Justinas Jankevičius su drauge taip pat stebi rungtynes Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Su gimtadieniu sveikinamas Deividas Sirvydis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Chrisas Loftonas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Dainius Adomaitis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Arvydas Šikšnius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Justinas Jankevičius su drauge taip pat stebi rungtynes Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Su gimtadieniu sveikinamas Deividas Sirvydis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Chrisas Loftonas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Dainius Adomaitis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Arvydas Šikšnius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis po pergalingų paskutiniųjų sezono rungtynių džiaugėsi savo auklėtinių kovingumu bei pabrėžė, kad be keturių išvykusių amerikiečių komanda žaidė daug energingiau, todėl su ja dirbti buvo gerokai įdomiau.

Foto galerija

Dainius Adomaitis
Margiris Normantas
Artūras Jomantas
Margiris Normantas su kamuoliu
„Lietuvos ryto“ šokėja
Adamas Lapeta
Artūras Jomantas
Margiris Normantas ir Rimas Kurtinaitis
Arvydas Šikšnius
Su gimtadieniu sveikinamas Deividas Sirvydis
Jimmy Baron
Danielis Ewingas
Mindaugas Girdžiūnas
Chriso Loftono reids
Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjos
Mindaugas Girdžiūnas
Justinas Jankevičius su drauge taip pat stebi rungtynes
Chrisas Loftonas
Laimonas Kisielius
Deividas Sirvydis

Strategas patikino norintis tęsti darbą sostinėje bei teigė besitikintis galimybės pats komplektuoti sudėtį, į kurią jau neketina kviestis brolių Lavrinovičių. Bankrutavusio Vilniaus „Sakalų“ indėlį į Lietuvos krepšinį priminęs treneris taip pat atskleidė besitikintis, kad Kauno „Žalgirį“ ir toliau treniruos Šarūnas Jasikevičius.

Apie rungtynes: „Norėčiau padėkoti vyrams už kovą ir atsidavimą. Buvo šiandien ir gerų, ir prastų momentų. Ko negalima atimti iš šios komands, tai noro kovingumo ir pastangų, to užteko, kad būtume treti. Reikia žiūrėti į priekį ir bandyti toliau komplektuoti komandą.

Apie sezoną: „Trečia vieta netenkina, bet turime realybę tokią, kokia ji yra. Kartais nėra galimybių. Manau, kad vis tik didžiausia dalis sėkmės priklauso nuo komandos komplektacijos, dabar 70-80 procentų sėkmės lemia būtent komandų komplektacijos, turi turėti žaidėjus, kurie įmeta laisvi. Treneriui nėra sunku su įvairiais derinukais išlaisvinti žaidėjus, visa kita lieka žaidėjo kompetencijai. Jei Klaipėdoje laisvi įmetame vieną metimą iš penkiolikos, problema ne strategijose, o individualiame meistriškume.

Apie savo ateitį: „Apsisprendžiau prieš savaitę, kad liksiu „Lietuvos ryte“. Tikiuosi, kad sprendimus priiminėsime kartu. Bent jau tarsimės. Valdyba yra valdyba, bet logiška būtų atsižvelgti į trenerio pageidavimus. Galima ir už 5 tūkst. gauti reikiamą žaidėją bei už 200 tūkst. gauti nereikalingą. Tik treneris žino, kaip jis įsivaizduoja strategijas. Kartais net ir surinkęs geriausius Europos žaidėjus negausi geros komandos. Chimkuose vieną sezoną buvo surinkti geriausi, bet tuomet komanda buvo prasčiausiaa per visus penkerius metus kai ten dirbau.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
23
Naudingumas
24
Baudų metimai
100%
9/9
Dvitaškiai
57%
4/7

Tikiuosi klubo vadovybė atsižvelgs į mano reikalavimus. Kai buvau pirmoje kadencijoje „Lietuvos ryte“, neturėjau laisvų rankų, tačiau tuo nesiskundžiau. Dabar man truputėlį reikia laiko. Sakoma, kad atėjo Kurtinaitis ir viskas bus gerai. Taip nėra. Efektas, kurio tikėjosi ir klubo vadovybė, emocinis pagerėjimas neįvyko. Jau pirmosios rungtynės su „Šiauliais“ parodė, kad emocinio fono visai jokio nebuvo. Emocinio rezultato nebuvo, kitką pasiekėme savo darbu.“

Apie komplektaciją: „Man daug įdomiau buvo dirbti be užsieniečių, nesakau kad jie blogi ar geri, bet mums reikia atsidavimo darbui, ką matėme visuose penkiuose šios serijos susitikimuose. Dominavome aikštelėje energingumu. Taip aš ir įsivaizduoju komandą. Jei pavyks surinkti tokią energingą komandą tarpsezoniu, tuomet bus gerai.

