Robertas Javtokas trokšta patekti į NBA

2005-06-05 13:07
Rokas Buračas, "Sportas"

Vilniaus "Lietuvos ryto" klubo generalinis direktorius Jonas Vainauskas išskirtiniame interviu savaitraščiui "Sportas" teigė, kad Robertas Javtokas vasarą gali palikti komandą ir išvykti į NBA.

Pats krepšininkas "Sportui" patvirtino, kad jei būtų galimybė pasirinkti Eurolygos ar NBA varžybas, jis keliautų už Atlanto.

Metai R.Javtokui nebuvo sėkmingi

R.Javtokui šis sezonas nebuvo sėkmingas
Nuotr. basketnews.lt
– Koks jums buvo praėjęs sezonas? Ar jaučiatės visiškai atsigavęs po avarijos?
– Taip, manau, kad jau visiškai atsigavau po avarijos, tačiau nemanau, kad šie metai man buvo patys sėkmingiausi. Aišku, jeigu žiūrėtume į komandos pasiekimus, šis sezonas – geriausias iš visų, bet man pačiam jis nesusiklostė labai sėkmingai.

Aišku, visada tikiesi geresnio sezono, kiekvienas to nori. Pasakysiu, kad šis sezonas man buvo neblogas, bet negaliu teigti, kad geras.

– Ko pritrūko, kad metai būtų sėkmingesni?
– Nežinau, ko reikėjo. Gal įdėti daugiau darbo, gal treneriai mane ne taip išnaudojo, gal aš pats kažką ne taip dariau. Tų "gal" yra daug, ir vienos priežasties išskirti negaliu. Kai komandai viskas sekasi, atrodo, kad nieko netrūksta.

Manęs netenkino, jog buvo mažai išnaudojami aukštaūgiai žaidėjai. Paprasčiausiai nebuvo reikalaujama, kad komandoje rungtyniautų aukšti žaidėjai, todėl mes puolime ir atrodėme truputį pasyvesni. Dėl to net šiek tiek konfliktavau su treneriais.

V.Djurovičiaus taktika – paprasta kaip trys kapeikos

– Ar iš tiesų toks blogas tas Vladė Djurovičius? Vis dėlto sezoną pradėjote įspūdingai.
– Manau, kad bet kuris LKL treneris, gavęs mūsų komandą, būtų laimėjęs tiek rungtynių – juk pradžioje nebuvo stiprių varžovų. Aišku, su juo nugalėjome "Žalgirį", bet tada dar buvo House'as. Djurovičius nebuvo toks prastas. Tiesiog jo metodas buvo keistas, ir aš netikiu, kad dar kuris nors treneris tokį turi.

Vladė Djurovičius neužsibuvo Novi Sado komandoje
Nuotr. basketnews.lt
Jis paprastas kaip trys kapeikos. Jo žaidime nebuvo nei derinių, nei nieko tokio, ko nemokėtų paprastas, eilinis žmogus. Bet jeigu su juo mes laimėjome devynerias ULEB taurės rungtynes iš dešimties, vadinasi, jis mūsų komandai kažką davė.

– Koks buvo jo "trijų kapeikų" metodas?
– Jis visą komandos žaidimą patikėdavo vienam žaidėjui – Frederickui House'ui, o kai šis patyrė traumą, atrodė, kad treneriui sezonas jau baigėsi. Manau, didesnis žaidėjų žlugdymas yra sodinimas ant suolo po prasčiau sužaistos atkarpos. Kita vertus, Delininkaitis puikiai žaisti pradėjo treniruojant būtent Djurovičiui.

– Ar neišmušė iš vėžių V.Djurovičiaus emocingumas?
– Manęs tikrai ne. Nebuvo taip, kad jo rėkimas kai kuriuos žaidėjus varė į neviltį, jiems pradėjo drebėti rankos, kaip buvo kalbama. Tai buvo savotiškas treneris. Jis tyčiodavosi iš krepšininkų, bet mums ne 12 metų ir į tai nereaguodavome.

Galbūt tai kažkam ir kirto per galvą, bet jeigu esi silpnas psichologiškai, tada geriau apskritai nežaisk krepšinio. Tiesa, jis rėkdamas turbūt daugiau stengdavosi žiūrovus prajuokinti, o ne mus sudrausminti. Jeigu su juo laimėdavome, turbūt nebuvo blogas treneris.

