Sezonas, kai Šaras išsikovojo gimtojo miesto širdį

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2017-04-07 12:01
Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Istorinė neteisybė. Taip Pauliui Motiejūnui atrodė faktas, kad Šarūnas Jasikevičius nebuvo apsivilkęs Kauno „Žalgirio“ aprangos.

Todėl kai 2013 metų vasarą „Žalgiris“ pradėjo kuoptis po Vladimiro Romanovo paliktos betvarkės, Motiejūnas nusprendė tą istorinę neteisybę ištaisyti. Dabar arba niekada. 37 metų krepšininko karjera ėjo į pabaigą ir ilgiau laukti nebuvo galima.

Bėda ta, kad „Žalgiris“ sezoną pasitiko su milžinišku skolų šleifu ir mokėti algos, kokios vertas Jasikevičius, Kauno klubas negalėjo. Kai popieriuose matai 20 mln. litų skolą, apie kokį Jasikevičiaus kontraktą gali kalbėti?

Šaras tą vasarą derėjosi su Tel Avivo „Maccabi“, sportavo su „Barcelona“, jo pavardę, kaip įprasta, lydėjo gandų debesis, bet įpusėjus rugsėjui jis vis dar neturėjo komandos. Neturėjo, nes kalbėjosi su „Žalgiriu“.

„Žalgiris“ buvo komanda, kurios rungtynes Šaras nuo mažens stebėdavo Kauno sporto halėje. Tos pačios komandos rezultatus jis pirmiausia puldavo tikrinti, kai baigdavo rungtynes Barselonoje, Tel Avive ar Atėnuose. Toje komandoje anksčiau žaidė jo brolis. Joje jį visada svajojo išvysti tėvai.

Ir visgi ta komanda išgyveno persitvarkymo periodą. Joje nebeliko pajėgių legionierių, po krepšiu ji turėjo Mindaugą Kupšą, o gynėjų linijoje – Vytenį Čižauską, Kasparą Vecvagarą, Tomą Dimšą.

Visos žaidimo vadžios buvo atiduotos Justinui Dentmonui, kurio žaidimo stilius tikrai nėra pats mėgstamiausias Jasikevičiui.

Tai nebuvo patraukliausia vieta žaisti, bet pasvėręs visus už ir prieš, Jasikevičius pasakė „Taip“.

Istorinė neteisybė buvo ištaisyta. Šaras grįžo į gimtąjį miestą bent jau pabaigti savo šlovingos žaidėjo karjeros. 

Šis momentas atspindėjo Jasikevičiaus vertybes. Rinkdamasis karjeros stotelę, jis visada įvertindavo gausybę faktorių, tarp kurių pinigai buvo tik viena iš sudedamųjų dalių. Juolab, kad tas pats „Žalgiris“ jam anksčiau siūlė daugiau pinigų.

Pirmą kartą rimtesnį tinklą link Jasikevičiaus „Žalgiris“ metė 2010 metų vasarą. Vladimiras Romanovas norėjo nudžiuginti sirgalius tokiu pirkiniu, bet kalbos praktiškai taip ir nepajudėjo iš nulinio taško.

Po dvejų metų „Žalgiris“ vėl grįžo su pasiūlymu Jasikevičiui, bet jis vėl atsisakė. Ne dėl to, kad nenorėjo žaisti gimtajame mieste, ir ne dėl to, kad finansiškai tai buvo nepatrauklus pasiūlymas. Jasikevičius nelindo į „Žalgirį“, nes jame karaliavo nežinia ko apsėstas klubo savininkas. Šaras nenorėjo veltis į nesąmones, kurios supo „Žalgirį“.

Po metų nebeliko Romanovo, nebeliko ir didelių kontraktų, tačiau Jasikevičius patikėjo, kad į klubo valdžią sugrįžęs Paulius Motiejūnas kels komandą naujam gyvenimui. Šaras visą karjerą svajojo žaisti „Žalgiryje“, bet anksčiau tas svajones nugalėdavo „Žalgirio“ vadovų trumparegiškumas arba paties Šaro sveikas protas.

Galiausiai 2013 m. rugsėjo 26 dieną Šarūnas Jasikevičius oficialiai tapo „Žalgirio“ nariu.

Prabėgus keturiems sezonams, jis vis dar Kaune, reikalingesnis nei bet kada anksčiau.

Pirmasis pilnas Jasikevičiaus sezonas „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio kėdėje eina į pabaigą ir jo talentas naujajame amplua tampa akivaizdus visiems.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Jeigu anksčiau tik kartu su juo dirbantys žaidėjai kalbėdavo, kad iš Šaro išaugs neeilinis treneris, tai bėgant šiam sezonui tuo patikėjo kiekvienas „Žalgirį“ iš šono stebintis žmogus. Tai matė ir kitų Eurolygos komandų vadovai.

