Nuotr.:

Šis tekstas pirmą kartą publikuotas 2017 m. gegužės 5 d.


Lonzo Ballas kitą mėnesį bus pakviestas NBA naujokų biržoje, jo jaunesnysis brolis LiAngelo kitą sezoną debiutuos UCLA universitete, o jauniausias brolis LaMelo, kuriam dar tik 15 metų, laikomas netgi talentingiausiu šeimoje.

Tai gali stebinti bet ką, tik ne jų tėvą LaVarą. Šis visa tai suplanavo dar prieš 20 metų.

198 cm ūgio LaVaras Ballas jaunystėje žaidė krepšinį ir amerikietišką futbolą, tačiau jokiais rimtesniais karjeros pasiekimais čia pasigirti negali. Jis turėjo laikinus kontraktus su dviem NFL komandomis, tačiau pačioje lygoje net nedebiutavo. Ballas vieną sezoną žaidė amerikietiškąjį futbolą Londono „Monarchs“ komandoje antraeilėje lygoje ir tuo jo profesionalo karjera apsiriboja.

Netapęs profesionaliu sportininku pats, jis turėjo planą, kaip pasaulį užkariaus su sūnumis. Universitete sutikęs savo būsimąją žmoną Tiną, jis žinojo, kad ji yra tobula jo planui. 

„Žmonėms sakau, kad ją pasirinkau dėl genų“, – juokiasi LaVaras.

Juokai tai ar teisybė, bet Tina žaidė krepšinį, yra 180 cm ūgio, todėl Ballo planui tiko tobulai.

Jis visada garsėjo tuo, kad garsiai (galbūt net per garsiai) reiškė savo nuomonę, todėl vos tik susituokęs su Tina, jai pareiškė, kad jie susilauks trijų berniukų, nes „LaVaras daro tik vyrus“.

„Nuo pat pradžių žinojau, kad mano sūnūs žais krepšinį. Todėl aš ir vedžiau savo žmoną, – aiškina LaVaras. – Net prieš vaikams išlendant iš gimdos, sakiau, kad turėsime tris vaikus. Matydamas, kokie esame su žmona, aš buvau tikras, kad turėsime tris žudikus.

Taigi tai buvo suplanuota labai seniai. Žinojau, kad jeigu sudėsi du krepšininkus į šeimą, štai kas nutiks. Žinojau, kad tai gausime.“

Savo vaikus jis nuo mažens treniravo pats. Kai jauniausiajam, LaMelo, sukako ketveri, visi trys vaikai sportuodavo kartu.

Ballai nusprendė, kad ne tik patys rūpinsis vaikų treniruotėmis, bet ir darys tai nestandartiškai. Pavyzdžiui, broliai visada žaidė vienoje komandoje, nors vyriausiąjį Lonzo ir jauniausiąjį LaMelo skiria ketveri metai. Pastarasis niekada nežaidė su bendraamžiais.

Vaikai dar nebuvo sulaukę nė dviženklio metų skaičiaus, kai su tėčiu jau darydavo atsispaudimus ar atsilenkimus. Treniruotės salėje vykdavo 7 dienas per savaitę.

Visi trys vaikai buvo ruošiami tapti įžaidėjais. Tai – taip pat tėčio planas.

„LaVaras manė, kad jeigu vaikai galės kontroliuoti kamuolį ir matys aikštę, tuomet jie bus geri žaidėjai nepaisant to, kur žais“, – aiškino vaikų mama Tina.

Lonzo ir LaMelo yra įžaidėjai, tik LiAngelo galiausiai tapo atakuojančiu gynėju.

Jų populiarumas paskutiniais metais taip augo, kad „Chino Hills“ mokyklos, kurią lankė visi trys broliai, rungtynėse būdavo pilnos tribūnos žmonių.

Praėjusį sezoną Lonzo buvo dvyliktokas, LiAngelo – vienuoliktokas, o LaMelo – devintokas. Jų vedama ir LaVaro treniruojama komanda tapo Kalifornijos valstijos čempione.

