Nuotr.: Fododiena.lt
Nuotr. Fododiena.lt

Vilniaus „Lietuvos rytas“ trečiąjį kartą per ketverius metus nepateko į LKL finalą, tačiau klubo prezidento Gedvydo Vainausko teigimu, ekipos rezultatai yra geri, o pakilimai ir nuosmukiai yra normali sporto praktika.

Buvęs klubo savininkas įžvelgė rasinio pobūdžio problemas. Vainausko nuomone, ekipoje negali žaisti daugiau nei du juodaodžiai žaidėjai, nes tai kenkia rezultatams.

„Daugiau trijų juodaodžių krepšininkų komandoje negali būti. Atsitiko taip, kad treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodaodžiais žaidėjais, juos treniruoti, auklėti. Mūsų komandoje atsirado keturi juodaodžiai, jie susibūrė į gaują. Negalima. Maksimaliai gali būti tik du juodaodžiai žaidėjai. Per 23-ejų metų darbo patirtį aš galiu tai pasakyti. Daugiau negali būti ir visos komandos neturi daugiau dviejų juodaodžių žaidėjų“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ rėžė Vainauskas.

Šioje laidoje klubo prezidentas kalbėjo apie komandos rezultatus, atleistus legionerius, trenerį Rimą Kurtinaitį bei klubo viziją.

– Visi ditirambai skambėjo „Žalgiriui“, ar neapmaudu?
– Kauniečių komanda šiemet buvo puikiai sustyguota. Negalėjai pagalvoti, kad iš tokių žaidėjų sudaryta ekipa gali taip puikiai žaisti. Galiu tik nulenkti galvą. Tai galbūt kiek primena mūsų 2009-ųjų komandą, kuri laimėjo Europos taurę. Tai buvo panaši komanda. Žaidėjų tarpusavio ryšys, trenerio darbo naujovės, visa tai susidėjo į krūvą, o „Žalgiris“ šiemet nenustebino, jis pribloškė.

– Kaip galite paaiškinti „Lietuvos ryto“ rezultatą, kuris yra prasčiausias istorijoje?
– Aš esu klube nuo pirmųjų dienų, jau 20 metų. Suraskite man Europoje bent vieną komandą, kuri per 20 metų nebūtų nukritusi iki trečios vietos. Mes antrą kartą klubo istorijoje užėmė trečiąją vietą. Tai yra labai geras rezultatas tiek metų išlaikyti lygį ir būti aukštumoje. Tai nėra lengva, penkis kartus tapti čempionais, daugybę kartų būti antriems. Pora kartų būti tretiems ir nė karto nenukristi žemiau, yra geras rezultatas.

Pažiūrėkime į „Barseloną“. Kur dabar ji? Kelintoje vietoje Ispanijos lygoje? Pažiūrėkime į Milano ekipą su dideliais pinigais, pažiūrėkime į „Maccabi“, „Zenit“. Kur jos? Manau, kad sporte reikia siekti maksimumo, bet kartais susiklosto aplinkybės.

Per tuos 20 metų aš visada žinojau, kad turiu daugiau ambicijų negu pinigų, ir daugiau priešų negu draugų. Būtent šioje aplinkoje man reikėjo suktis. Lietuvoje buvo keletas krizių, bet mes komandą išsaugojome. Su visais žaidėjais, darbuotojais ir treneriais yra atsiskaityta. Tai yra didelis pasiekimas. „Žalgiris“ kelis kartus prieš mus laimėjo, kai nemokėdavo žaidėjams, tačiau mes nuėjome kitu keliu. Čia ne krizė, čia gyvenimas. Kaip ir žmogaus gyvenime, čia būna pakilimų ir nuosmukių. Mes visada norime laimėti, tai faktas. Aš tikrai nesidžiaugsiu antra vieta kaip Panevėžio „Lietkabelis“, bet džiaugiuosi trečia, nes tai buvo iškovota pakankamai garbingoje kovoje, kai niekas netikėjo.

Po pusfinalio serijos mes komandos treneriui parodėme keletą nuotraukų iš krepšininkų gyvenimo. Jeigu būtų laimėję, tos nuotraukos nebūtų parodytos. Mes priėmėme sprendimą, kad reikia apsidrausti prieš rungtynes. Jeigu mes būtume pralaimėję su tais legionieriais, tuomet aš tikrai būčiau turėjęs pasitraukti iš klubo prezidento posto.