Jasikevičiaus treniruojamas „Žalgiris“ už nugaros paliko „Barceloną“, Stambulo „Galatasaray“, Bambergo „Brose“, Tel Avivo „Maccabi“, Milano „Emporio Armani“ ir Kazanės UNIKS. Visos šios ekipos turi didesnius biudžetus, tačiau ne tokius protingus vadovus.

BasketNews.lt“ žiniomis, Šaras dar praėjusią vasarą atmetė „Maccabi“ komandos viliones tapti šios ekipos strategu. Jasikevičius nenorėjo dirbti su Sonny Weemsu, kuris jau buvo sudaręs kontraktą su žydų klubu. Nesužavėjo jo ir likusi „Maccabi“ komplektacija. Kai kažkas kitas, kur kas žioplesnis už tave, surenka komandą, tu nenori būti atpirkimo ožys. Jasikevičius jau tada matė, kad tokia situacija Tel Avive šviečiasi. Kaip parodė sezonas, jis buvo labiau nei teisus.

„Maccabi“ šią vasarą vėl gali bandyti tiesti rankas į Jasikevičių, bet menkai tikėtina, kad šis veltųsi į darbinius santykius su dabartine Izraelio klubo valdžia.

„Emporio Armani“ gali būti kita komanda, kuri galėtų pasiūlyti Šarui vairą šią vasarą. Milanas turi pinigų suburti pajėgią komandą, o sąlygos krepšininkams ir treneriams ten – auksinės. Bėda ta, kad tos auksinės sąlygos visus pernelyg ir išpaikina. „Emporio Armani“ jau eilę metų yra tapusi tarsi sanatorija, kur dar labai solidžiai primokama už tai, kad ten būtumei.

Be to, Milano klubas jau pradėjo komplektuotis sudėtį kitam sezonui, yra pasirašęs kelis kontraktus su esamais žaidėjais, o tai kirstųsi su Jasikevičiaus noru komplektuoti komandą pačiam.

Tarp potencialių Jasikevičių besivaikysiančių komandų gali būti ir „Brose“. Vasarą baigiasi šios komandos sutartis su Andrea Trinchieri, o pinigų ambicingai komandai vokiečiams netrūktų. Organizacija ten – taip pat aukščiausio lygio.

Bet ar kas nors suprastų Šarą, jeigu „Žalgirį“ jis iškeistų į Bambergą? Sprendžiant iš jo paties pasisakymų, toks perėjimas yra praktiškai neįmanomas.

Galima ramiai atmesti ir rusų bei graikų komandas, nes savininkai ten tokie, kad varytų Jasikevičių iš proto. Turkijos klubai („Fenerbahče“ ir „Anadolu Efes“) turi tvirtus trenerius, kurie praktiškai nejudinami, todėl šie variantai irgi atkrenta.

Galima atmesti ir Madrido „Real“ bei Vitorijos „Baskonia“. Pirmąjį – dėl visiems suprantamų priežasčių, o antrasis tiesiog nėra realus variantas.

Ir taip lieka „Barcelona“. Jeigu kas gali Šarą išvilioti iš Kauno, tai ši komanda turi daugiau kozirių nei bet kas kitas kartu sudėjus. Aukščiausio lygio organizacija. Biudžetas, su kuriuo galima siekti aukščiausių rezultatų. Stiprus emocinis ryšis.

Ta problema, kad Jasikevičius neturi dvejų metų vyriausiojo trenerio patirties, greičiausiai yra lengvai išsprendžiama. „BasketNews.lt“ žiniomis, galima rasti įvairių situacijos apėjimo variantų, pavyzdžiui, Jasikevičių įvardinant kaip konsultantą, o ne vyriausiąjį trenerį, ar pan.

Esminis klausimas, ar „Barca“ duotų Šarui veiksmų laisvę. Atsakymas į šį klausimą nulems, kur kitą sezoną matysime Jasikevičių.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Savo viešomis kalbomis Jasikevičius leidžia suprasti, kad šiuo metu jis save mato tęsiantį darbą Kaune. Čia jis gauna tai, kas pinigais neišmatuojama. Šiemetinis „Žalgiris“ yra be galo draugiškas ir imlus darbui. Jaunam treneriui dirbti su tokia komanda yra vienas malonumas.

Sirgaliai Kaune Šarą įsimylėjo. Bene pirmą kartą per jo karjerą. Jis buvo visuotinai mylimas ir garbinamas Barselonoje, Tel Avive, Atėnuose, bet tik ne Kaune.

Kai 2010 metais Jasikevičius trumpam sudarė sutartį su Vilniaus „Lietuvos rytu“ ir atvyko žaisti į Kauną, jis buvo nušvilptas garsiausiai iš visų vilniečių žaidėjų.

„Šarai, paklydai“, – tuomet skelbė plakatas sporto halėje, o dar tą patį vakarą jis buvo pakabintas greitkelyje į Vilnių, kad į sostinę grįžtantis Jasikevičius dar sykį tai pamatytų.

