LIETUVA LIETUVA LIETUVA!!!
+1
2007-09-17 15:01
aciu musu vyrams uz grazias pergales.uz viltis ir uz dideli dziaugsma kiekviena pergale!!! brondza yra labai gerai! todel visi galim aukstai iskele galvas triumfuot LIETUVA!LIETUVA!LIETUVA!!!

2007-09-17 09:33
sveikinu visus tikrus fanus su pergale MES LAIMEJOM!!!o tie kurie tik varyt ant rinktines moka kaip nesiseka aikit NA....!!!
+1
2007-09-17 08:43
Didelis aciu musu krepsininkams uz bronza ji mums kaip auksas ir tegu atleidzia,kad mes juos kartais keikiam kaip jie blogai zaidzia,kaip saras sako krepsinis yra emocinis zaidimas.Jus musu aukso grynuoliai aciu jums labai,labai....jus esat musu dydviriai.Bronza musu.LIETUVA,LIETUVA,LIETUVA!!!
+4
2007-09-17 04:10
dziaugiuosi,kad visi esam santarviski...ESAM GALINGIAUSI ir TA ZINOM!!!px,kad tik 3 vieta...Kaigada ir stipriausi turi pralaimet..CENTRE PO PERGALES DARESI NEZMONISKI DALYKAI(sostine)..Ten buvo nerialu!!!visi dziaugemes,kai Lietuviai leimejo ir SVENTEM kartu!!!AXUJENA!!!LIETUVA!!!MES GALINGIAUSI!!!IR STIPRIAUSI..kas papriestaraus???(beje alus geriausias padedejas ziuret ir svest)=DDDD
+5
2007-09-16 23:51
Valio! Aciu...uz puikias akimirkas, grazu krepsini
+7
2007-09-16 23:17
Su pergale ir dideliu laimejimu visus krepsinio salies gyventojus!!!

Is tiesu labai didelis pasiekimas! Labai solidus, net gi geras pasirodymas siu metu EC! Kaip bebutu tai praktiskai visos komandos buvo stiprios, o mes uz daugeli ju geresni!

Pagarba vyram iskovojusiem mum, musu saliai medalius ir vieta olipminese zaidynese!

Siska maladiec! tikrai vertas kapitono pareigu!