Nuotr.: Fotodiena.lt/T.Lukšys
Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate prasidėjo finalinių kovų metas. Čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ sekmadienį pergalingai startavo auksinėje serijoje prieš Panevėžio „Lietkabelį“, o bronzinės serijos startas pirmadienį įvyks Vilniuje.

Permainų supurtytas ir be trečdalį komandos sudariusių legionierių „Lietuvos rytas“ savo aikštėje priims Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus. 

Artėjant šios rungtynėms, tinklalapis „BasketNews.lt“ kalbėjosi su treneriu Algirdu Braziu, kuris pasidalijo mintimis apie pirmąją finalininkų akistatą, sirgalių aplaidumą, naująjį „Lietuvos ryto“ veidą, „Neptūno“ stiprybes ir kita.

– Kokį įspūdį paliko pirmosios finalo rungtynės?
– Paliko gerą įspūdį. Jeigu kalbant apie krepšinio pusę, tai tikrai buvo intriga ir reikia pripažinti, kad išėjo geras finalas. „Lietkabelis“ parodė, kad šiemet yra vertas LKL finalo. Žvelgiant į visas Lietuvos komandas, Panevėžio klubas tapo geriausiu varžovu. Turint omenyje krepšinio lygį, buvo tikrai įdomu.

– Kokių įžvelgiate „Lietkabelio“ rezervų?
– Pagrindinis „Lietkabelio“ rezervas – žaidimas namuose. Reikia pripažinti, kad Panevėžio komanda namuose žaidžia pajėgiau nei svečiuose. Žaidžiant Kaune, rungtynės savotiškai buvo lygios, tad tas rezervas yra labai svarbus kitose rungtynėse Panevėžyje.

Jos parodys, ar „Lietkabelis“ gali kautis dėl aukso, o jeigu pralaimės namuose, tuomet šioje situacijoje „Žalgiris“ įgautų labai didelį tiek psichologinį, tiek fizinį pranašumą. Dažniausiai tas antrasis susitikimas ir būna pagrindinis momentas. Kaune „Lietkabelis“ žaidė gana gerai, tad dar gali būti įdomu.

– Kaip jums Žygimanto Skučo ir Pauliaus Jankūno akistata?
– Visose sporto šakose yra visokių žmonių. Paulius yra patyręs žaidėjas ir yra prisirinkęs tokių dalykėlių, kurie varžovams nepatinka, bet tai – savotiškas menas. O Skučas galbūt yra vienas iš Jankūno mokinių, bet sakyčiau, kad Žygimantas žymiai aplenkė mokytoją. Rimo Kurtinaičio pasisakymas apie Skučą galbūt buvo per griežtas. Visokių tokių žmonių yra įvairiose komandose ir sporto šakose. Tas galbūt yra per daug užakcentuojama ir to nereikia pabrėžti.

Toks yra Skučo žaidimo stilius, tai vyksta ne vienerias ar dvejas rungtynes. Teisėjai tą dalyką žino ir to netoleruoja. Skučas ir tas pats Jankūnas – po padidinamuoju stiklu. Nereikia stebėtis, nes teisėjai turi tą informaciją. Tai – eilinis įvykis, kuomet vienas nenorėjo nusileisti kitam. Savotiškai nematau tame jokios tragedijos. Svarbiausia, kad jie neperlenktų lazdos ir kad tai nepereitų į didesnius konfliktus.  

– Kokį įspūdį jums palieka nepailsantys „Lietkabelio“ veteranai?
– Kada Mindaugas Lukauskis mačo per pirmas dvi minutes surinko pirmus 13 taškų, galvojau, jog jeigu taip pasibaigtų kėlinys, tai jis įeitų į istoriją, jog vienas žaidėjas pelnė taškus prieš „Žalgirį“. Tai – žaidėjų lygis, profesionalumas. Galima kalbėti, kokia yra jų fizinė būklė. Lavrinovičius kankino ligos, traumos ir dar amžius daro savo. Bet pažiūrėkite, kaip jie žaidžia tame lygyje, tas pats Lukauskis ir Gintaras Leonavičius. Čia yra retas, bet labai geras pavyzdys jaunajai kartai. Dabar jau yra visai kitokios galimybės, požiūris, medicina, kita ir taip toliau.

Žaidėjams yra galimybės žaisti gana ilgai, o ne taip, kad kaip anksčiau, sužaidi iki 30 metų ir baigi karjerą. Jaunajai kartai tai yra labai geras pavyzdys, ką reiškia profesionalus požiūris, profesionalus darbas. Tai gali duoti vaisius ir iš to gyventi. Šie Panevėžio komandos žaidėjai yra tai, į ką jiems reikia lygiuotis. Parodo, kad tu gali žaisti krepšinį ne iki 30 metų, o iki 40-ies. Pavyzdys – Arvydas Sabonis, kuris būdamas beveik 40-ies tapo Eurolygos reguliarojo sezono MVP. Esu dirbęs su Lukauskiu, su Lavrinovičiumi ir žinau, kas tai per žmonės, koks jų požiūris, ir manęs tai nestebina. 

– Kaune vykusiose rungtynėse atmosfera buvo toli gražu ne finalinė. Kaip jums pasirodė šis vaizdas?
– Man nelabai patiko ta nepilna „Žalgirio“ arena. Šarūnas Jasikeivčius taip pat tą pastebėjo. Gaila, tai – finalas ir geras finalas. Tik Kauno sirgaliai neateina į areną. Galbūt mes esame kiek išpaikinti, kauniečiams reikia Eurolygos. Kitas dalykas yra tai, kad jiems reikia kažkokio impulso ir dirgiklio, o juo šiai dienai gali būti tik Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Galbūt tai buvo dėl gero oro, dar savaitgalis ir sirgaliai į finalą žiūrėjo skeptiškai. Buvau arenoje ir norėtųsi, kad Kaune žiūrovai labiau užpildytų areną. Jeigu serijos rezultatas būtų 3-3, tada, manau, būtų pilna arena. Gaila, kad Kaune trūksta sirgalių susidomėjimo. Net neabejoju, jog Panevėžyje ateis daug žmonių nei Kaune. 

Nuotr. Fotodiena.lt

– Ko galima tikėtis iš „Lietuvos ryto“, kuris prarado tiek svarbių žaidėjų?
– Bus labai įdomios pirmos rungtynės, kaip atrodys „Lietuvos rytas“ šį vakarą. Atėjo keli jauni žaidėjai, bet, aišku, jie nebus didžiulė paspirtis, tačiau nori to ar nenori, treneriui teks verstis tais žaidėjais, nes su aštuoniais žmonėmis nepažaisi tokio savotiško maratono. Labai įdomu, kaip po to triukšmo, ypatingai žaidžiant Vilniuje, atrodys „Lietuvos rytas“. Be tų atleistų legionierių, „Lietuvos ryte“ tikrai yra pajėgių žaidėjų žaisti LKL.

Tas pats Laimonas Kisielius šiai dienai yra neįvertintas. Jį norėtų savo gretose turėti dauguma Lietuvos komandų, o „Lietuvos ryte“ jis absoliučiai savęs nerado. Tie patys Artūras Jomantas, Rokas Giedraitis ir kiti yra įgavę LKL patirties bei norės dabar parodyti, kad per mažai jais pasitikėdavo. Jiems yra labai geras šansas. Lietuviai žino, ko yra vertas bronzos medalis, ir jie stengsis tą dalyką parodyti. Net neabejoju, kad čia bus įdomu. Ko tikėtis iš „Lietuvos ryto“, aš nežinau. Tai gali būti savotiškas siurprizas „Neptūno“ treneriams. Pirmosios rungtynės bus labai įdomios ir jos parodys, ar „Lietuvos rytas“ yra pajėgus kautis dėl bronzos. Pats tų rungtynių laukiu. 

– Kuo vilniečiai galėtų nustebinti „Neptūną“?
– Net nežinau, to paties net nežino ir „Neptūno“ treneriai. Atsiskleis tie žaidėjai, kurie žaisdavo mažiau. Tas pats Adamas Lapeta, kuris negaudavo progos ar tai dėl ligos, ar tai dėl traumos, ar dėl neįvertinimo. Taip pat Artūrui Gudaičiui ir Laimonui Kisieliui bus gera proga pasireikšti, gaus gerą krūvį. „Lietuvos ryto“ žaidėjų lygis tikrai yra aukštas, ten yra tų žaidėjų. Nežinau, ką Kurtinaitis šiai dienai sugalvos. 

Nuotr. Fotodiena.lt

– Kokiomis „Lietuvos ryto“ silpnybėmis „Neptūnas“ turėtų pasinaudoti?
– Atleidus gynėjus, ta grandis susilpnėjo. Iš tikrųjų, man įspūdžio nepaliko nei Corey Fisheris, nei Clevinas Hannah. Jie buvo pagrindiniai įžaidėjai, o dabar be jų ta problema yra, nes „Lietuvos rytas“ šiuo metu neturi normalaus atakų organizatoriaus. Aišku, Kurtinaitis nuo pat pradžių bandė toje pozicijoje Jimmy Baroną. Čia buvo jo idėja, bandė lyginti jį su Chucku Eidsonu, kada anksčiau Kurtinaičiui pavyko. Bet Baronas nepatemps, čia yra ne jo darbas. Tad ta pozicija tikrai yra silpnoka. 

Mindaugas Girdžiūnas antroje sezono pusėje atsigavo ir tikrai gerai atrodo. Chrisas Loftonas – aukšto lygio žaidėjas ir jis tikrai išaus, kai jam neskirs dėmesio. Palyginus su praėjusiu sezonu, iš Danielio Ewingo yra likęs tik šešėlis, bet tai nereiškia, kad rungtynėse dėl trečios vietos jis nesužais. Jo patirties ir tokie žmonės bei ilgesnis suoliukas – „Neptūno“ pranašumas. 

– Kokią prognozuotumėte šios serijos baigtį?
– Man labai įdomios pirmosios rungtynės. Jeigu „Neptūnas“ jas laimės, tada tikiu, kad Klaipėdos klubas serijos nebepaleis. Tuomet „Lietuvos rytui“ atsitiesti bus labai sunku. Kol nepamatėme dabartinio „Lietuvos ryto“ veido, sunku daugiau šnekėti. 


Rodyti komentarus
2017-05-30 07:02
Dar vienas
Dar vienas didysis ekspertas lygina Skučą su Jankunu

Tas pats kaip piršta palygink su b

Nei tu geras žaidėjas buvai, o apie trenerį nei kalbos negali būti.

Kiekvienas žąsis savo trigrąšį kiša bl kaip arzina

Ekspertas, kuom užsiimi? ką darak? ķą kaip treneris nuveikei?

O paskui skleisk savo nuomonę

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 23:35
ee
:D:D ant tiek duzes ir dar treneris skaitosi,jankunui nesekmingos atkarpos pasitaike dar teisejai nesamoniu prisvilpe tai taip ir gavosi..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 20:22
Pirmiausiai tai Braziui reiketu nustoti vartoti tuos baltus miltelius. O Skucui iki Jankuno, kaip Gudaiciui iki nba. Arba kaip man iki menulio. Brazys buvo eilinis krepsininkas, o kaip treneris tai visai nera ka net kalbeti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 18:53
tikrai
Brazy tu kaip visada nukalbi , Skucui dar reikia daug kaku padaryti iki Jankūno lygio

Kaip visada didysis treneris Brazys

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 18:48
still_ANDRErytfani, nieko apie kauna, kauniecius ir zalgirio fanus nezinai, tai ciaupkis ir komentuok savo temas su savo laikrascio komanda


Koks tu nevykėlis. Viską, ką pasakiau apie nusišnekančius fanus, tą ir patvirtinai savo apgailėtinu komentaru :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 18:35
magicalJankūnui turėjo būt techninė už vaidybą, o ne nesportinė. Jo Skučas nestumė visiškai. Jie ten rankų karą žaidė, bet tada Jankūnas pats iniciajavo savo griuvimą. O kad ten ar traukė Skučą iš paskos ar jis ten pats užgriuvo nėra kažko baisaus. Antra dalis ten buvo tik traumų vengimas. Esminis monetas buvo pradžia su "pakirstu" Jankūnu.


magicalToliau kalbant apie tusčią areną. Priežastis matosi ir šituose komentaruose. Visi ale fanai domisi tik kaip paniekinti vilniečius. Toks akivaizdus kompleksas kaip mažesnio ir atsiliekančio miesto. Jiems krepšinis nėra tiek jau ir įdomus. Ateina jie į areną pasijausti pilnaverčiais, nes kitaip nemoka.O kai lošia ne prieš Vilnių nelieka jokio motyvo.


rytfani, nieko apie kauna, kauniecius ir zalgirio fanus nezinai, tai ciaupkis ir komentuok savo temas su savo laikrascio komanda
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 17:30
:D
Na man asmeniškai Žalgirio sezonas, baigėsi su Eurolyga. LKL jau tiek laimėta, kad nelikę man jokio prestižo ar intrigos. Ir tokių žmonių kaip aš ne vienas. Tiesiog fanai labai pripratę laimėt LKL ir kol niekas nenuleis ant žemės Žalgirio, tol ir toliau taip vyks :)
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 16:44
Toliau kalbant apie tusčią areną. Priežastis matosi ir šituose komentaruose. Visi ale fanai domisi tik kaip paniekinti vilniečius. Toks akivaizdus kompleksas kaip mažesnio ir atsiliekančio miesto. Jiems krepšinis nėra tiek jau ir įdomus. Ateina jie į areną pasijausti pilnaverčiais, nes kitaip nemoka.

O kai lošia ne prieš Vilnių nelieka jokio motyvo.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 16:39
Jankūnui turėjo būt techninė už vaidybą, o ne nesportinė. Jo Skučas nestumė visiškai. Jie ten rankų karą žaidė, bet tada Jankūnas pats iniciajavo savo griuvimą. O kad ten ar traukė Skučą iš paskos ar jis ten pats užgriuvo nėra kažko baisaus. Antra dalis ten buvo tik traumų vengimas. Esminis monetas buvo pradžia su "pakirstu" Jankūnu.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 15:27
Anonimas
O ką jankunui reikėjo į kad skučas ant jo uzgriutu?bet kas vietoje jankunoo,būtų pasielge

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 14:51
Anonimas
kai rasot antrasciu pavadinimus neisimkit is konteksto, nes galima ir kitaip suprast. O cia Brazys kalba tik apie nesvaru zaidima siu krepsininku ir kad galimai Skucas aplenke siuo aspektu Jankuna. Nu bet aisku parasot taip del kliku, nenusivaziuokit iki delfi lygio.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-05-29 14:35
Sarass
Niekaip nesuprantu uz ka Jankiui nesportine...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas