Madrido „Real“ komandos krepšininkai po vienerių metų pertraukos sugrįžo į Eurolygos finalinio ketverto varžybas.

11
21
7
5

Be Jono Mačiulio žaidusi Pablo Laso vadovaujama ekipa ketvirtajame mače Turkijoje 89:78 (24:21, 21:17, 27:20, 17:20) pranoko Brado Wanamakerio vedamą Stambulo „Daruššafaka“ ir serijoje triumfavo 3-1.

Stambule vyksiančio finalinio turnyro pusfinalyje Ispanijos komanda susikaus su Stambulo „Fenerbahče“, įveikusia Atėnų „Panathinaikos“ barjerą.

„Real“ atitrūko po ilgosios pertraukos, kada trečiojo ketvirčio viduryje po buvusio žalgiriečio Jameso Andersono taiklaus tritaškio komandas teskyrė trys taškai – 52:55.

Tuomet Madrido ekipos žaidėjai laimėjo atkarpą 8:2 ir įgijo devynių taškų persvarą – 63:54.

Galiausiai ispanai į priekį pabėgo kėlinio pabaigoje, kuomet technines pražangas užsidirbo „Daruššafaka“ aukštaūgis Luke'as Harangody ir treneris Davidas Blattas.

„Real“ surinko šešis taškus be atsako ir buvo priekyje 72:58. Ketvirtojo ketvirčio pradžioje svečių pranašumas pasiekė rekordines aukštumas – 77:60.

Visgi tada „Daruššafaka“ rankų nenuleido, spurtavo 16:5 ir, likus žaisti 2 minutes, priartėjo per šešis taškus – 76:82.

Kitoje aikštės pusėje Sergio Llullas atsakė dviem taškais su pražanga, šeimininkai minutę nepelnė nė taško, paskui Llullas dar pridėjo du taškus ir įtvirtino „Real“ pergalę – 87:76.

Mačiulis nerungtyniavo antrose rungtynėse paeiliui.

Praėjusiame sezone „Real“ komanda savo pasirodymą Eurolygoje baigė ketvirtfinalyje.

„Daruššafaka“: Bradas Wanamakeris 25, Scottie Wilbekinas 14, Willas Clyburnas 11, Jamesas Andersonas 10.

„Real“: Sergio Llullas 17, Trey Thompkinsas 15, Anthony Randolphas 15, Luka Dončičius 11.