Paprastai jauni JAV žibantys krepšininkai nuo mažens keliauja po šalį, kur savo sugebėjimus demonstruoja skirtingose valstijose. Taip atkreipiamas didesnis universitetų dėmesys.

Ballai nesiruošė vadovautis įprastomis taisyklėmis. Jų sūnūs žaidė tik mokyklos komandoje ir iš anksto žinojo, kokiame universitete studijuos.

„Jeigu žinai, kur nori būti, nėra tikslo žvalgytis aplink, – aiškino LaVaras. – Aš esu iš Kalifornijos, mano žmona – taip pat. Mano berniukai yra iš Kalifornijos ir nemėgsta šalčio. Tuomet atmetėme visus Rytų pakrantės universitetus ir paklausėme patys savęs, koks geriausias universitetas Vakarų pakrantėje. Tai UCLA. Todėl mano vaikai iš anksto įsipareigojo šiam universitetui, kad UCLA treneriai galėtų aplink juos burti komandą.“

Lonzo Ballo vedama UCLA komanda pasiekė NCAA šešioliktuką, tačiau aštuntfinalyje nusileido Kentukio krepšininkams.

Lonzo NCAA pirmenybėse vidutiniškai pelnydavo po 14,6 taško, atlikdavo po 7,6 rezultatyvaus perdavimo ir atkovodavo po 6 kamuolius. Jis laikomas vienu geriausiu artėjančios NBA biržos žaidėjų, galbūt net vertas pirmojo naujokų biržos šaukimo. Ballų šeima, be abejo, jį svajoja matyti Los Andželo „Lakers“ gretose.

UCLA gretose artėjantį sezoną ruošiasi debiutuoti ir LiAngelo, kurio talentas iš trijulės vertinamas kukliausiai. Įvairūs skautai jį vertina tik kaip vieną iš 50 geriausių savo amžiaus žaidėjų.

Daugiausiai talento, anot krepšinio ekspertų, turi jauniausiasis brolis. Visą gyvenimą iki šiol žaidęs su vyresniais varžovais ir komandos draugais, jis bendraamžius lenkia visa galva.

Šių metų vasario 7 dieną penkiolikmetis LaMelo per vidurinės mokyklos rungtynes pelnė 92 taškus ir taip į save atkreipė viso krepšinio pasaulio dėmesį. Tai buvo antras geriausias visų laikų Kalifornijos valstijos rezultatas vidurinių mokyklų varžybose.

LaMelo pasiekimas buvo išjuoktas, kai pasirodė vaizdo reportažai apie tai, kad jis net negrįždavo į gynybą, puolime laukdamas perdavimo iš komandos draugų.

Kaip ten bebūtų, jau dabar iki 191 cm ūgio išstypęs LaMelo žavi savo potencialu.

LaVaras Ballas ne tik treniruoja savo vaikus kitaip nei kiti, bet ir į verslo pusę žvelgia priešingai nei dauguma talentingus vaikus auginančių tėvų.

LaVaras su žmona Tina įkūrė bendrovę „Big Baller Brand“ arba tiesiog BBB. Tėvai nori, kad ši bendrovė, o ne kitos didžiosios avalynės ar sportinės aprangos gamintojos pelnytųsi iš vaikų talento.

BBB jau daugiau nei metus kūrė sportinius batelius, kuriais NBA žais Lonzo Ballas. Ballų šeima derėjosi su „Nike“, „adidas“ ir „Under Armour“, tačiau su nė vienais nepavyko susitarti, nes krepšininkų šeimyna kėlė neregėtas sąlygas.

Ballai norėjo, kad avalynės gamintojai rūpintųsi batelių produkcija, bet jie būtų pardavinėjami su BBB prekiniu ženklu. LaVaras dar buvo užsiminęs, kad sutartis su didžiaisiais gamintojais turi būti bent milijardo dolerių vertės, taip pakeldamas antakius ne vienam sporto pasaulio žmogui.