Reikia turėti gerą įžaidėją ir gerą centrą, tai gauti nėra lengva. Nenoriu kalbėti apie tai, kurie žaidėjai liks, o kurie išvyks, nes nežinau, kas turi ar neturi kontraktus. Gerą įspūdį paliko Gailius, pagaliau radau per tris mėnesius, kur jį panaudoti. Rungtynes šįkart jis sužaidė kaip reikia, jis pavojingas, mano pageidavimu, jis turi visas galimybes likti „Lietuvos ryte“.

Aš visada kalbu su visais žaidėjais, kai komplektuoju komandą. Pasakai, ko norėsi iš žaidėjo, ką reikės daryti. Treneriai kalba su žaidėjais, kurių nori savo komandoje. Kalbėsiu ir su buvusiais žaidėjais, kuriuos norėsime išsaugoti, privalome nusakyti jų pozicijas.

Su visa pagarba, Lavrinovičių atgal į komandą nekviesime. Ką padarėme pernai atsisveikindami, tą padarėme. Turėtume žiūrėti į priekį. Margiris Normantas yra pavyzdys plano žaidėjų, kurie gali duoti ateitį. Reikia strategijos bent trims metams. Tokie klubai turi turėti savo žaidėjus, turi turėti „Perlą“. Pažiūrėkite, kiek gerų žaidėjų atėjo per „Sakalų“ klubą, kiek „Lietuvos ryto“ ir rinktinės žaidėjų perėjo per „Sakalus“. „Lietuvos rytas“ turėtų rinkti jaunus perspektyvius žaidėjus. Aš pasiruošęs jais užsiimti. Man patinka daug dirbti, su jais daug reikia dirbti, todėl mums tiktų toks variantas.

Apie lietuvius krepšininkus: „Visų pirma, pasakyčiau, yra problema dėl lietuvių žaidėjų. Galvojome apie Osvaldą Olisevičių, tačiau jį prisiviliojo vokiečiai. Matėme Margirį, kokį progresą jis padarė per šituos porą mėnesių, dabar drąsos pas jį daugiau nei meistriškumo, bet negali tos iniciatyvos jo užmušti. Man patiko jo energija. Nesvarbu, kokios pozicijos žaidėjų, kažko ypatingo Lietuvoj nepastebėjau, tačiau kažką reikės žiūrėti, kažką paimti, kažką išmesti. Viskas bus daroma ateityje.“

Apie konkurenciją su Dainiumi Adomaičiu: „Aš nebuvau konkurentas jam dėl darbo rinktinėje, aš grįžau į Lietuvą, federacija nusprendė, kad rinktinės treneriu bus Dainius. Nėra konkurencijos, kuris geresnis ar blogesnis. Priklauso viskas nuo komplektacijos, pernai „Neptūnas“ buvo geriau sukomplektuotas. Mačiau, kaip jie žaidė Eurolygoje ar Europos taurėje, šiemet juos smugdė kartais traumos ar nevykę žaidėjai, kuriuos išsiuntė namo, taip kaip ir mes. Daug faktų yra.

Su Dainiumi galime nebent su eiti pamėtyti baudų ir pažiūrėti, kuris geresnis. Aš patenkintas kad šioje serijoje atradau žaidėjų, kurie gali tokiame lygyje kovoti dėl medalių Lietuvoje, pamačiau kad Gudaičiui trūksta stabilumo, kad sužaistų lyderio pozicijoje. O sau kažkokių konkurencijų aš nežiūriu.“

Apie Šarūno Jasikevičiaus ateitį: „Manau, kad „Žalgiris“ turėjo vieną iš geriausių sezonų nuo 2000 metų. Su Joanu Plaza buvo žaidžiama gerai iki naujų metų, dėl finansų ar Vladimiro Romanovo veiksmų pabiro. Šis sezonas buvo labai geras ir dabar Šarūnui labai sunkus apsisprendimas. Jis turi puikių pasiūlymų, bet turi ir labai puikią komandą. Žinoma, neaišku, kokie žaidėjai komandą paliks, nes viskas prasidės nuo pradžių. Jei nepataikys su komplektacija, tai bus taip, kaip pernai. Šarūnas kaunietis, Kaune jį myli, manau, kad mums visiems ir jam būtų gerai, kad jis liktų „Žalgiryje“.

Apie biudžetą: „Šia tema mes labai grubiai kalbame,  taip pat, kaip Ramūnas Karbauskis apie alkoholio įstatymą, labai primityviai. Apie biudžetą yra taip: manau, kad mūsų didesnis už „Lietkabelio“, bet jūs nepamirškite, kad Lavrinovičius ir Lukauskis žaidė komandose, kurios mokėjo žaidėjams po 2 milijonus. Piniginis biudžetas nieko nekalba. Kaip komandai pavyksta susikomplektuoti sezonui, taip ir pavyksta. Jei „Lietkabelis“ šiemet atrodė taip , tai įsivaizduokit, jei jie būtų turėję Delininkaitį ir Šalengą. Tuomet jie būtų sudarę tikrai rimtą konkurenciją „Žalgiriui“. O kad mes mokame daugiau, tai nieko nesako apie pajėgumą. Reikia sulipdyti žaidėjus ir padaryti iš jų komandą.

Apie areštuotą „Lietuvos ryto“ areną ir vadybą: „Nesu ekonomistas, bet jei esate „zuikis“ autobuse, jus sučiups kontrolė, nesvarbu, kiek jūs banke turi pinigų. Gal klubas paėmė paskolą ir nesumokėjo palūkanų, tai davė pretekstą areštuoti salę. Tai tikrai nėra kažkoks bankroto požymis. Mūsų biudžetas tikrai nėra toks mažas, kad negalėtume konkururuoti su Europos komandomis. Man taip atrodo, po savaitės viskas tiksliau paaiškės pakalbėjus su vadovais.

Į vadovybės darbą aš nesikišu. Vadovaujuosi principu „nelįsk, kur nereikia“. Turiu sporto salę, kamuolį, žaidėjus. Tai, kas vyksta aplink, daug dalykų man nežinoma. Aš patenkinas Martyno Purlio darbu. Buvau nustebinas, kad jis nori atsistatydinti. Gal yra kažkokie kiti momentai, mane tenkintų, jei jis pasiliktų komandoje“


Rodyti komentarus
2017-06-11 12:48
djgaffer
Į vadovybės darbą per daug kištis nereikia,bet žinoti,ką jie mąsto tu privalai.Dabar jis sako,kad jį nustebino Purlio išėjimas.Tai jei būtų kiek rimčiau pasidomėjęs,tuom nesistebėtų.O jei išmes iš darbo,tai ir liks skėsčioti rankomis,nes net to nenutuokė.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-06-11 12:00
heh
tegul tik nepasakoja, amerikeiciai daug daugiau dirba todel ir produktyviau atrode aiksteje, nei kokie jomantai, kur turbut kamuolio i rankas nepaima iki rungtyniu..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-06-11 00:31
Kvailokai
Aiskiai turejo minti kita rase, bet susake nepamastes.... nes realiai, 2 uzsienieciai dar buvo :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-06-11 00:11
deivuxtai lapeta ir baronas ne uzsenieciai?? ir juokingai skamba,kai iveike tik apgailetina neptuna,kuris visiskai zaidzia ne krepsini,o totalu antikrepsini....jei imeta 60 tasku neptunas,tai jau skaitosi ispudingas rezultatas neptunui ir sekmingos rungtynes


barona ir niekas nemestu nors jis ten ir siautetu naktimis, ismete tik tuos bevercius fisherius su hanom ir dar ten kazka, gordonas gydytis isvyko o barona psiliko, nes be jo butu ir dugnas pramustas sioje serijoje
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-06-10 23:11
deivux
tai lapeta ir baronas ne uzsenieciai?? ir juokingai skamba,kai iveike tik apgailetina neptuna,kuris visiskai zaidzia ne krepsini,o totalu antikrepsini....jei imeta 60 tasku neptunas,tai jau skaitosi ispudingas rezultatas neptunui ir sekmingos rungtynes
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-06-10 21:59
kurtinaitis
Broliu lavrinoviciu nenoretu kviestis o tai pat pritaria kad saras turetu lykti zalgirije

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-06-10 21:50
Tuco
Kurtis supranta kad reikes visiskai gimdyti kazkokia sudeti nes pinigu mazeja drastiskai, o padorus lietuviai i sita apgailetinai degraduojanti kluba nesiverzia.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-06-10 21:41
kurtinaitis
Aisiu isgerti alaus sudziuvau kaip statyne

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 8

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas
Vilniaus Lietuvos rytas
Klaipėdos Neptūnas
42%
24/57
Metimai iš žaidimo
48%
27/56
32
Atkovoti kamuoliai
35
16
Rezultatyvūs perdavimai
8
7
Perimti kamuoliai
5
1
Blokuoti metimai
1
32%
6/19
Tritaškiai
32%
6/19

Rungtynių žaidėjai

Jimmy  Baron
23 PTS
6/11 FG
9/9 FT
Daniel  Ewing
16 PTS
7/15 FG
1/1 FT
Artūras  Gudaitis
8 REB
3 DREB
5 OREB
Klaipėdos Neptūnas
Keli žaidėjai
7 REB
Rokas  Giedraitis
7 AS
2 TO
32 MIN
Klaipėdos Neptūnas
Keli žaidėjai
2 AS
Jimmy  Baron
24 EFF
57% 2P%
50% 3P%
Jerai  Grant
12 EFF
44% 2P%
- 3P%