Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Praėjusį sezoną „Akvilės“ lygos finaliniame ketverte ketvirtąją vietą užėmusi Alytaus „RKL-GUT.LT“ šiemet užlipo ant aukščiausios nugalėtojų pakylos.

22
22
83%
10/12
33%
3/9

Kristinos Grižienės auklėtinės Alytuje vykusio finalinio ketverto finale 61:53 (22:8, 10:20, 26:11, 3:14) įveikė Vilniaus „Svajos“ krepšininkes.

Finalinio ketverto naudingiausia žaidėja pripažinta Karolina Kazočiūnatė. Finale ji pelnė 22 taškus (10/12 baudos), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 22 naudingumo balus.

Pusfinalyje krepšininkė įmetė 19 taškų (7/8 dvit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Alytaus komanda rungtynių pradžioje pakartojo pusfinalio rungtynių scenarijų – nuo pirmų sekundžių pabėgo į priekį ir susikrovė 14 taškų persvarą (16:2). Identiškas skirtumas tarp komandų buvo ir po pirmojo ketvirčio (22:8).

Antrąjį kėlinį „Svaja“ pradėjo atkarpa 15:6 ir priartėjo iki 5 taškų skirtumo (23:28). Po dviejų kėlinių skirtumas tarp komandų ištirpo iki 4 taškų – 28:32.

Trečiajame kėlinyje „RKL-GUT.LT“ susigrąžino dviženklį pranašumą. Šeimininkės spurtavo 5:0 ir įgijo 11 taškų persvarą (44:33). Kėlinio pabaigoje alytiškės surengė dar vieną spurtą 11:2 ir prieš paskutines 10 minučių jau pirmavo 19 taškų pranašumu (58:39).

Lemiamo kėlinio metu alytiškės išlaikė saugų atstumą ir pirmenybėse triumfavo 61:53.

Antrąjį sezoną gyvuojančios „Akvilės“ lygos finale ir vėl triumfavo finalinio ketverto šeimininkė. Praėjusį sezoną nugalėtojų taurę Kaune į viršų kėlė vietos KM „Aisčiai“.

Pirmajame „Akvilės“ lygos sezone „RKL-GUT.LT“ pateko į finalinį ketvertą, tačiau užėmė paskutinę – ketvirtąją – vietą. Tuo metu „Svaja“ antrus metus iš eilės užėmė antrąją vietą.

„RKL-GUT.LT“: Karolina Kazočiūnaitė 22 (10/12 baudos, 7 atk. kam.), Ana Belen Molina Barbe 10 (11 atk. kam.), Rita Žilinskaitė 9.

„Svaja“: Irina Michailova 18 (9 atk. kam.), Reda Kontvainytė 14 (9 atk. kam.), Irena Vizbarienė 11 (10 atk. kam.).

Irinos Michailovos taškai:

JO
aR Ziurejot varzybas sauliute lmkl butu viena is geriausiu
2017-04-23
Es
:

Įžaidėja: Ligita Kinkevičienė (Marijampolės „Kolegija-Sūduvis“)

Vid. 29 min., 17,9 taško (43,2 proc. dvit., 82,9 proc. baudos), 7,2 atk. kam., 3,7 rez. perd., 3,7 per. kam., 5,4 išpr. praž., 20,7 naud. bal.

40-ies metų 173 cm ūgio gynėja į geriausių reguliaraus sezono žaidėjų penketuką patenka antrąjį sezoną paeiliui.

Rezultatyviausių krepšininkių sąraše ji užėmė trečiąją vietą, o geriausiai žaidė reguliaraus sezono finiše, kuomet per paskutines ketverias rungtynes vidutiniškai pelnė po 21,5 taško.

Geriausias rungtynes krepšininkė sužaidė su Kauno SKK „Versan-KTU“. Tuomet ji per 37 minutes pelnė 24 taškus (6/10 dvit., 12/15 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 42 naudingumo balus.

Atakuojanti gynėja: Rita Žilinskaitė (Alytaus „RKL-GUT.LT“)

Vid. 32 min., 21,7 taško (55,8 proc. dvit., 37,1 proc. trit., 75,6 proc. baudos), 4,1 atk. kam., 3,3 rez. perd., 2,2 per. kam., 21,1 naud. bal.

Rita Žilinskaitė buvo viena pavojingiausių krepšininkių puolime visoje lygoje, o pagal renkamų taškų vidurkį ji tik per plauką nusileido Petrėnaitei.

Krepšininkė vos kartą nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, o 20 taškų ribą pasiekė 9 rungtynėse iš 15.

Geriausiai jai sekėsi akistatoje su Vilniaus DPV, kuomet ji per 30 minučių pelnė 40 taškų (9/11 dvit., 6/14 trit., 4/5 baudos) ir surinko 30 naudingumo balų.

Krepšininkė fantastišką formą demonstravo per paskutines 7 reguliaraus sezono rungtynes. Tuomet jos pelnomų taškų vidurkis siekė net 26,4.

Lengvoji krašto puolėja: Agneta Kisielienė (Vilniaus „Svaja“)

Praėjusio sezono naudingiausia reguliaraus sezono krepšininkė ir šiemet buvo tarp geriausių žaidėjų. Itin universaliu žaidimu pasižyminti puolėja kaip ir praėjusį sezoną buvo nepralenkiama pagal rezultatyvių perdavimų skaičių (vid. po 6,9).

Pagal atkovotus kamuolius ji užėmė tryliktąją vietą (8,1), o pagal išprovokuotas pražangas (5,6) – pirmąją.

Geriausias rungtynes Kisielienė sužaidė su Vilniaus BC „Tiketa“. Tuomet ji per 31 minutę pelnė 30 taškų (4/6 dvit., 2/4 trit., 16/16 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 pražangų ir surinko net 51 naudingumo balą. Šiose rungtynėse ji užfiksavo asmeninį naudingumo balų rekordą.

Sunkioji krašto puolėja: Martyna Petrėnaitė (Kauno SKK „Versan-KTU“)

Vid. 32 min., 21,8 taško (50 proc. dvit., 39,5 proc. trit., 74 proc. baudos), 10,8 atk. kam., 3 rez. perd., 3,3 per. kam., 4,6 išpr. praž., 26,6 naud. bal.

Vidurio puolėja: Livija Sakevičiūtė (Kauno KM „Aisčiai“)

Vid. 31 min., 10,4 taško (52,9 proc. dvit., 76,5 proc. baudos), 12,4 atk. kam., 1,9 rez. KIEK SUPRANTU CIA TAS 5 O PRIE KO SAULIUTE??? NIEKO NESUPRANTU KAS PER VEJAI DEDASI LYGOJ!!!