Vienas „Nike“ vadovų, George’as Ravealingas, netgi pareiškė, kad „LaVaras Ballas yra blogiausia, kas nutiko krepšiniui per paskutinius 100 metų.“

Visos didžiosios avalynės gamintojos Ballams pasakė „ne“, todėl Lonzo artėjančioje naujokų biržoje bus vienintelis per visą NBA istoriją, kuris į lygą ateina su paties firmos kurtais bateliais. Tie bateliai dar taps ir brangiausiais visų laikų krepšinio bateliais.

Kai vakar, ketvirtadienį, JAV buvo paskelbta, kad Lonzo bateliai „LO2“ kainuos nuo 495 dolerių (451 euras), JAV sporto pasaulis prapliupo juokais. Maždaug tokiais, kaip „Golden State Warriors“ treneris Mike’as Brownas.

Jeigu tavo koja didesnė, už batelius teks primokėti dar 200 dolerių, o jeigu nori batelių su Lonzo autografu, teks pakloti 995 dolerius (907 eurus).

Palyginimui, brangiausi LeBrono Jameso vardiniai bateliai kainuoja 200 eurų. Apie 180 eurų kainuoja kitų didžiųjų žvaigždžių, kaip Kevino Duranto, bateliai.

NBA debiutuojančių krepšininkų vardiniai bateliai kainuoja apie 90-110 eurų.

Tokie BBB veiksmai kitus ne tik juokina, bet ir piktina. Vienas iš besipiktinančiųjų – Shaquille’as O’Nealas, kuris savo vardinius batelius pardavinėja po 15 eurų – tam, kad juos galėtų įsigyti ir nepasiturinčios šeimos.

„LaVarai, tikri batelių gamintojai neverčia vaikų mokėti tokių didelių pinigų už sportbačius“, – „Twitter“ paskyroje pareiškė Shaqas.

Kažin, ar LaVarui Ballui rūpi, ką apie jį ar jo verslo sprendimus galvoja kiti. Savo garsiais pasisakymais LaVaras jau atkreipė visų dėmesį, turi tris talentingus sūnus, ir ketina žaisti pagal savo taisykles.

Tam, kad sūnų talentai neštų kuo didesnius pinigus šeimai, Ballai įkūrė ir savo sporto agentūrą, „Ball Sports Group“. Ši pasamdė agentą Harrisoną Gainesą, anksčiau dirbusi kitoje agentūroje su Kawhi Leonardu, ir būtent Ballų agentūra atstovaus sūnaus interesams pasirašant profesionalias sutartis.

Kaip į visa tai reaguoja sūnūs? Šalia tėčio jie atrodo tarsi romūs avinėliai.

„Jis visada taip kalbėjo, nuo pat mažens jį matėme būtent tokį. Ir daugelis jo kalbų virsta realybe“, – pareiškė Lonzo Ballas.

Nė vienas Ballas dar net nežaidė NBA, bet jų pavardė jau dabar garsiausiai linksniuojama JAV sporto pasaulyje. Galbūt iš tiesų tėvas žino, ką daro?


Rodyti komentarus
1 2  »
2017-12-12 13:54
antanas
Jie geri fruktai. Reiks i prienus nuvykt sausi su jais normaliai susipazint,pagert. Nu zodziu reiks pasitaupyt kelias stukas kurias is zalgirio pazeminimu uzdirbsiu ir normaliai pasilinksmint su tais kentais.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-12 10:27
Anonimas
ziurkai kazkokie

