Russellas Westbrookas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Russellas Westbrookas Nuotr.: AFP – Scanpix
Jamalas Murray Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Russellas Westbrookas Nuotr.: AP – Scanpix

Mindaugo Kuzminsko ir Jono Valančiūno susitikimas Niujorke, rekordus pasiekę DeMaras DeRozanas ir Russellas Westbrookas, Devino Bookerio karjeros pasiekimas, netektis D'Angelo Russello šeimoje – tai ir daugiau – balandžio 10-osios NBA pulse.

Balandžio 10-osios NBA pulsas

LIETUVIŲ AKISTATA. Jono Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors“ komanda praėjusią naktį išvykoje 110:97 nugalėjo Niujorko „Knicks“ klubą su Mindaugu Kuzminsku, įsirašė jubiliejinę – 50-ąją pergalę bei tuo pačiu užsitikrino mažiausiai trečiąją vietą Rytų konferencijoje.

JV per 20 minučių pelnė 6 taškus (3/8 dvitaškiai), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, po 1 kartą prasižengė bei suklydo ir surinko 7 naudingumo balus.

Kuzia aikštėje praleido 22 minutes, pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai), atkovojo kamuolį, po 1 sykį suklydo ir prasižengė bei surinko 6 naudingumo balus.

Taip pat tai – pirmas kartas nuo 2009-2010 metų sezono, kada „Raptors“ reguliariajame sezone „Knicks“ įveikė visus keturis kartus.

2K. Toronto „Raptors“ klubą tempęs DeMaras DeRozanas pergalingame mače surinko 35 taškus bei tapo antruoju žaidėju Kanados komandos istorijoje, sugebėjusiu per sezoną pelnyti daugiau nei 2 tūkstančius taškų. „Raptors“ superžvaigždės sąskaitoje šiuo metu yra 2,020 taškų.

Pirmasis tai padarė Vince’as Carteris, kuris 1999-2000 metų sezone pelnė 2,107 taškus, o 2000-2001 metų sezone surinko 2,070 taškų.

NEĮTIKĖTINAS SUGRĮŽIMAS. Fantastiškai ketvirtajame kėlinyje rungtyniavusi Atlantos „Hawks“ komanda panaikino 26 taškų deficitą, išplėšė pratęsimą bei jame 126:125 dramatiškai palaužė Klivlando „Cavaliers“ su 45 taškus pelniusiu Kyrie Irvingu ir trigubą dublį atlikusiu LeBronu Jamesu priešakyje.

NBA istorijoje iki šio susitikimo buvo užfiksuoti tik du tokie sugrįžimai – Milvokio „Bucks“ tai padarė senojoje Atlantos arenoje 1977 metų lapkričio pabaigoje, o Los Andželo „Lakers“ – 2002 metų gruodį dvikovoje su Dalaso „Mavericks“.

TRITAŠKIŲ MAŠINA. Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai Atlantoje pataikė 19 tritaškių iš 46 bandymų bei pratęsė rekordinę klubo seriją. NBA čempionate mažiausiai 15 tolimų metimų yra pataikę 27 reguliariojo sezono rungtynėse.

Pastarajame susitikime net 8 tritaškius į „Hawks“ įskraidino Kyrie Irvingas. Kyle’as Korveris ir J.R. Smithas pridėjo po tris.

REKORDAS. Įspūdingai rungtyniavęs Oklahomos „Thunder“ lyderis Russellas Westbrookas iš pradžių pagerino 50 metų gyvavusį Oscaro Robertsono trigubų dublių pasiekimą, o vėliau sudaužė Denverio „Nuggets“ klubo narių bei sirgalių širdis.

28-erių metų superžvaigždė aidint sirenai pataikė tolimą metimą, išplėšė „Thunder“ pergalę Denveryje bei sudaužė vietos „Nuggets“ viltis patekti į NBA atkrintamąsias varžybas.

Westbrookas per 37 minutes pelnė 50 taškų (12/20 dvitaškiai, 5/12 tritaškiai, 11/11 baudos), atkovojo 16 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, 2 kartus suklydo, sykį prasižengė ir surinko 59 naudingumo balus. Tai buvo rekordinis – 42-asis „Thunder“ lyderio trigubas dublis.

APLENKĖ. Fynikso „Suns“ klubą į pergalę prieš Dalaso „Mavericks“ vedęs Devinas Bookeris surinko 21 tašką ir pakilo į ketvirtąją vietą tarp rezultatyviausių NBA krepšininkų iki 21-erių metų sąrašo.

Dvidešimtmetis „Suns“ talentas su 2,774 iki šiol pelnytais taškais iš šios pozicijos išstūmė lygos legendą Kobe Bryantą.

Priekyje Bookerio – trečiąją vietą užimantis Carmelo Anthony (3,283 taškai), antroje esantis Kevinas Durantas (3,495) bei lyderiaujantis LeBronas Jamesas (4,649).

ANTRAS. Hjustono „Rockets“ pergalė Sakramente 135:128 prieš vietos „Kings“ buvo vainikuota 21-uoju Jameso Hardeno trigubu dubliu.

Teksaso klubo lyderis per 36 minutes pelnė 35 taškus (4/9 dvitaškiai, 5/13 tritaškiai, 12/13 baudos), atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 11 kamuolių, bet net 10 sykių suklydo.

Hardeno trigubų dublių rezultatas – antras po rekordininko Russello Westbrooko.

Prie viso to, „Rockets“ gynėjas 30 ir daugiau taškų pelnė bei dviženklį atliktų rezultatyvių perdavimų skaičių pasiekė 29-ajame susitikime šį sezoną.

Hjustono ekipa reguliarojo sezono seriją prieš „Kings“ laimėjo pirmą kartą nuo 1997-1998 metų sezono. „Rockets“ prieš „Kings“ triumfavo 12 sykių per pastaruosius 13 susitikimų.

NUTRAUKĖ. Ketvirtajame kėlinyje iššovęs Detroito „Pistons“ klubo rezervas pataikė 6 tritaškius iš 7 bandymų, išvykoje 103:90 nukovė „Grizzlies“ ir Memfyje laimėjo po šešių pralaimėjimų paeiliui. „Pistons“ „FedExForum“ arenoje laimėjo pirmą kartą nuo 2009-2010 metų sezono pradžios.

Detroito ekipos pergalė buvo vainikuota Tobiaso Harriso karjeros pasiekimu – 12 taškų pelnęs puolėjas peržengė 2 tūkstančių per karjerą pelnytų taškų ribą.

NETEKTIS. Mirus senelei, Los Andželo „Lakers“ klubas nesitikėjo išvysti D'Angelo Russellą rungtynėse su Minesotos „Timberwolves“, tačiau jaunoji žvaigždė pasirodė aikštėje, o ją paliko kaip herojus.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi sekundes, 21-erių metų atletas atliko metimą iš toli, kamuolys atsitrenkė į lanką, pakilo į viršų bei galiausiai skrodė tinklelį.

Komandos draugų užpultas Russellas emocijomis netryško – išsivadavęs iš bendraklubių, jis patraukė į tribūnas, kur apsikabino su šeimos nariais.

„Aš tiesiog norėjau laimėti, – sakė 16 taškų iš viso pelnęs Russellas. – Pergalė ir pergalingas metimas – tarsi Dievo padėta vyšnia ant torto.“

GALINGASIS DUETAS. Įspūdingai žaidę Minesotos „Timberwolves“ vedliai Andrew Wigginsas ir Karlas-Anthony Townsas pelnė atitinkamai 41 ir 40 taškų. Pastarasis taip pat dar atkovojo 21 kamuolį bei surinko net 53 naudingumo balus.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.