– Jūs žinojote, kad klubo legionieriai šėlioja, kad treneris Pačėsas į treniruotes nešasi alkotesterį. Juk tai nėra normali situacija?
– Taip, žinojome, bet kuo juos pakeisti sezono metu? Pirmiausia, pašalino ne Kurtinaitis, jis tik dalyvavo tame veiksme. Legionierius pašalino klubas. Jeigu komanda būtų laimėjusi, tuomet tie krepšininkai nebūtų palikę ekipos. Jie yra suaugę žmonės, jie yra profesionalai. Mes negalime jų kontroliuoti kiekvieną minutę, akimirką. Žmogus gali daryti ką nori, bet jis turi žaisti ir atiduoti visas jėgas.

– Jeigu matote, kad tai kartojasi, tai juk galima sprendimus priimti anksčiau? Pagrasinti baudomis, gal tai būtų padėję?
– Kodėl aš to nepadariau anksčiau? Nes buvo padarytos dvi klaidos. Pirmiausia, mes leidome jų žmonoms išvažiuoti balandžio mėnesį. Jos turėjo likti iki sezono pabaigos. Antroji klaida buvo ta, kad prieš rungtynes su „Lietkabeliu“ mes norėjome apsigyventi viešbutyje, kad jie niekur negalėtų išeiti. Tačiau po pirmos nakties jie ėmė skųstis treneriui, kad prastai miegojo, kad lovos per trumpos, kad jiems nepatinka ir kad geriau žais būdami namie. Treneris sutiko, o tai buvo antroji klaida.

– Ar jūs kaip klubo prezidentas prisiimate atsakomybę?
– Taip, aš atsakingas už tai, kas atsitiko. Manau, kad nieko blogo neatsitiko. Turint mintyje visą 20 metų istoriją ir mūsų pasiekimus. Tegul kiekvienas klubas tuo pasigiria. Bent „Žalgiris“ tegul pasako, ar tarptautinėje arenoje yra tiek iškovojęs. Tai yra normali komandos būsena. Gali pataikyti su žaidėjais, gali nepataikyti. Praėjusiais metais nepasisekė pusfinalyje, tačiau tuomet buvo subjektyvių ir objektyvių priežasčių, bet aš treneriu tikėjau. Tačiau kai strategas prieš KMT turnyrą pasakė, kad palieka ekipą, mes buvome palikti ant ledo.

– Ar leisite treneriui komplektuoti komandą?
– Niekada treneris Kurtinaitis nekomplektuodavo komandos. Nei kai buvo „Lietuvos ryte“, nei „Chimki“. Jis nemėgsta to daryti. Mes su juo sutarėme, kad jis gali pasiimti du žaidėjus. Centrą ir įžaidėją, visa kita yra ne jo reikalas. Jam tinka tokios sąlygos. Mes turime tradicijas ir tęstinumą, kurių turime laikytis, mes negalime išvaikyti komandos. Mes treneriui pasakėme sumą, kurią jis galės išleisti centrui ir įžaidėjui, o jam tai tiko. Komandoje bus du nauji žaidėjai. Tikslai lieka tie patys – pirma vieta.

– Kokie galimi pokyčiai klubo vadovybėje?
– Aš esu pasiruošęs pasitraukti bet kuriuo momentu, aš tą padarysiu, jei matysiu, kad sėkmė nuo manęs nusisuko. Prieš LKL sezono uždarymą paskaičiavau, kiek buvo išleista pinigų žaidėjams, treneriams per tuos 20 metų. Tai buvo 45 mln. eurų. Iš vienos pusės, tai labai daug, iš kitos – ne. Palyginimui, Maskvos CSKA šį sezoną biudžetas buvo 50 mln. eurų. Mes turėdami daug mažiau pinigų sugebėjome aukštumoje išsilaikyti 20 metų.

Jeigu aš dar kartą apsiriksiu, tuomet viešai pažadu po šio sezono pasitraukti, o galbūt net jo viduryje.

– Kokiuos esminius reikalavimus keliate treneriui?
– Tik pirma vieta. Treneris Kurtinaitis yra toks pat žmogus kaip ir aš, jis nesidžiaugs antra vieta kaip Panevėžys.

– O jei jam tai nepavyks?
– Trenerio keitimo nebus. Aš pastaruoju metu nenoriu daryti staigių judesių. Kaip matote, trenerio Pačėso atveju, jis pats išėjo. Pats lengviausias vadybos sprendimas yra pakeisti trenerį. Jeigu nori, kad komanda visada būti aukštumoje, tuomet visi turi dirbti nuolat ir daug, o aš to sau leisti negaliu. Kartais priimdavome sprendimą labai greitai pakeisti žmogų. Pakeiti jį ir tikiesi, kad bus rezultatas. Kartais pavykdavo, o kartais ne.

Iki šiol jaučiu širdgėlą, kad Kurtinaičiui po pergalingo sezono, kuomet ilgai mąsčiau ir nutariau, kad jis viską laimėjo ir jam „Lietuvos ryte“ nėra ką veikti. Per tą sezoną pakeitėme tris trenerius ir jie kartu mums kainavo daug brangiau, negu vienas Kurtinaitis.

– Ar Marynas Purlys traukiasi iš savo pareigų?
– Jis priėmė tokį sprendimą pats, bet jam kol kas niekas nepasakė, ar jis gali trauktis. Tai priklausys ir nuo mano, ir nuo trenerio požiūrio. Mes sutarėme, kad jis dirba iki rugsėjo 1d. Pačėso šiose pareigose tikrai nebus. Jis yra treneris, jis turi savo klubą Alytuje. Bus arba iš klubo žmogaus, arba bus žmogus iš kito Lietuvos krepšinio klubo.

Komentarai:
to to aras
to 3F3RFF ar tau su suvokimu ne kas! Juk tai ir sakau,dazniausiai klubai juos paleidzia,nes tokie pradeda grasinti nezaisti,musti ivarcius i savus vartus!jie yra siuksles! Bet jie PRIKLAUSO klubui,ju atsidavimas jau kitas reikalas!West Ham zadejo supudyti Payet ant suolo,bet uvo priversti parduoti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-06-16
-3
Atsakyti
3F3RFF
Nebera dabr jau taip,kad zaidejas priklauso komandaj..NBA,futbolo rinka jei sektum suprastum..KAd ir turi kontraktus 5metam,zaidejas jei nori palikti,paleidziamas buna..Kam jis reikalingas be motyvacijos?Tycia simuliuos nezais ir ka...irodyk,kad simuliuoja..
2017-06-16
+11
Atsakyti
Anonimas
Apgailėtinas žmogelis kuris galvoja, kad apie krepšinį supranta viską, apsoliutus tuščiagalvis yra šioje sporto šakoje. Prisiima didžiausius laurus už praeities pergales. ULEB taures buvo laimėtos sūneliui komplektuojant komandą. Aš nesuprantu, kaip rėmėjai dar remia šį klubą matydami tą visą apsurdą, ypatingai savivaldybė. Susidaro įspūdis, kad pats nesupranta ką kalba. Pirma pasako po to pagalvoja. Susipykęs su savo protu žmogelis.
2017-06-16
+17
Atsakyti
to to aras
Tycia neleidzia iseiti??? Jis priklauso klubui jo kontrakto metu! Kaip gali klubas isleisti,jei jis jam reikalingas! Tycia?wow!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-06-16
-12
Atsakyti
to to aras
Tai,kaip pagal tave mazvaiki pasirasai kontrakta ir jei kas pasiulo daugiau tepi slides! Dar tokio idioto negirdejau! Tai gal tada ir klubas nuperka zaideja,tas pjauna gryba ir pist ji laukan nutraukiant kontrakta ir nebemoki pinigu!!! Cia vadinama profesionalizmu,jei pasirasai kontrakta turi ji ir atidirbti! Jei yra kas moka daugiau,tai tada tik klubo reikalas! Jei klubas nesutinka,tada zaidejas turi likti profesionalu!bet visada bus tokiu kaip Logan,futbole Payet...kurie grasins nezaisti,musti ivarcius i savus vartus

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-06-16
Atsakyti
yo
štai video, jei dar nematėt: https://youtu.be/kTYhGPj2YNQ

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-06-16
-10
Atsakyti
to aras
o ka jam daryti,jei klubas tycia neleidzia pereiti ten kur daugiau mokes?Lrytui reikejo kelti atlyginima arb apaleisti.
2017-06-16
+15
Atsakyti
fewfg
Kaip bebutu rasizmas isisiurbe tiek i zalgrybi tiek lryta..Saras zalgrybio irgi nusistates pries juodzius.
2017-06-16
+13
Atsakyti
Tomas
Teisybė. Prie ko čia risizmas?

Negrai nuo vergų pakilę dabar jau daugiau teisių už baltuosius nori.
2017-06-16
+2
Atsakyti
Aras
Labai daug tiesos yra tame interviu,o Loganui apskritai reikia patylėti,nes kai prisimenu jo specialiai sumautą lkf pusfinalį,kai pasai ėjo specialiai į autą,nes matai profesionalas labai norėjo išvažiuoti į Italiją,tai tokiam veikėjui nežinau ką reikia padaryti.Kas nesutinka peržiūrėkit video ramiai ir pamatysit...
2017-06-16
+12
Atsakyti
Tai cia del sito komentaro rasistas :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-06-16
+4
Atsakyti
Anonimas
nesiardyk isterike tu. visu pirma nesakiau, kad komandos savininkas taip yra sakes. ir siaip komandu savininkai baltieji beveik visose nba komandose. o girdejau tai sakant lavara balla kazkokioj laidoj, o prie jo sedejo buves nba zaidejas linkcijo galva ir labai pritare. esu mates ir daugiau tokiu irasu, bet neriemiau tiek asmeniskai, kad net isidemeciau kas taip snekejo.
2017-06-16
-2
Atsakyti
Atrodė, kad jau viskas stojosi į vėžes. Kurtinaitis lieka, Baronas taip pat, šiaip ne taip laimėta 3 vieta, duotas šansas jaunimui. Liko tik surasti kelis žaidėjus ir ramiai laukti kito sezono pradžios. Bet pasirodo, kad reikia viską sugadint. Nors ir esu vilnietis, man tikrai gėda dėl tokių dalykų. Įdomu, kaip ponas klubo prezidentas žada rasti tuos 2 žaidėjus? Manau, kad nei vienas jo vadinamas "juodas" žaidėjas nenorės čia žaist. O ar tie patys lietuviai atras motyvacijos kautis už tokį klubą? Pats laikas Vainauskui trauktis, arba 3 vietą prisiminsim su nostalgija.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-06-16
+5
Atsakyti
Anonimasnieko perdaug baisaus nepasake, bet aisku dabar bus ispustas burbulas iki begalybes. nba labai daug kartu esu girdejes pasisakymu is juodaodziu, kad su baltaisiais negali laimet, kad ju turi but kuo maziau ir t. t.


Kas taip sake? Pasakyk? Kurios komandos savininkas.

Ne*isk proto atsiprasant.
2017-06-16
+20
Atsakyti
Anonimas
nieko perdaug baisaus nepasake, bet aisku dabar bus ispustas burbulas iki begalybes. nba labai daug kartu esu girdejes pasisakymu is juodaodziu, kad su baltaisiais negali laimet, kad ju turi but kuo maziau ir t. t.
2017-06-16
-4
Atsakyti
– Ar leisite treneriui komplektuoti komandą?

– Niekada treneris Kurtinaitis nekomplektuodavo komandos. Nei kai buvo „Lietuvos ryte“, nei „Chimki“. Jis nemėgsta to daryti. Mes su juo sutarėme, kad jis gali pasiimti du žaidėjus. Centrą ir įžaidėją, visa kita yra ne jo reikalas.

Beje, Chimki kurtinaitis Delfino ismete... taip kad atrodo gal visai patinka jam zaidejus atsirinkti :D
2017-06-16
+4
Atsakyti
– Ar leisite treneriui komplektuoti komandą?

– Niekada treneris Kurtinaitis nekomplektuodavo komandos. Nei kai buvo „Lietuvos ryte“, nei „Chimki“. Jis nemėgsta to daryti. Mes su juo sutarėme, kad jis gali pasiimti du žaidėjus. Centrą ir įžaidėją, visa kita yra ne jo reikalas.

Cia geras :DDDDD. Treneriui nepatinka komplektuoti komandos matot... Ble jis supranta ka pats sako? Tai nachren jis ta centra ir izaideja ims, jam juk nepatinka.
2017-06-16
+12
Atsakyti
Saras
Panasesnis i Sesku, stengiasi kuo maziau ivairoves kad butu komandoje.
2017-06-16
+5
Atsakyti
Nope
Jasikevicius to paties negalvoja, antraip butu 2 juodaodziai komandoje :)
2017-06-16
-4
Atsakyti
Genialu
O tai kiek juodaodziu yra stipriausioje pasaulio krepsinio komandoje Golden State Warriors?
2017-06-16
+22
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.