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-06 22:19
Anonimas
Tėvas buvo nevykėlis sporte, tai dabar maudosi vaikų šlovės spinduliuose. Vargšai vaikai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-06 06:07
Robke
Buvo irgi tokie broliai Lorbekai :)kur dabar jie?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-06 01:34
@....
Ulanovo ir Mariono irgi bet sumeta taskus vis tiek, nuo metimo mechanikos grozio ne viskas priklauso ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 21:56
....
Bet siaip Lonzo metimas tai baisus :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 21:50
....
Mamule nebloga Milf'e. Daugiau nekazka jie ten.. Is Lonzo gal ir bus koks vidutiniokas nba.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 19:49
heh
"jeigu vaikai galės kontroliuoti kamuolį ir matys aikštę, tuomet jie bus geri žaidėjai nepaisant to, kur žais" , LKF reiktu paskaityt ir permastyti lietuviskas zaideju ruosimo sistemas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 18:44
TINA BALL
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 17:52
Vaikai nekalti, kad tevas su protu pykstas. Pasauks birzoj paliks lizda ir nuo tevo nepriklausomas taps.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 17:40
....
na dabar pagalvojau tos nesamones gali testis kol jaunelis i nba ateis. visgi lonzo vistiek uz savo broli eina kaip ir mes visi uz savus kas bebutu, o jei tevui pasipriesinsi anksciau laiko, supis jauneliui gyvenima jis uz kersta, jei isvis toks debilas nenupis nuo vaizdo savo vaiko jam nepaklusus. bet kai visi atsiskirs nuo jo prieziuros tai atsiribos nuo jo. nenustebciau kad dar ir kokia knyga isleistu, kur rasytu kokioje priespaudoje gyveno iki pilnametystes ir kaip vidurinelis nenorejo krepsinio zaisti, o kazkuo kitu uzsiimti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 17:40
Dovis
Motina kokia didiasikne: http://bit.ly/2pO97IQ
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 17:26
Rytoj
Pavojingai pamišusio dievo projektas, o ne šeima.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 17:02
:D
Vien del per dideles arogancijos ir pasiputipo tikiuosi jiem nepasiseks.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 15:45
....
na tokio beprocio zaideju tevo dar nba nebuvo. vaikus laiko tik kaip pinigu saltiniais. tik tiek gerai kad nuo mazumes liepe zaisti ir nenuejo nei vienas i kokia gauja, kaip kad buna vienas brolis nba, o kitas gatvej saudos. daugiau tai nieko gero. prisikure imoniu kad nei vienas centas i sali kitiems is ju vaiku nenubyretu ir viskas tik jam. dar kainas kosmines uzkele norint ju vaiku devima prekini zenkla nusipirkti. brownas net is konferencijos luzdamas is juoko pabego tai isgirdes. jei galetu ir su savo sukurtos firmos marskineliais lostu vaikai jo, bet deje negali. jei taip skaiciuoja visus centus is ju reiskia ir algas busimas ju atims visas tevas. manau cia tik laiko klausimas kada pasius ji nx kuris is vaiku ir isvis atsiribos nuo tokio tevo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 15:20
*9:20
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 15:20
P.S apie nusisnekejimus...

https://youtu.be/pGhEyWjnwik

9L20 jis sako, kad savo Prime laikais padetu MJ 1on1, nes jis 1on1 yra Undefeated

Tikrai norejau, kad nepasauktu nei vieno jo sunaus is principo :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 14:48
Radikulitas
Šitie man labai panašūs i Kardašianus. Tėvas tai visiškas durnius. Kiek su juo kalba ESPN tiek jis nusišneka. Nu ateis metas pažaisti NBA ir ieškos pasiteisinimų kodėl jo sūnus toks šūdas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 14:38
Jurgis
Šlykščiausia, kad jam ne vaikų darbas ir pastangos vertingi, bet čia juk jis gerą žmoną išsirinko, viską suplanavo, vaikus ištreniravo, godlike toks
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-05 14:35
Jurgis
>As

Visai ne, skirtumas tas, kad vaikai tikrai talentingi.

O tėvas nesimaivydamas rodo, kur jam viso to esmė. $$ & fame. Ir visai ne koks spirit of sport ar whatever.

Bjaurus tipažas, bet tegu bando
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas