Baltijos krepšinio lygos čempionato startas Kauno „Žalgirio“ ekipai susiklostė sėkmingai. Net ir rungtyniaudami be komandos kapitono Tanokos Beardo žalgiriečiai sugebėjo solidžia persvara įveikti Rygos „Barons“ krepšininkus. Kauno komanda nugalėjo rygiečius 102:80.

Beje, pastarųjų žaidimą įdėmiai stebėjo vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Ramūnas Butautas. Jo vadovaujama Rygos ASK komanda būtent rungtynėmis su „Barons“ šį savaitgalį pradės kovas Latvijos krepšinio lygos čempionate. Treneriui buvo malonu matyti, kad būsimoje varžovų komandoje pirmaisiais smukiais griežė lietuviai Giedrius Gustas ir Dainius Adomaitis.

Tuo tarpu „Žalgirio“ ekipoje išsiskyrė Paulius Jankūnas, pelnęs 26 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių. Juokaudami komandos draugai puolėją per vakarienę sveikino su anksčiau laiko atėjusiu gimtadieniu, o po jos Paulius sutiko papasakoti apie rungtynes su „Barons“.

- Buvo sunkios rungtynės. Rezultatas virš 20 taškų, bet neatspindi to, kas vyko aikštelėje. Pirmus du kėlinius mes netgi pralošėme. Taip pat pralaiminėjome kovą po lenta, bet antroje mačo dalyje pagerinome gynybą, pradėjome atsitverti žmones, atsikovojome kamuolius, kurie leido surengti greitas atakas. Dėl to ir išsiveržėme į priekį.

Per pirmąsias 5 rungtynių minutes „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi pulti varžovų krepšį iki to momento, kai pradėjai traukti komandą pirmyn...
– Pirmos oficialios rungtynės, gal starte jautėsi šioks toks jauduliukas. Rungtyniavome išvykoje, po kelionės, tai irgi galėjo turėti įtakos. Gavau kamuolį tokiose situacijose, kad pramesti buvo beveik neįmanoma. Tiesiog gerai sekėsi, todėl šį kartą, galima sakyti, aš traukiau komandą, bet kitą kartą ekipą į priekį ves kitas žaidėjas. Nesureikšminu tokių dalykų – rungtynių per sezoną bus daug, todėl nėra svarbu kas traukia komandą, svarbiausia, kad pasiekta pergalė.

Komandos gynyba pirmoje ir antroje susitikimo pusėje labai skyrėsi. Kokios to priežastys?
– Per ilgąją pertrauką treneriai akcentavo, kad turime gintis kibiau bei kiečiau. Per pirmus du kėlinius „Barons“ ir kamuolius kartojo, ir šiaip landžiojo po krepšiu. Trečiajame kėlinyje pradėjome gintis rimčiau. Gynyboje sėkmingai pasikeitėme žaidėjais tiek su Goranu (Juraku), tiek su Jonu (Mačiuliu). Sustabdėme varžovų žaidimą du prieš du ir jie pradėjo strigti.

Nerungtyniavo komandos kapitonas T.Beardas, o Eurelijus Žukauskas gana greitai susirinko pražangas. Ar tai smarkiai apsunkino situaciją?
– Jei jie būtų žaidę, mums su Goranu būtų tekę mažiau laiko ir galbūt išliktume šviežesni bei galėtume palaikyti aukštesnį tempą. Rungtynių pabaigoje jautėsi šioks toks nuovargis, nes organizmas dar nėra pasiruošęs tokiam ilgam žaidimui. Dar reikia įeiti į tą ritmą, bet nieko, išsimiegosime, gydytojas pamasažuos ir viskas bus gerai.

Apie mačą su „Barons“ mintimis pasidalijo ir „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Rimantas Grigas:

Apie rungtynes. Du kėlinius su „Barons“ kovojome lygiai. Jie gana gerai grūmėsi po krepšiais, mes pralaimėjome kelis kamuolius, po kurių jie išnaudojo antrus šansus. Antrajame kėlinyje mes gerai pataikėme iš toli, bet pralošta lenta leido Rygos krepšininkams pirmauti vienu tašku. Trečiąjį kėlinį pradėjome mobilesniu penketu. Mantas Kalnietis, Marko Popovičius ir Jonas Mačiulis, gerai apsigynę, greitai nubėgdavo į puolimą ir taikliais metimais leido mums atitrūkti. Paskui jau vežimas judėjo ta linkme, kuria mes buvome jį nukreipę.

Apie gynybą. Gynyba pirmoje ir antroje pusėje skyrėsi. Po pertraukos mums gerai pavykdavo susikeisti apačioje, kada bendradarbiaudavo mažas ir didelis žaidėjas. Taip išmušėme „Barons“ iš vėžių, jie nebeturėjo progos metimams nei praėjimams. Jie nebegalėjo žaisti po krepšiu, o tai davė daug naudos didinant pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje abi komandos įmetė daug taškų, nes pirmaujant didesne persvara žaidimas tapo laisvesnis.

Apie sunkią rungtynių pradžią bei žaidėjų indėlį. Esame mokymosi etape. Kai kurie žaidėjai visai neseniai prisijungė prie komandos, todėl rungtynių pradžioje bandėme panaudoti įvairius derinius. Susitikimo pabaigoje jau nebegalima eksperimentuoti, o pradžioje mes žiūrime kokiais deriniais geriau būtų pradėti rungtynes. Stebėjome žaidėjų judėjimą, ar tinka tas derinys tam krepšininkų penketui. Dėl to žaidimas buvo lėtesnis, o mes dar nepataikėme. Tada atsidarė Paulius Jankūnas. Pradėjome žaisti per jį – Paulius pataikė tritaškį ir po krepšiu sėkmingai rinko taškus. Vėliau komandos varikliais tapo Jonas, Mantas ir Marko. Geras rungtynes sužaidė ir DeJuanas Collinsas bei Goranas Jurakas. Pradžioje Jurakas gynyboje žaidė gan vangiai, leido varžovams atakuoti laisviems iš vidutinio nuotolio. Paskui jis suprato, kad ir prieš aukštesnius žaidėjus būtina iškelti rankas, pradėjo žymiai aktyviau gintis, o ir puolime pataikė keletą svarbių metimų.

Apie būsimas dvikovas. Čempionatas tik startavo, todėl apie varžovus beveik nieko nežinome. Pažįstame žaidėjus pagal pavardes, bet kaip jie žaidžia aikštėje neturėjome galimybių matyti. Pavyzdžiui, vakar „Barons“ turėjo mūsų rungtynių su Kazanės „Uniks“ įrašą ir jį buvo gerai išstudijavę. Neturime daug informacijos nei apie Tartu „Rock“, nei apie Valmierą, tačiau antros rungtynės dažniausiai būna geresnės. Stengsimės įvykdyti savo tikslus: atidirbti kokias nors gynybos ar puolimo sistemas, nes dabar tam ir yra tinkamas laikas.
Atrinkti (0) Visi (5)
Tai jo jo...5-10min rungtynese arba is vis nepakilimas nuo atsarginiu suolo ne paciame stipriausiame rusijos klube tikrai irode jo vieno geresniu europos puoleju statusa. Pries vaziuodamas i rusyna tikrai toks buvo, o butent ten susigadino zaidima, taip kad nebefantazuok gockai.