Nuo birželio 1-os dienos iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vykdančiojo direktoriaus pareigų atsistatydino Zenonas Kamarūnas. Jis vienas iš tų žmonių, kurie lygoje dirbo beveik nuo pat pirmų jos sezonų, padėjo jai kurtis ir plėstis.

Vis dėlto pasibaigus dvyliktajam LKL sezonui Z.Kamarūnas nusprendė pasitraukti. Tiesa, krepšinio funkcionierius oranžinio kamuolio nepalieka ir panaudodamas didžiulę patirtį tikisi atgaivinti Lietuvos krepšinio federacijos taurės varžybas.

Apie tai jis papasakojo "Sportui" duotame išskirtiniame interviu.

Į LKL Z.Kamarūną pakvietė atvykti Š.Marčiulionis
Nuotr. basketnews.lt
– Kaip atėjote į krepšinį?
– Į krepšinį atėjau tada, kai buvo buriama "Laveros" komanda. Tuo pat metu buvo kuriama ir Lietuvos krepšinio lyga, kurioje 1993 m. "Lavera" debiutavo. Kadangi tuo metu turėjau didelę organizacinio darbo patirtį, kuri reikalinga bendraujant su žmonėmis, buvau paskirtas komandos viceprezidentu – tvarkiau klubo reikalus, užsiiminėjau organizaciniais dalykais.

Būtent tai mane įtraukė į krepšinio šurmulį. Vis dėlto laukinio kapitalizmo metai baigėsi, ir "Lavera" turėjo pasitraukti iš čempionato. Mane pakvietė "Šilutės" klubas – ten taip pat dirbau viceprezidentu, vėliau Šarūnas Marčiulionis mane pakvietė būti LKL direktoriumi.

– Ką jums davė devyneri metai darbo LKL?
– Darbas neapsiribojo vien LKL. Beveik visas vasaras nuo 1995 m. praleidau vadovaudamas Lietuvos krepšinio rinktinėms. Sukauptą patirtį visada bus kur panaudoti. Tai ne tik patirtis. Išsiplėtė pažinčių ratas. Pažįstu FIBA vadovus, daugumą teisėjų.

Labai džiaugiuosi, kad mums kilo mintis surengti Europos jaunimo krepšinio čempionatą Lietuvoje. Po jo gavome pačius palankiausius įvertinimus, todėl ir kilo mintis Lietuvoje surengti vyrų čempionatą.

Gavome šią teisę, todėl visiems sakome, kad lietuviai ne tik gerai moka žaisti krepšinį, bet yra ir aukščiausio lygio krepšinio vadybininkai. Aš, be abejo, didžiuojuosi, kad mano krūtinę puošia pasaulio jaunimo vicečempiono medalis, Europos čempionato trečiosios vietos laimėtojo medalis.

Tai vis dėlto yra didžiuliai pasiekimai, nes ne bet kokios sporto šakos vadybininkai gauna apdovanojimus. Tuo tarpu krepšinyje apdovanojimus gauna visa delegacija ir visi save gali vadinti nugalėtojais.

– Kaip pasikeitė lyga nuo 1996-ųjų metų, kai pradėjote darbą joje, iki dabar?
– Visoje Europoje įvyko didžiuliai krepšinio pokyčiai. Vienas jų – buvo įkurta Eurolyga. Kai kūrėme LKL, rėmėmės geromis programomis, projektais. Paprasčiausiai kiek pasikeitė krepšinio pasaulio ekonomika, tiek pasikeitė ir krepšinio pasaulis. Manau, kad dabar yra tas momentas, kai lyga turi pasikeisti – ateiti nauji žmonės su naujomis idėjomis, kurie lygiai taip pat kažką pakeistų. Pati lyga nuo to laiko, manau, nepasikeitė.

Yra sukurti tam tikri modeliai, kurių laikomasi, ir nebandoma išrasti ką nors naujo. Tuose modeliuose panaudota nemažai iš NBA čempionato organizavimo perimtos patirties. Jie yra išbandyti gyvenimo, sėkmingai veikia, todėl mano ruoštus nuostatus naudoja net kitos Europos valstybių lygos. Jeigu lygai pasikeisti nepadėsime mes, tą Lietuvoje padarys latviai.

– Kaip įsivaizduojate LKL ateitį?
– Manau, kad dabartinėje rinkoje rėmėjai nori gauti kuo didesnę reklamą ir jiems yra naudinga remti didžiuosius klubus. Bet lyga yra sukurta ne tam, kad nacionaliniame čempionate varžytųsi du klubai – "Lietuvos rytas" ir "Žalgiris". Vadinasi, kažkokia dalis pinigų, kuriuos uždirbo pagrindiniai klubai, turi atitekti ir kitiems, dalyvaujantiems tame procese. Todėl pirmiausia turėtų būti sustiprinti tie klubai, kurie kartu žaidžia viename čempionate. Jeigu didieji klubai uždirba daugiau pinigų, jie turi didesnius tikslus, tada yra be galo sunku suderinti jų interesus, nes jeigu tu duodi pinigus, tu ir turi diktuoti sąlygas.

Kaip pavyks naujiems žmonėms, kurie vadovaus lygai, išspręsti šiuos klausimus, įveikti sunkumus tarp didžiųjų klubų, kur kovojama ne tik aikštelėje, bet ir užkulisiuose, nežinau. Taip pat neaišku, ar užteks vietos po saule tiems aštuoniems klubams, ar nebus sugalvota dar ko nors nurašyti. Šito prognozuoti negaliu. Faktas tas, kad didieji klubai vėl diktuos sąlygas, ir mažesnės ekipos bus priverstos šiek tiek pasitempti. Aš bijau tik dėl vieno dalyko. Ar mes nepakelsime kartelės taip aukštai, kad patys per ją negalėsime peršokti. Kol kas į tai atsakyti aš negaliu.

Z.Kamarūnas iš LKL pasitraukė lygai priėmus ne jo siūlomą modelį
– Kaip vertinate daugelį metų gyvavusį lygos modelį?
– Sukurta Lietuvos krepšinio piramidė yra gera. Mėgėjų lyga, kurios nugalėtojai patenka į B lygą, LKBL nugalėtojai pereina į LKAL, o šios čempionai varžosi su paskutine LKL komanda. Tiesa, visi klausia, ar į LKL atėjusios komandos mokėjo pinigus. Visos į LKL sportiniu principu patekusios komandos stojamojo mokesčio nemokėjo. Jį mokėjo Kėdainių "Nevėžis", kuris į LKL atėjo nelaimėjęs LKAL čempionato. Komanda, kuri įdeda rėmėjų pinigus stodama į lygą, per sezoną juos su kaupu atsiima. Tai yra apskaičiuota. Stojimo mokestis tik dėl to ir buvo įvestas.

– Kodėl palikote LKL vykdančiojo direktoriaus postą?
– Pasibaigus šiam sezonui per LKL posėdį siūliau palikti tą pačią čempionato sistemą, kokia buvo ir praėjusį sezoną – du čempionato ratai, geriausios komandos patenka į Baltijos krepšinio lygos varžybas, kurioms pasibaigus nustatomas LKL nugalėtojas. Klubai nutarė priimti kitą modelį. Negaliu vadovauti lygai, jeigu mano siūlomas modelis buvo atmestas ir priimtas kitas. Juk prieš tai siūlęs savo modelį, nepradėsiu keisti nuomonės vien tam, kad likčiau šiame poste, todėl ir nutariau garbingai pasitraukti.

– Kuo ketinate užsiimti palikęs LKL vadovo postą?
– Jeigu krepšinio visuomenei yra reikalinga mano patirtis ir paslaugos, iš šio sporto trauktis neketinu. Juolab kad iki rudens dirbu su jaunimo rinktine, o vėliau tikiuosi, kad bus atgaivintas nuo 1998 m. pamirštas projektas – Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyras, kuris apimtų absoliučiai visas lygas. Lietuvos krepšinio federacija mūsų šalyje atstovauja visoms lygoms, todėl reikia atgaivinti šios taurės varžybas, rengiamas beveik visose Europos šalyse. Manau, kad šis projektas turėtų būti įgyvendintas, ir esu pasiruošęs tai padaryti, juolab kad yra sukurti visi modeliai.

– Ar jums nepakenkė per daug didelis noras bendrauti su žurnalistais – keletą kartų žiniasklaidoje buvo pasirodę jūsų žodžių, pasakytų neoficialiame kontekste?
– Yra paprastas dalykas. Skaitytojai ir žiūrovai turbūt prisimena mano ruoštus reportažus iš Dalaso, iš Europos pirmenybių, taip pat medžiagą, kurią spausdindavo Lietuvos dienraščiai. Jiems siųsdavau informaciją iš įvairių varžybų. Nemažai metų buvau Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, tarptautinės žurnalistų sąjungos narys. Nesu profesionalus žurnalistas, tačiau įgūdžiai, įgyti bendraujant su visais žmonėmis, praverčia ir bendraujant su žurnalistais. Visiškai tuo nesistebiu, nes žurnalisto darbo specifika yra surasti kai kuriuos niuansus iš neformalios aplinkos ir skaitytojui juos pateikti kaip skandalingą faktą. Kita vertus, jeigu esi proceso vadovas, privalai ginti visus proceso dalyvius – tiek teisėjus, tiek žaidėjus ir kitus darbuotojus.

– Esate žaidęs rankinį. Ar dabar apsilankote šios sporto šakos varžybose?
– Kai turiu galimybių, apsilankau. Manyje dar išliko sportininko dvasia. Žaidžiau rankinį vidurinėje mokykloje, aukštojoje mokykloje, rungtyniavau rajono rinktinėje. Vėliau išbandžiau ir kovinio sporto šakas. Galiu pakovoti už save. Aišku, sportinių aukštumų ten tikrai nesiekiau.


Rodyti komentarus
2012-09-08 00:29
kursiokas
su kamarunu mokiausi kartu KPI 1976-1981 .Jis tada dirbo komjaunimo komiteto sekretorium ,Normalu ,kad myne ir KGB slensksti .Deka sio "stukaciaus " teko apsilankyti "profilaktikai " pas sovietinius KGB-istus .Tad Kamarunas nuveike Lietuvos labui ne tik krepsinio sferoje , bet ir buciuodamas sovietiniu represiju organizatoriu batus .Atsakau uz savo zodzius .Jei yra abejojanciu ,parasykite cia ir as pateiksiu konkreciau savo argumentus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-02-05 05:10
ANDREJUS
LENGVI,GREITI,GERI,PINIGEI !!,

Jeigu ieskai gerai ir tikrai apmokamo darbo namuose,

butinai tai perskaityk, nes naudinga.

Skaitant si straipsni jus galite pakeisti savo gyvenima!

Tai pakeite mano gyvenima...

As aptikau tai viename is skelbimu ir nusprendziau pabandyti.

Dalyvaujant ivairiuose forumose, as randu sita straipsni,

kuriame sakoma, kad galima padaryti tukstancius litu

per keleta savaiciu idedant tik 12litu. Nesamone, pagalvojau,

tai turetu buti eilinis budas apmauti „lochus",

bet nusprendziau perskaityti ir suzinoti

ka man kisa...

Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2lt i banko saskaita ,

kiekvienam is saraso apacioje. Paskui isbraukti pirma

saskaitos numeri ir irasyti savo saskaitos numeri i paskutine sesta eilute,

ir talpinate sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose.

Jokiu apgauliu... As pamasciau, kad nieko neprarandu isskyrus savo 12lt ir

nusprendziau pabandyti.

Ir atspekit kas???

Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis pinigai... As negalejau

patiketi savo akimis, jog tai veikia.

Per pora savaiciu susikaupe apie 2000lt , po triju savaiciu prisidejo dar

apie 2000lt. dbr turiu uzdirbes 4000lt ir neskaitant smulkiu islaidu.

Po pusantro men turetu buti apie 16000lt . Ir sita suma po truputi toliau dides.

O prasidejo tik nuo 12lt...

Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir jums, ir man.

As jums pazadu, jeigu jus tiksliai seksite instrukcija ir neturesite

vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites,

per daug nesistengdami.

Pasiulymas: Perskaitykite tai pora kartu!!! Issaugokite savo kompe, sekite

instrukcija ir pinigai neprivers jusu laukti. Sutikite - tai paprasta!!!

Tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir jusu

indelis yra tik 12lt ir pora valandu internete...

Svarbu: Tai ne apgavyste ir visiskai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir

neprarandate, bet tai tikrai dirba!!!

Atkreipkit demesi: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus

jusu nuo 40 iki 80 dienu laikotarpije.

Visa tai sekmingai veikia del dalyviu saziningumo.

Yra trys paprasti ZINGSNIAI:

(1). Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti saskaita betkuriame lietuvos banke.

(2). Pirmiausia I zemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2lt.

