Jerai Grant Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Margiris Normantas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Rokas Giedraitis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Jimmy Baron Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Be keturių legionierių likęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ pergale pradėjo „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybių seriją dėl trečiosios vietos.

Rimas Kurtinaitis

Jimmy Barono ir Artūro Gudaičio vedamas „Lietuvos rytas“ savo aikštėje 79:60 (15:18, 22:8, 21:15, 21:19) patiesė Klaipėdos „Neptūną“.

Serijoje iki trijų pergalių vilniečiai išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios rungtynės ketvirtadienį vyks Klaipėdoje.

Antrąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo atkarpa 8:0 ir įgijo 5 taškų pranašumą (23:18). Klaipėdiečiai greitai sumažino deficitą iki minimalaus skirtumo, tačiau likusią kėlinio dalį vilniečiai laimėjo 14:4 ir ilsėtis į rūbinę išėjo pirmaudami 11 taškų persvara (37:26).

Trečiojo kėlinio viduryje Gudaitis pelnė 8 taškus iš eilės, o po jų „Lietuvos rytas“ pirmavo 50:35. „Neptūnas“ sumažino deficitą iki 11 taškų, tačiau tuomet šeimininkai laimėjo atkarpą 8:2 ir po trijų kėlinių buvo priekyje 17 taškų persvara – 58:41.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ po 6 taškų iš eilės pabėgo 20 taškų atstumu (64:44), tačiau klaipėdiečiai neketino pasiduoti – jie surengė spurtą 12:2 ir likus puspenktos minutės iki mačo pabaigos priartėjo iki 10 taškų skirtumo.

Klaipėdiečių viltis greitai užgesino pirmoje šio sezono dalyje „Neptūne“ žaidęs Baronas. Jis pelnė dvitaškį su pražanga, netrukus pridėjo tolimą šūvį ir „Lietuvos rytas“ likus 3 minutėms nutolo nepavejamai – 74:56.

Puikias rungtynes sužaidęs Baronas per 28 žaidimo minutes įmetė 25 taškus (2/3 dvit., 6/10 trit., 3/3 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 26 naudingumo balus.

17
27
13
2

Nugalėtojams galingą dvigubą dublį surinko Gudaitis, kuris per 25 minutes įmetė 17 taškų (6/10 dvit., 5/6 baudos), sugriebė 13 kamuolių, blokavo du metimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Prieš seriją „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad dėl drausmės pažeidimų iš komandos nušalina amerikiečius Corey FisherįTaylorą Browną ir Cleviną Hannah, o puolėjas Drew Gordonas išvyko į JAV gydytis traumos.

Dėl to į startinį penketą žengė Margiris Normantas, Deividas Gailius ir Julius Jucikas, o prie jų prisijungė įprastai rungtynes nuo pradžių pradedantys Baronas ir Rokas Giedraitis.

Išvykusius keturis užsieniečius vilniečių komandoje pakeitė dublerių ekipos žaidėjai Lukas KvedaravičiusDeividas SirvydisArnas Beručka ir Domantas Vilys. Pirmieji trys mačo pabaigoje pasirodė aikštėje, o Vilys rungtynėms registruotas nebuvo.

Iš naujokų pasižymėjo vienintelis Beručka, kuris įmetė dvitaškį.

„Lietuvos rytas“ kovą dėl kamuolių laimėjo 38-31, o antraisiais bandymais pelnė 15 taškų. „Neptūnas“ po puolime sugriebtų kamuolių surinko 4 taškus.

Savo pagrindinių įžaidėjų Fisherio ir Hannah netekęs „Lietuvos rytas“ suklydo 14 kartų. Tiek pat kartų kamuolį prarado ir „Neptūnas“.

„Neptūnas“ šiame mače įmetė tik 19 proc. tritaškių (5/27). 7 tolimus šūvius prametė Chrisas Loftonas (3/10), po tris – nė karto iš toli nepasižymėję Arvydas Šikšnius ir Laurynas Beliauskas. „Lietuvos rytas“ pataikė 9 tritaškius iš 23 (39 proc.).

„Lietuvos rytas“: Jimmy Baronas 25 (2/3 dvit., 6/10 trit.), Artūras Gudaitis 17 (13 atk. kam., 2 bl.), Rokas Giedraitis 9 (5 atk. kam.), Deividas Gailius ir Margiris Normantas po 8.

„Neptūnas“: Chrisas Loftonas 17 (3/10 trit.), Jerai Grantas 12 (5/6 dvit., 9 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 9.

Mindaugo Girdžiūno komentaras:

Rimo Kurtinaičio mintys apie rungtynes:

1 2 3  »
2017-05-30 00:49
Rokas26Čia tik pirmos rungtynės

Taip, jei antrose Klaipėdai pakris iš trijų, o taip ir bus, tai Lryto laukia sunkios dienos.

Nebent ir vėl lakstytų greičiau nei klaipėdiečiai ir vis sugebėtų pamaišyti anų metimams.
2017-05-30 00:47
Kokius rimtesnius žaidėjus Rytas turi? Baronas, Gudaitis, Giedraitis.

Daugiau nieko gero - net kokių 7-8 normalių nesurinktų.

Jei atsigaus, tai dar plius Gailius, Gordonas.

Vienžo, reikia dobrai pinigų ir vasarą įsigyti bent 5 labai gerus žaidėjus, tame tarpe: įžaidėją (ar net du), centrą, sunkųjį kraštą, atakuojantį gynėją, kurių dauguma geriau būtų lietuviai - kitiems LKL'as neįdomus.
2017-05-29 23:57
arturas97Pirmas basaros darbas rytui tai barono islaikymas nes cia daug geresne geco ir milaknio versija.Bus saldus kerstas neptuna palikt be medaliu--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Čia tik pirmos rungtynės, svajokli. Jau neprisimenis kas jums su Lietkabeliu nutiko, trumpa atmintis trolio.
2017-05-29 20:50
Pirmas basaros darbas rytui tai barono islaikymas nes cia daug geresne geco ir milaknio versija.Bus saldus kerstas neptuna palikt be medaliu

--
2017-05-29 20:23
Kemzura, Butautas, Adomaitis - to pacio medzio GRYBAI (Arturui97 - is tikruju kai kada grybai auga ant medzio)

Kazlauskas, Kurtinaitis, dabar panasu, kad Jasikevicius - visai kito lygio pilotazas.
2017-05-29 20:19
Reikes padėkoti lapetai ir atsisakyti jo paslaugų . Jucikas dar netraukia iki LIETUVOS RYTO lygio tad logiška būtų išmontuoti Šiauliams ar NKL komandai. Kisielui tai tarsi NBA jam čia ryškiai per aukštas lygis . Ties Gailiumi nežinau ka daryti kaip nuo suolo kylanti nebent ir už gerokai mažesnę algą. Reikėtų pamėginti dulki susigrąžinti

--
2017-05-29 20:16
Jei i rinktine nepaims Neptuno Mazeiku ir Girdziunu tada sansu tures kazkokiu dar.
2017-05-29 20:14
Matote !! Rytas stiprus jaunimas daro savo . Rytas dominuoja ir pakils jau visai greitai. Jei ne purvasklaidos pagaliu kaišiojimas į ratus . Kitame sezone viskas bus kitaip vėl kilsime ir nugesime

--
2017-05-29 20:10
Dar toks pastebejimas is neptuno trenerio, ismetus visa legiona ryte rinko tiek VIENAS pajegus zaidejas ir kruva grybu, net gudaitis gauna blokus nuo lavrinoviciu tai ir tam baronui nesugebejo sustretiguoti gynyba.Manau laukia antras fiasko rinktinei

--
2017-05-29 20:08
Adomaitį tai per anksti linčiuojat. Aišku nieko jam neišėjo šnd, bet čia tas pats kai naujo trenerio efektas buvo pas Rytą. Nusiteikimas kitoks, ir deriniai neaiškūs.

Jei Klaipėdoj sugebės pralošt, tai tada taip. Nors manau greičiausiai trečiose bus ta tikroji kova dėl medalio ir lygiausios varžybos bus.
2017-05-29 20:06
As netikejau ryto pergale tiesa sakant, bet jei rytas sugebes paimt medali bus neprunui saldys kerstas nes jie zaidzia ta pacia sudetim.

Susidare ispudis juo maziau legionieriu o daugiau lietuviu, jaunimo tuo geresnis zaidimas

--
2017-05-29 20:04
Absoliutus kiemo lygis. Zinant barono nestabilu zaidima bus nenuostabu kad tai buvo jo vieninteles sekmingos rungtynes sioje serijoje.
-1
2017-05-29 20:03
Ė interviu sušnekėjo žurnalistas žmoniškai. Nebuvo tos svetimos gėdos jausmo, kai šneka kiti angliškai.
2017-05-29 20:01
adomaicio visiskas krachas - siandien parode, kad nevertas rinktines treniruot, ir jei ne velu, maksvyti i rinktine
-1
2017-05-29 19:58
"LRytas", tiksliau Kurtinaitis siandien nusipelne pergales, deje 4 rungtynem nauju fokusu pritruks, Neptunas nusiramins, kas nors Adomaiciui paaiskins kas cia siandien ivyko ir viskas stos i savo vietas. Kaip sakoma "ciesoriui ciesoriaus..." Klaipeda treti, sostine, deje, savo pelytai ketvirtoje vietoje.

O stai Panevezys simet aiskus neoficialus LKL nugaletojas.
2017-05-29 19:51
CorinthiansNeptuno gynyba apgailetina. Zalgiris sezone sekmingai uzdarydavo Baronu su judaiciu, pusfinalyje Maskvytis padare ta pati, o Adomaitis net normalios gynybos nesustato.