Net kai grįžo į „Žalgirį“ ir paskui stojo už jo vairo, Jasikevičius nebuvo šimtu procentų palaikomas Kaune. Kažkas prisiminė jo žaidimą Vilniuje. Kažkas negalėjo pamiršti jo išsišokimo laimėjus sporto halėje su Liublianos „Union Olimpija“. Kažkam tiesiog nepatiko nuomonę drąsiai reiškiantis vienas sėkmingiausių ir geriausių visų laikų šalies žaidėjų.

Bet Šaro širdis niekada nebuvo paklydusi. Ji buvo mieste tarp dviejų didžiausių šalies upių ir tik prireikė laiko, kad tą širdį pagaliau pamiltų net tie, kurie juo abejojo.

„Visa tai – Jasikevičiaus nuopelnas“, – girdėjau diskutuojant būrelį vyrų, kai prasilenkėme ant pėsčiųjų tilto pakeliui į Nemuno salą. Ėjome į rungtynes su „Emporio Armani“. „Žalgiris“ nebeturėjo vilčių pasiekti ketvirtfinalį, bet kauniečiai iššlavė visus arenoje buvusius bilietus ir į ją traukė būriais. Jasikevičiaus pavardė skambėjo dažname pokalbyje.

Tai buvo Kauno AČIŪ žmogui, su kuriuo ilgą laiką santykiai buvo tokie komplikuoti. Jam prireikė laiko, bet jis užkariavo gimtojo miesto simpatijas. 

Dabar tas miestas laikys sukryžiavęs pirštus, kad Šaras liktų dar bent sezonui.


Rodyti komentarus
2017-04-07 20:50
krepsinis.net
Keturios priezastys kodel jesikevicius turi pabaikti pradeta darba

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 19:04
Eksde
I Ryta jį

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 18:44
sarai sarai
Sirgaliai kaune sara isimylejo zalgirio legenda saras liks jam cia malonu viskas tinka

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 18:41
sarai sarai
Auksinis berniukas kaip kazkas anksciau sakydavo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 17:30
Antinelegaluinvazija
Man idomu kaip masto zurnalistas sudominantis, bet nepasakantis svarbiu dalyku... Pvz kas per rusu ir graiku klubu vadovai? Kokios tos salygos milane? Kodel laboral nerealus?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 17:17
arturas97
100% Saro neliks ir žali vėl bus paskutiniai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 16:47
95% kad liks Kaune 5% Barsa kitų variantų nematau
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 15:44
....
o ko jam is to zalgirio dabar eiti. grandai turi savo trenerius ir ju nekeis kol laimi, pas ispanus yra taisykle kad treneris turi buti 2 metus buves vyriausiu, o po sezono sarui pusantru tebus, tai i barsa ir nenueis. maccabi antra sezona apgailetini, tai kokio velnio i ta suda lysti, juolab kad bet kada ismestas durnu vadovu gali buti. koks PAO nebent lieka, bet su juo titulo ir nepaimsi. o kiti nieko pranasesni uz zalgiri pridejus kad cia namai ir tave visi gerbia. is skolu irgi baigia islipti zalgiris tai sudetis kasmet tik stipres. dar dabar tokia mintis atejo kad tie visi dilmahai, arturiukai ir kiti ryto besmegeniai vien straipsnio pradzia perskaite turejo pasijusti kaip su kuju per snuki gave. tiek taigi svaigo koks saras ryto talentas, o cia net tevai saro svajojo kad jis zais zalgiryje :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 15:42
magical
lol djgaffer

Kaunieciams itiko krepsininko parodija detmontas tai kas jiems gali neitikti :)

Sunku sako :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 15:23
iksas
Visos kalbos apie tai, kad Šaras pakeitė Žalgirį jau nusibodo. Aišku pakeitė, bet kalbant apie jo sėkmę, manau, kad jam geriau būtų likt ir kitiems metams. Kaip ir čia rašoma taip ir turi būt. Pirmametis treneris, gauna visas sąlygas tobulėt. Logiškas žingsnis būtų likti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 15:08
pataikes_baudos _metima
Na beveik garantuota kad Saro nebebus Kaune kitamet. Nes po 2018 metu taip ar taip isleks i kita komanda, o siemet dar galima butu Zalgiriui ispirka uz sutarties nutraukima gauti is kokio turtingo klubo. Gaila :(
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 14:38
djgaffer
Šaras tikrai neeilinė asmenybė.Per metus įtikti mums,Kauno sirgaliams,ne kiekvienas sugeba.Bet Šaras tai padarė.Jo atviri interviu,visada atiduoda širdis už komandą tikrai privertė juo didžiuotis.Ir jei liks dar vienam sezonui,tai bus mylimas amžinai.Nors ir dabar jau jį galima vadinti tikru žalgiriečiu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-04-07 13:07
Valdas
Kad,Barsa turi trenerį ir ji gali pakeisti Atamanas,bent tokie sklando gandai, galėtų ir likti dar sezonui,nes dar spės treniruoti turtingesnius klubus

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 13

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas