Trečiajame kėlinyje susikrovę 17 taškų persvarą, Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai iškovojo pergalę per pirmas Lietuvos krepšinio lygos rungtynes. Šeštadienį uostamiestyje „Nevėžis“ per 15-ojo LKL sezono atidarymo mačą 80:73 (15:23, 27:8, 19:23, 19:19) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.

„Nevėžio“ komanda trečiajame kėlinyje nuo oponentų nutolo 17 taškų skirtumu (50:33), tačiau Povilo Butkevičiaus ketvirtoji pražanga suteikė „Neptūnui“ antrąjį kvėpavimą. Aštuonis taškus be atsako surinkęs „Neptūnas“ priartėjo iki 9 taškų, o atkakli kova vyko iki paskutinių dvikovos sekundžių.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Vitalijus Stanevičius įmetė dvitaškį nepaisant to, kad prieš jį prasižengė Butkevičius. Penktąją pražangą užsidirbęs ir 16 taškų pelnęs „Nevėžio“ puolėjas aikštę paliko uostamiesčio komandai atsiliekant 7 taškais – 63:70.

Nors paskutinę minutę dėl išnaudoto pražangų limito aikštę privalėjo palikti dar du „Nevėžio“ krepšininkai Tomas Čerkunovas ir Mindaugas Sakalauskas, svečiai pranašumą išlaikė.

„Neptūno“ duobkasiu tapo „Nevėžio“ įžaidėjas Aidas Viskontas – klaipėdietis, kuris praėjusį sezoną baigė „Neptūno“ klube. Nesulaukęs buvusio „Neptūno“ trenerio Roberto Kuncaičio pasitikėjimo ir iš Klaipėdos išvykęs Viskontas smeigė mirtinus dūrius buvusiai komandai.

Likus žaisti 29 sekundėms vienas jo taiklus baudos metimas padidino „Nevėžio“ pranašumą iki 5 taškų, o lemiamą tašką padėjo „Neptūno“ gynėjas Marius Runkauskas. LKL pirmenybėse debiutavęs Runkauskas prasiveržė prie „Nevėžio“ krepšio, tačiau nesugebėjo pelnyti lengvų dviejų taškų ir palaidojo „Neptūno“ ekipą.

„Neptūnas“: Vaidotas Pridotkas 23 (7/15 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 9 atk. kam.),Vitalijus Stanevičius 18 (8 atk. kam.), Marius Kasiulevičius 7 (2/10 tritaškių), Paulius Počiuipa 7, Giedrius Jankauskas 6.

„Nevėžis“: Aidas Viskontas 18 (6/8 metimų, 4 rez. perd.), Povilas Butkevičius 16 (8/10 dvitaškių), Gintaras Leonavičius 14, Benas Veikalas 10, Povilas Šakinis 9.

„Neptūnas“ naująjį LKL sezoną pradėjo kur kas sėkmingiau nei varžovai. Nuo pirmųjų minučių iniciatyvą savo rankose turėję klaipėdiečiai per pirmąjį kėlinį sugebėjo atitolti 13 taškų pranašumu, tačiau anksti susikrautos persvaros neišlaikė.

Butkevičius per pirmas tris antrojo kėlinio minutes triskart įdėjo kamuolį į „Neptūno“ krepšį nepalikdamas abejonių – „Neptūno“ gynyba per daug skylėta. Butkevičiaus lengvi taškai padėjo „Nevėžiui“ laimėti atkarpą net 18:0, po kurios Kėdainių ekipa panaikino 13 taškų deficitą ir išsiveržė į priekį 28:23. Po didžiosios pertraukos pranašumą padidinę svečiai apkartino Aloyzo Rudžio debiutą prie „Neptūno“ vairo.

Tai buvo pirmosios šeštadienio rungtynės LKL pirmenybėse. Kiek vėliau prasidėjo dvikova tarp Kauno „Aisčių-Atleto“ ir Panevėžio „Techaso“ klubų.

Atrinkti (0) Visi (15)
Kaip idomej :O nesitikejau to is neptuna :)
2007-09-23
Abrakadabra

pernai Npetunas pirmas rungtynes irgi pralaimejo namuose Paneveziui. Ar ir pernai buvo ziauriai susilpnejes?

Runkauskas del Dainio traumos turejo zaisti izaideju nors iki siol zaide tik atakuojanciu.
2007-09-23
+1
neptunas atrodo susilpnejes ziauriai. nera visiskai zaidejo,kuri galetum pavadinti lyderiu. pridotkas kazka bando, bet tai laibai silpnai atrodo jis uz ta lyderi. vakar imete taskus, nes mete apie 25 metimus (dar tris stogus maziausiai gavo). stanevicius po pirmu rungtyniu akivaizdziai geriausias zaidejas atrodo neptune, bet ir jis pats ten nieko ispudingo. runkauskui lkl kolkas per aukstas lygis. kasiuleviciu bando daryti geru zaideju, bet kad jam neegzistuoja dvitaskiai metimai, tai jei pakris tritaskiai, tai galima tiketis geru rungtyniu, bet tai bus retai ir daznai matysim jo rungtynes kur bus 2/10 is tritaskiu. man visiskai nesuprantamas sprendimas is neptuno puses nusipirkti kazkoki rusa izaideja, kuris nkl nepazaistu ir paleisti vieninteli perspektyvesni izaideja viskonta. kolkas prognoze neptunui 6-7 vieta lkl, tokius luzerius kaip techasas, alytus ar suduva tikrai aplenks.

nevezis tai lyginat su pernais atrodo nesusilpnejo ir islaike daugmaz ta pati lygi, gal net sustiprejo, nes atejo du idomus jauni krepsininkai (viskontas ir butkevicius). jei jie sezono eigoje tobules, tai bus ko gero nevezis 4 komanda lietuvoje.
2007-09-23
-3
stai ir prasidejo sezonas dar atrodo neseniai zalgiris laimejo lkl...
2007-09-23
-1
Neveziui rungtyniu pradzia nieko gero nezadejo, taciau susikaupe kedainieciai :)
2007-09-22
+4
Naujai suburta Kauno „Aisčių-Atleto“ ekipa Lietuvos krepšinio pirmenybes pradėjo triuškinančiu nokautu - kauniečiai 101:66 (26:11, 29:14, 24:19, 22:22) įveikė Panevėžio „Techasą“.

Jauni „Aisčių-Atleto“ vaikinai aršiai draskė „Techaso“ gynybą ir jau po pirmosios varžybų pusės buvo aišku, kad šeimininkai stipresni ir nusiteikę laimėti.

„Aisčių-Atleto“ komandai E.Dimša pelnė 25, T.Barštys - 19, V.Dabkus - 15 taškų.

„Techasui“ M.Smithas pelnė 22, V.Tatarūnas - 19, P.Staškūnas - 12 taškų.