Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Italijoje vykstančio Europos čempionato antrojo etapo trečiojo turo rungtynėse E grupėje antradienį po atkaklios kovos 67:61 (16:15, 18:15, 13:19, 20:12) nugalėjo Turkijos ekipą ir iškopė į ketvirtfinalį.

Mūsų šalies komandai po 12 taškų pelnė Rima Valentienė ir Agnė Čiūdarienė, 11 – Lina Brazdeikytė, o Sandros Valužytės sąskaitoje – 8 taškai ir 10 atkovotų kamuolių.

Lietuvės iš 19 tritaškių pataikė net 11 (57,9 proc.).

Turkijos ekipoje pasižymėjo Nevriye Yilmaz. Ji surinko 20 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Nilay Yigit ir Yasemin Horasan pelnė po 11 taškų.

Rungtynių pradžioje po Marčauskaitės ir Čiūdarienės metimų Lietuvos komanda pirmavo 5:4. Po to mūsiškės pralaimėjo atkarpą 0:6 ir leido varžovėms atitrūkti 10:5. 8-ąją min. Brazdeikytė išlygino rezultatą 12:12, o po minutės Milda Sauliūtė išvedė Lietuvos ekipą į priekį 14:12. Po pirmojo kėlinio lietuvės pirmavo 16:15.

13-ąją min., po Brazdeikytės dvitaškio, komandas skyrė penki taškai - 25:20. 18-ąją min. turkė Jihit išlygino rezultatą 30:30. Antrasis kėlinys baigėsi Valužytės baudos metimu ir Eglės Šulčiūtės tritaškiu.

Lietuvės sėkmingai pradėjo trečiąjį kėlinį. Jos laimėjo atkarpą 6:0 ir padidino skirtumą iki 10 taškų - 40:30. 25-ąją min. Lietuvos komandos pranašumas buvo 9 taškai - 45:36. Tačiau po to mūsiškės prarado iniciatyvą ir išbarstė turėtą persvarą. Iki kėlinio pabaigos likus 1 min. 20 sek., turkė Birsel Vardarli pataikė tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį 49:47.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje du tritaškius pataikė Valentienė, vieną - Marčauskaitė, o po Čiūdarienės dvitaškio 33-iąją min. Lietuvos komanda pirmavo 58:53. Tačiau turkės pavijo Algirdo Paulausko auklėtines. Likus žaisti 3 min. 53 sek., Jilmaz, kuri ketvirtajame kėlinyje pelnė visus 12 Turkijos komandos taškų, išlygino rezultatą 61:61. Po to lietuvės net du kartus nepataikė iš po krepšio, bet nebuvo taiklios ir turkės. Likus rungtyniauti 1 min. Valentienė tritaškiu metimu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį 64:61. Po to mūsiškės apsigynė, o, likus žaisti 27 sek. Marčauskaitė pataikė dar vieną tolimą metimą, po kurio turkėms beliko tik skėsčioti rankomis. Iš viso per ketvirtąjį kėlinį lietuvės pataikė šešis tritaškius.

Iš E grupės komandų dvi varžoves įveikusios lietuvės ketvirtfinalyje penktadienį susitiks su Ispanijos arba Rusijos krepšininkėmis.
Atrinkti (0) Visi (8)
Na sunkios varzybos,bet pacios ir sukure sau problemas,susikrauna persvara,o paskui sustoja,praranda kamuolius nepataiko is patogiu padeciu ir taip tesesi per visa cempionata.Sekmes jums arba su rusemis ir ispanemis
2007-10-03
+4
Saunuoles!!! Linkiu sekmes ketvirtfinalyje kuris bus ziauriai sunkiai perzengiamas...
2007-10-02
+2
saunuoles lietuvajtes ;)
2007-10-02
+1
ketvirtame tai gerai pasvaide. nors visas rungtynes matesi kad jos dar turi kazka neparodyta.

ketvirtfinalis tai nerealiai bus sunkus. stiprybes!
2007-10-02
teo pupytes :D
2007-10-02
-3
nu va,saubuoles)) jau beveik netikejaumkad llaimes,tikuiosi jos issaugojo jegu kitoms rungtynems ir aisku linkiu sekmes!!