– Kai komandą treniravo V.Djurovičius, ar joje buvo daugiau drausmės, tvarkos?
– Nemanau. Kaip tik tvarkos daugiau yra dabar. Iš tikrųjų tvarka beveik ta pati. Nei mes tada darėme, ką norėjome, nei dabar taip yra, bet po rungtynių, treniruočių Djurovičius mūsų nekontroliuodavo. Dabar tau kartais pasako daryti tą ar aną, kartais liepia pailsėti, bet juk mes profesionalai ir žinome, kaip reikia elgtis. Manau, kad drausmės daugiau yra dabar, negu buvo prieš tai.

Asmeniškai uždengti T.Beardo yra beveik neįmanoma

R.Javtokas: "Vienam uždengti Tanokos – beveik neįmanoma"
Nuotr. basketnews.lt
– Per LKL finalus jūsų klubo aukštaūgiams nepavyko įveikti Tanokos Beardo. Ar jis yra neparankus priešininkas, ar problema slypi kažkur kitur?
– Mano nuomone, pirmas kelerias LKL finalo rungtynes prieš jį žaidėme nevisiškai teisingai ir kaip prieš jį rungtyniauti turėjo nuspręsti treneris, o ne žaidėjai. Turbūt pastebėjote, kad kai prieš Tanoką žaidė Einikis, mums sekėsi daug geriau. Aš tuo metu galėjau padėti komandai gintis prieš kitus žaidėjus, tą aš labiausiai ir mėgstu daryti. Iš tikrųjų Beardas daug taškų primeta visur, kur žaidžia. Jo niekas negali sustabdyti ir Eurolygoje. Yra taip: jeigu tu Tanoką dengi pats, su juo "susidoroti" yra šiek tiek lengviau, bet daug taškų primes kiti žaidėjai. Jeigu tu eini padėti kitiems – Tanoka sumeta daug taškų. Manau, kad mums trūko geros komandinės gynybos. Tanokos uždengti vienam yra beveik neįmanoma. Komandinės gynybos dėka jį galima įveikti.

– Šį sezoną ULEB taurės turnyre baudas metėte 73 procentų taiklumu. LKL lygoje šis skaičius siekė 50 procentų. Kodėl?
– Nenorėčiau sakyti, kad per ULEB taurės varžybas daugiau susikoncentruodavau, bet ten yra taip, kad eini mesti baudų ir žinai, kad įmesi. Per finalą aš jas mečiau užtikrintai. Tikrai specialiai prieš varžybas nesitreniravau. Per LKL varžybas šiek tiek daugiau apie tai galvoju, todėl taiklumas yra prastesnis. Tam įtakos turi ir mano psichologinė būsena. Per treniruotes beveik visada pataikau 8 baudas iš 10.

Į JAV vyktų įrodyti, kad gali rungtyniauti NBA

– Jonas Vainauskas teigė, kad jūsų svajonė yra žaisti NBA. Anot jo, ten vyktumėte net sėdėti ant suolo.
– Aš vykčiau sėdėti ant suolo dėl to, kad pirmaisiais metais savo darbu, užsidegimu įrodyčiau jiems, kad esu vertas ne tik sėdėti ant suoliuko, bet ir žaisti. Ne kartą esu dalyvavęs "Spurs" klubo treniruotėse kartu su Timu Duncanu ir kitomis žvaigždėmis. Esu per pratybas žaidęs prieš juos ir jaučiu, kad esu pajėgus ten rungtyniauti. Davidas Robinsonas, T.Duncanas yra "nerealūs" žaidėjai, bet matau, kad galiu prieš juos rungtyniauti. Visada įdomu paieškoti stipresnio varžovo ir prieš jį pažaisti, išmėginti savo jėgas. Visada būnu labiau patenkintas pelnęs 10 taškų žaisdamas su stipriu priešininku, negu 30 žaisdamas su silpnu.

– Ar nemanote, kad būtų vertingiau parungtyniauti Eurolygoje, kur būtumėte pagrindinis "Lietuvos ryto" vidurio puolėjas ir aikštelėje praleistumėte 30-40 minučių?
– Sunku pasakyti, kaip būtų geriau. Tą pamatytum tik tada, jeigu turėtum galimybę išbandyti abu variantus. Galėčiau dar vienus metus praleisti Europoje, tačiau man jau 25-eri. Nebesu tas jaunas perspektyvus, turiu rodyti viską, ką galiu. Noriu kuo greičiau ten patekti. Žinau, kokios ten yra treniruočių sąlygos, todėl manau, kad ten pažaidęs dar galėčiau šiek tiek patobulėti. Jeigu būtų galimybė, nieko nelaukdamas išvykčiau į NBA.

– Kada paaiškės, ar būsite reikalingas "Spurs" klubui?
– Kol jie nebaigė sezono, niekas dar neaišku. Tai bus svarstoma tik jų sezonui pasibaigus.

Būdamas M.Andriuškevičiaus vietoje elgtųsi taip pat

Nuotr. basketnews.lt
– Kaip vertinate Martyno Andriuškevičiaus galimybes NBA?
– Visi mato, kad jis yra labai perspektyvus. Be reikalo tiek NBA agentų nevažiuotų pasižiūrėti į jį, jeigu jis būtų niekas. Tiesa, dabar Martynas dar yra labai silpnas. Per rungtynes su mūsų komanda jis buvo išleistas kelioms minutėms ir žaidė prieš mane. Tačiau jau vien tai pasako, kad jam dar reikia daug dirbti. Ar jis LKL varžybose buvo įmetęs nors 10 taškų? Manau, kad NBA jį sustiprintų fiziškai, galbūt klubas išleistų kelioms minutėms į aikštelę.

– Ar būdamas jo vietoje vyktumėte į NBA?
– Sunku pasakyti. Greičiausiai važiuočiau. NBA yra kiekvieno svajonė. Iš kitos, pusės daug geriau yra sėdėti ant suolo NBA lygoje, negu "Žalgiryje". Ten su juo daugiau dirbs, negu čia. JAV jis greičiau sutvirtės fiziškai, negu Lietuvoje. Nesakau, kad čia nėra tam sąlygų. Mūsų klubai neturi tiek trenerių, kurie galėtų tuo užsiimti. Visi yra susikoncentravę ties Eurolygos varžybomis ir svarbesniais žaidėjais. NBA lygoje bus padaryta viskas, kad tu atsiskleistum. Jei to nepadarysi – neturėsi teisės sakyti, jog tam nebuvo sąlygų.

Vasarą - ne tik stovyklos, bet ir vestuvės

– Neseniai vestuves šventė jūsų brolis, vasarą jas atšoksite ir jūs. Ar jau viską esate suplanavęs?
– Taip, suplanuota beveik viskas, tačiau nenoriu nieko pasakoti, nes jos dar neįvyko. Tai, ką esu suplanavęs, žinau tik aš. Daug ko nežino ir mano draugė – manau, tai daug ką pasako. Noriu, kad tai būtų siurprizas. Galiu pasakyti tik tiek, kad jas švęs maždaug 80 svečių.

– Jūsų laukia įtempta vasara: pasiruošimas naujam sezonui su klubu, Lietuvos rinktinės stovyklos, vestuvės. Ar negali atsitikti taip, kad teks atsisakyti rinktinės?

R.Javtokas rinktinės atsisakyti neketina
Nuotr. basketnews.lt
– Ne. Visą vasarą esu kruopščiai suplanavęs. Sukliudyti man galėtų nebent tai, kad jeigu pakliūčiau į NBA, važiuoti į rinktinės stovyklas man uždraustų klubas. Bet, manau, kad šią vasarą viskam turiu pakankamai laiko. Jeigu viena diena kur nors pavėluočiau, tai nebus tragedija. Turiu visos vasaros grafiką, kuriame viskas idealiai suderinta, nebent, kaip minėjau, dalyvauti rinktinės stovyklose man uždraustų klubas.

– Ar vasarą krepšinį norite visiškai pamiršti?
– Nueinu tik padirbti su treniruokliais, kad svoris nenukristų. Nebėgioju ir į krepšį nemėtau – noriu šiek tiek atsipūsti. Po avarijos abi vasaras rimtai dirbau, todėl noriu išeiti iš krepšinio ritmo, truputį pailsėti. Formos prarasti neketinu (juokiasi, – red.), manau, artimiausiomis savaitėmis reikės pradėti bėgioti krosus.

Greitis vis dar traukia, tačiau protas nebeleidžia

– Mašinoje vežiojatės žūklės įrankius. Ar turite laiko įmerkti meškerę į vandens telkinį?
– Taip, dabar šiam užsiėmimui laiko turiu. Stengiuosi kelis kartus per savaitę nuvažiuoti prie ežero pažvejoti. Su draugais pramogaujame kaip ir visi – vykstame į gamtą išsikepti šašlykų, bet renkamės tokias vietas, kur būtų galima ir pažvejoti. Kartu važiuoja ir draugė, bet ji rimtai nežvejoja.

– Ar greitis nebetraukia?
– Traukia, bet dabar smegenyse yra toks "ribotuvas" įdėtas (šypsosi, – red.). Pasvarstai, kas yra brangiau, kuo tai gali baigtis. Nesu toks beviltiškas – gaunu pamoką ir pasimokau.


Rodyti komentarus
1 2  »
2005-06-29 18:17
lope tu lope, o kam tu sutarti su rytu raseisi daubno galva tas Javtokas, dabar NBA duris jam uzdarytos aki pamatys kaip ji mindo eurolygos centrai o gail, gal butu ka pasiekes avinelis :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-07 11:15
norėtūsi kad dar metelius eorolygoj LR pavarytų.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-06 20:12
ble ble.. :) kiek ekspertu. nors vienam jum atsirasti proga bent ant atleto suolelio pasedet, ishsishiepe varytumet, ka jeu kalbet apie nba..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 22:20
NBA jauti skirtuma tarp 18 metų ir 25.visų pirma andriuškevičiaus pirmi metai NBA bus tikrai juodo darbo trenyruotėse ir su treneriais, jeigu ir įleis tai iki penkių minutčių daugiau jis tikrai nežais o sekančiais metais galima laukti geresnių rezultatų aišku jei bus progresas.o dėl jaftoko tai jam pats laikas jei jis dar nori užsikabinti nba.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 21:03
jau geriau javtokas nba negu andriuskevicius javtokas dar gali pasistumdyti su kitais krepsininkas o ka andriuskevicius pastumiai su pirstu ir nukrito
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 20:18
ane?kas tau sake kad nznz?tiesiog pasakiau taip as jais nesidomiu bet nba ir APie ryta zn daugiau nei tu o gal tu vln gyweni tai kada kasi 1vs1???tada pasnekesim
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 19:16
ir dar
Rashard_Lewis, o tu vaikeli bent zinai, kad tas lenkas ignerskis nelosia 4 numeriu? gal sapnuot teko? paskaitai koki komentara ir visos zinios kito kaip ant delno... tad siulau toliau sapnuot ir svajot:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 19:15
nu, javtokelis dabar jau drasiai gali skristi, rasta jam pamaina: nielsenas:) nezinau ar dziaugtis ar liudeti del to:)
Rashard_Lewis, o zinai, kad tokie issireiskimai buna tarp 5-7-meciu itin populiarus? jie ten taip vieni kitus vadina.. tik nezinia kuris vienas uz kita dauniskesnis
jau vien niko pasirinkimas parodo, kad esi zmogus be fantazijos... ir megsti dejimus, o jie daugiausia veza visokius mazamecius ir neuzaugas... nes ju protelis kasej daugiau nieko neiziuri ir neikerta
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 18:49
Na norėčiau kad pažaistų SPURS klube nors ant suoliuko pasėdėtų.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 18:42
Dideliais proto sugebėjimais Javtokas nepasižymi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 18:30
nu kazkaip jis dar neatsibudo kad admirolas jau baige karjera
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 18:12
jo kryzai gerai tu cia pavarei:)))o tu nevermind daunas nusisneki...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 17:07
siaip as ten replayjinau i zemiau buvusiu graudzia house zinute, kad bus graudu nebematyt javtoko.... toliau seke mano mintis, kad turesite houza, o visai laimei betruktu tik djuroviciaus 3 kapeiku
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 17:05
kryzas, perskaityk viena karta, po to dar karta ir dar... jei nesuprasi, pabandyk perskaityti ir straipsni... o jei ir tai nepades, tai pabandyk prisiminti visa ka tik pasibaigusi ryto sezona, tokie patarimai:) o djurovicius jiems nepamaisytu:) vis daugaiu sou elementu butu... o tai i sezona pabaiga vis graudziau i juos buvo ziureti:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 17:02
nevermind tu gali paaiskint ka tu cia norejai pasakyt? ar siaip klaviatura ant durniaus pabarskinai?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 16:53
uztat houzo prisiziuresit iki valios, gaila nera djuroviciaus, vel galetu igyvendint ir pritaikyt 3 kapeiku sistema, visiem sunkiai ikandama... o gal? griztu? houzas jau grizo... mahorka permestu i asistentus ir vel djurovicius ant visu spjaudytu, darytu 'sou'
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 15:21
Gaila butu,jei jo nepamatytumem si sezona Ryte ....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 14:15
ir labai teisingai, kada jei nedabar? nera jis sabonis, kad galetu patekt bet kada, net arti 40
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 14:06
bus kaip su Arizonos universitetu. Pabuvo metelius ir uzsimane atgal pas mama manu koshes :) Javtokas neturi jokiu shansu NBA.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-05 14:02
javtokas is da best! geriausias zaidejas, mano megstamiausias... Jei isvarys i NBA, ten igis patrities, ir jej po to ten neisitvirtins, tai tikraj nebus veltui... as tik uz tai kad i NBA!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas