Antrąją nesėkmę Europos moterų čempionato antrojo etapo E grupės varžybose patyrė Lietuvos rinktinė. Algirdo Paulausko treniruojamos lietuvaitės 67:75 (24:19, 21:16, 11:21, 11:19) turėjo pripažinti čempionių titulą ginančių Čekijos krepšininkių pranašumą.

[image=8084 left Ketvirtajame rungtynių kėlinyje įsibėgėjusios čekės atitrūko nuo pavargusių lietuvaičių]Sėkmingai rungtynes pradėjusios lietuvaitės per du kėlinius į Čekijos rinktinės krepšį buvo įmetusios net 45 taškus – vos vienu mažiau, negu per visas penktadienio rungtynes su Latvija, kurias Lietuvos rinktinė pralaimėjo 46:76.

Tuo tarpu gražų komandinį krepšinį demonstravusios tautietės buvo įgijusios 10 taškų persvarą. Vis dėlto antroji rungtynių dalis Lietuvos krepšininkėms nebuvo tokia sėkminga. Gynyboje ėmusios žaisti daug atidžiau čekės uždarė tautietėms kelius link savo krepšio ir ėmė artėti.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 28 sekundes Hana Machova dvitaškiu persvėrė rezultatą (56:55). Nors tris ketvirčius ekipos baigė taikiai (56:56), lemiamomis minutėmis lietuvaitėms trūko jėgų.

Nacionalinės komandos strategas Paulauskas liko ištikimas savo taktikai per rungtynes naudoti 7 žaidėjas, kurioms pabaigoje trūko jėgų – didžiulį krūvį atlaikiusioms žaidėjoms aštuntoji aikštėje pasirodžiusi krepšininkė Milda Sauliūtė žaidė vos 4 minutes.

•

Lina Brazdeikytė: „Rungtynes pradėjome gerai, tačiau vėliau ėmėme klysti, ypač gynyboje. Čekijos rinktinė yra labai pajėgi ir ji taškais paverčia kiekvieną tavo klaidą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje jos atitrūko ir mes jų nebepagavome“.

Algirdas Paulauskas: „Susitikimo pradžioje gerai puolėme ir gynėmės, tačiau negalėjome atkovoti kamuolių – Čekijos krepšininkės aukštesnės už mūsų aukštaūges. Gaila, kad po pertraukos mums nepavyko išlaikyti tokio žaidimo, kokį demonstravome rungtynėms prasidėjus“.

Lietuvai: Lina Brazdeikytė 13, Agnė Čiudarienė 12, Eglė Šulčiūtė 12, Sandra Valužytė 11 (7 per. kam.), Rima Valentienė 8, Iveta Marčauskaitė 6 (7 atk. kam.), Ela Briedytė 5 (Milda Sauliūtė).

Čekijai: Eva Vitečkova 13 (6 rez. perd.), Marketa Mokrosova 13, Petra Kulichova 10 (7 atk. kam.), Hana Machova 8 (8 atk. kam.).

Norėdamos E grupėje užimti ketvirtąją vietą ir patekti į Europos pirmenybių ketvirtfinalį Lietuvos krepšininkės antradienį privalo nugalėti Turkijos rinktinę. Prieš Europos pirmenybes vykusiame draugiškame turnyre Lietuvos krepšininkės turkėms nusileido 74:88.