Po to perveskite po 2lt ir i sekancias banko saskaitas. Visa

tai ivykdzius, jus padarete paslauga, ir svarbiausia - tai visiskai

legalu. Jus taip pat prasote teisetos paslaugos, uz kuria mokate. VISEM PERVESK PERVESK PO 2. LT. (1).LT477300010124939575

(2). LT817300010103291085

(3). LT377044000134646881

(4). LT257300010125170443

(5). LT317290000018710862 (6). LT217044000256648822 Dabar isbraukite is saraso Nr.1 saskaitos numeri,

perneskite visas saskaitas vienu eiles numeriu i virsu,

o i atlaisvinta Nr.6 eilute irasykite savo banko

saskaitos numeri. Sarasas turetu atrodyti taip: PAVIZDIS (1).LT817300010103291085 (2).LT377044000134646881

(3).LT257300010125170443

(4).LT317290000018710862 (5).LT217044000256648822 (6). Jusu saskaitos Nr.

3. Darykite bet kokius pokycius, bet islaikykite pagrindine ideja,

Isplatinkite sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir naujienu juostose,

skelbimuose arba asmeniniais laiskais, isidemekite - kuo daugiau informacijos pasklis apie si

straipsni, tuo didesnes bus jusu pajamos ir tos pajamos tesiogiai priklauso nuo jusu.

Sitas biznis sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu saziningumo ir rimtumo. tdl viska

atlikite kruopsciai ir nepagailekite 12lt nes jums tai atsipirks su kaupu. saziningumas daro pinigus.

Ir kada jus pasieksite pirma eilute,

jus turesite tukstancius lt tiesiog kaip saraso kurejas!

Tai kainuoja tik 12lt ir kelias valandas nesunkaus darbo internete!!! Uzsiimkite tuo

dabar, neatidekite rytdienai!!! Laikas pinigai!!!

O dabar as papasakosiu, kodel jus bet kokiu atveju nieko neprarandate, o

tikrai islosiate. Tiesiog paprasta aritmetika.

Sakysim is 200 laisku ar straipsniu as gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas),

tai reiskia as uzdirbsiu 10lt budamas sestoje saraso pozicijoje.

Dabar sitie 5 zmones isplatina dar po 200 pranesimu

su jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje, ir pastariesiems taip pat atsako

tik po 5 zmones - tai jau 500lt i saskaita.

Toliau sitie 25 zm. daro po 200 patalpinimu su jusu sask.Nr. 4 pozicijoje

ir atsako vel 5 zm. - pajamos 2500lt. Toliau sitie 125 zm. patalpinus po 200

pranesinu ir gavus po savo 5 zm. jums duoda 12500lt pajamu (jus 3 pozicijoje)

Toliau dar idomiau: sitie 625zm. daro 200 patalpinimu su jusu sask. Nr. 2

pozicijoje, atsako velgi po 5 zm. - tai 62500lt.

toliau paskaiciuokite kokie pinigai cia, ir visai nesunkiai uzdirbti.

Ar ne ispudingas skaicius? Ir tai tik uz pirmutinius 12litu.

siame biznyje svarbiausia buti saziningam. kitaip nieko nesigaus.

Ar jus galite isivaizduoti kiek zmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia

prie interneto ir skaito sita straipsni, kaip ir jus dabar skaitote!!!

Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju.

Ir toliau dideja!!!

Kokie sansai, kad jie uzsinores pameginti save kokioj nors naujovej???

Ar ysivaizduojate kokios galimybes!!! Su 12lt ir keliomis valandomis internete.

Kaip paskleisti informacija internete?

1. Atidarot paieskos serveri google.com , jei zinote kitokiu paieskos serveriu tj gerai.

2. Rasom raktini zodi - forumas, skelbimas, naujos grupes, ir kt.

3. Paieska suras simtus forumu ir skelbimu skilteliu, kur jus ir

galite patalpinti savo straipsni. BUVO MALUONO
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-06 21:19
rimantas_a: na, cia tureta omenyje, kad "Nevezis" mokejo startini mokesni, o ne pateko sportiniu principu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-06 17:56
"Parsidavem" latviu BBL'ui, dabar dar sitas mohikanas traukiasi is LKL. Kas laukia stipriausios Lietuvos lygos?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-06 17:41
Manau lkl-e reikia daug ka keisti, visu pirma reikalingos naujos arenos, kurios ir pritrauks remejus o koks dabar tolkas investoti i komanda, jai ji ir taip negales zaisti uleb cup ar eurolygoje.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-06-06 17:06
Del "Nevezio" ne visai teisybe pasakyta: "Nevezis" pateko i LKL laimejes LKAL, bet pralaimejes pereinamaji maca su paskutine LKL komanda...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas