Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Italijoje startavusį Europos čempionatą pradėjo nesėkmingai. Dažnai klydusios lietuvaitės per pirmas B grupės rungtynes 53:68 (9:21, 10:11, 16:25, 18:11) nusileido Belgijos krepšininkėms.

[image=8065 left Lietuvos moterų rinktinės žaidėjoms kelius link belgių krepšio skintis sekėsi sunkiai]Nuo mačo pradžios į priekį išsiveržusios ir iniciatyvą į savo rankas paėmusios belgės pirmavo 7:2, 18:4. Netaikliai krepšį atakavusioms ir nuolat klydusioms Lietuvos krepšininkėms pralaužti varžovių gynybos niekaip nesisekė – per pirmuosius du kėlinius Algirdo Paulausko auklėtinės sukrapštė vos 19 taškų.

Po didžiosios pertraukos Annos Wauters ir Anke De Mondt vedamos belgės ir toliau demonstravo pavyzdinę gynybą. Per trečiąjį ketvirtį į lietuvių krepšį 25 taškus įmetusios varžovės į savo krepšį praleido tik 16 ir ėmė triuškinti lietuves – belgių persvara baigiantis trečiajam ketvirčiui buvo pasiekusi 24 taškus (57:33).

Per pirmuosius tris kėlinius net 22 kamuolius praradusios ir 22 taškų deficitą įgijusios lietuvaitės jau prieš paskutinį ketvirtį beveik neturėjo vilčių pavyti belges.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 3 minutes ir 13 sekundžių po Ivetos Marčauskaitės dvitaškio skirtumas buvo sumenkęs iki 14 taškų (47:61), tačiau likusio laiko panaikinti deficito lietuvaitėms nepakako.

Lietuvai: Iveta Marčauskaitė 14 (6 atk. kam.), Agnė Čiūdarienė 13 (6 kld.), Sandra Valužytė 10, Eglė Šulčiūtė 6 (9 atk. kam.), Lina Brazdeikytė 3 (7 kld.), Rima Valentienė 3, Ela Briedytė 3, Gintarė Petronytė 1 (Vaida Pacauskienė).

Belgijai: Anke De Mondt 18, Ann Wauters 15 (7 atk. kam.), Evelien Callens 12, Kathy Wambe 10.

•

„Varžovės daug geriau žaidė gynyboje ir privertė mus dažnai klysti. Tai buvo pagrindinė nesėkmės priežastis. Mes daug dėmesio skyrėme Belgijos rinktinės aukštaūgėms, tačiau jos perduodavo kamuolį laisvoms gynėjoms, kurios pelnydavo taškus“, – po rungtynių teigė Paulauskas.

Antradienį Lietuvos rinktinė kovos su Rumunijos krepšininkėmis.