Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Italijoje vykstančiose Europos pirmenybėse kovoje dėl 5-8 vietų po atkaklios ir permainingos kovos 67:65 (13:14, 14:19, 23:24, 17:8) palaužė Prancūzijos rinktinę ir tęsia kovą dėl papildomo atrankos turnyro į Pekino olimpines žaidynes kelialapio.

Sėkmingiau rungtynes pradėjusios prancūzės iniciatyvą savo rankose laikė visą pirmąjį kėlinį. Jam baigiantis po Sandros Le Drean dvitaškio varžovės pirmavo 12:5, tačiau lietuvaitės nepasidavė ir spurtavusios 11:0 išsiveržė į priekį (20:14).

Vis dėlto persvaros Lietuvos krepšininkėms išsaugoti nepavyko ir prieš didžiąją pertrauką jos leido prancūzėms susigrąžinti pranašumą (33:27). Iniciatyvą išlaikiusios ir po pertraukos Prancūzijos krepšininkės iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti pustrečios minutės buvo įgijusios net 14 taškų (55:41) pranašumą.

Susigrąžinti tai, kas buvo prarasta, Algirdo Paulausko auklėtinėms buvo itin sunku, tačiau lietuvaitės kantriai artėjo prie varžovių. Iki mačo pabaigos likus žaisti 33 sekundes varžovės dar pirmavo 2 taškų skirtumu (65:63), tačiau 22 sekundes kamuolį išlaikiusios ir krepšį atakavusios lietuvaitės neprašovė – Eglės Šulčiūtės tritaškis, likus žaisti 11 sekundžių, išvedė Lietuvos rinktinę į priekį – 66:65.

Po surengtos minutės pertraukėlės Prancūzėms tikslios atakos suregzti nepavyko, o likus žaisti 1 sekundę Milda Sauliūtė perėmė kamuolį iš Sandrine Grudos ir užtikrino pergalę. Prancūzės dar bandė desperatiškai gelbėtis pražangomis, tačiau tai jokios įtakos mačo baigčiai neturėjo – likus sekundei Sandra Valužytė pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir Lietuvos krepšininkės šventė pergalę.

Lietuvai: Eglė Šulčiūtė 21, Sandra Valužytė 14 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Lina Brazdeikytė 12 (6 kld.), Iveta Marčauskaitė 7 (7 atk. kam.), Gintarė Petronytė 6, Agnė Čiudarienė 4, Vita Kuktienė 3 (Milda Sauliūtė, Rima Valentienė, Ela Briedytė).

Prancūzijai: Isabelle Yacoubou 15, Sandrine Gruda 14, Sandra Le Drean 12, Edwige Lawson-Wade 11 (9 rez. perd.).

Kovoje dėl 5 vietos ir vienintelio kelialapio į olimpinį atrankos turnyrą Lietuvos rinktinė sekmadienį 15 val. 30 min. žais su Čekijos ir Belgijos mačo nugalėtojomis.

Atrinkti (0) Visi (9)
Na nemaciau situ varzybu gaila,saunuoles dabar dar viena pergale reikia iskovoti ir galima sakyti tikslas bus ivikdytas
2007-10-07
nereliai cia buvo
2007-10-07
-1
Gerai cia pavare ;) saunuoles, sekmes jums.