Johnas Robertas Holdenas atėmė kamuolį iš Pau Gasolio ir po 16 sekundžių pataikė dvitaškį, pateikusį didžiausią staigmeną Europos vyrų krepšinio čempionate.

Natūralizuoto amerikiečio taškai lėmė, kad Rusijos rinktinė pirmenybių finale 60:59 (11:22, 20:12, 15:15, 14:10) įveikė Ispaniją ir pirmąkart po Tarybų Sąjungos žlugimo iškovojo auksą.

Tuo tarpu ispanų užkeikimas tęsiasi. Tai buvo šeštasis jų finalas Europos čempionate ir visus iki šiol jie pralaimėjo.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 48 sekundes P.Gasolis pataikė dvitaškį su pražanga, po kurio ispanų persvara šoktelėjo iki 59:54.

Tačiau kitoje atakoje Andrejus Kirilenka, išrinktas naudingiausiu pirmenybių žaidėju, pataikė abi baudas ir sušvelnino deficitą iki trijų taškų. Sugrįžęs į savo aikštės pusę, Kirilenka atėmė kamuolį iš varžovų ir rusai po Aleksejaus Savrasenkos dvitaškio priartėjo iki taško – 59:58.

Ispanai kontroliavo kamuolį beveik 20 sekundžių, kai Holdenas išmušė kamuolį iš Gasolio rankų ir švilpiant tūkstantinei miniai atsivarė kamuolį į varžovų aikštės pusę.

Išlaikęs kamuolį beveik iki rungtynių pabaigos, jis suklaidino Jose Manuelį Calderoną ir pataikė dvitaškį likus žaisti 2,8 sekundės.

Po minutės pertraukėlės ispanai patikėjo kamuolį P.Gasoliui, tačiau šio metimas iš lanko išsisuko ir sutrikę ispanai žiūrėjo, kaip rusai šoka pergalės šokį jų pačių aikštėje.

Rusija: Andrejus Kirilenka 17 taškų, Aleksejus Savrasenka 10, Johnas Robertas Holdenas ir Antonas Ponkrašovas po 8, Viktoras Chriapa 7 (12 atk. kam.).

Ispanija: Jose Manuelis Calderonas 15, Pau Gasolis 14 (14 atk. kam.), Jorge Garbajosa 8.

Ispanai šiame mače pataikė vos 20 proc. dvitaškių (7/35) ir juos ilgą laiką gelbėjo tolimi metimai (10/24). Tačiau besibaigiant mačui ispanai nepasinaudojo galimybe lengviasiu būdu pelnyti taškus. P.Gasolis, kaip ir prieš ketverius metus finale Stokholme, pro šalį mėtė baudų metimus - per paskutines 4 minutes jis pataikė tik 3 baudas iš 7, o iš viso mače - vos 5 iš 12.