Lietuvos talentų Top 10: geriausi 16-mečiai

Vilius Stalgaitis
Vilius Stalgaitis
„BasketNews.lt“
2017-07-24 20:18
Nuotr.: musukrepsinis.lt
Nuotr. musukrepsinis.lt

Edvino Justos treniruojami talentingiausi Lietuvos 16-mečiai jau lieja prakaitą besirengdami Europos pirmenybėms ir šiuo metu Kaune dalyvauja Baltijos taurės turnyre.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ šįkart apžvelgs, perspektyviausius Lietuvos šešiolikmečius. Tiesa, dalies jų jaunučių rinktinėje šįmet nebus.

BasketNews.lt“ antrus trečius iš eilės sudarė talentingiausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų (15-18 metų) dešimtukus, kurį rengiame konsultuodamiesi su įvairių krepšinio mokyklų ir komandų treneriais. 

Nuotr. MKL

10.

Henrikas Alekna

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-04-08 Kaunas  194 Puolėjas Perkūno KM

Lyginant su praėjusiais metais, šios amžiaus grupės reitingo pozicijos per metus pasikeitė itin stipriai, o tuo galite įsitikinti dešimtoje vietoje sutikdami kaunietį gynėją Henriką Alekną. 194 cm ūgio krepšininkas praėjusiais metais buvo penktoje reitingo pozicijoje, o šįmet šio žaidėjo galimybes vertinę specialistai Alekną nustūmė į dešimtuko apačią.

Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) statistiškai šis sezonas jam buvo nežymiai kuklesnis nei 2015-16 metais. Šįmet MKL čempionate jis vidutiniškai rinko po 13,5 taško ir 15,8 naudingumo balo rodiklius, kai pernai šie rodikliai buvo vid. po 15,2 taško ir 16,2 naudingumo balo.

Beje, šįmet Alekna gavo šansą pasitikrinti jėgas su labiau subrendusiais varžovais Regionų krepšinio lygoje (RKL), kur vaizdo jis negadino. „Perkūno-Vytritos“ gretose jis sužaidė aštuonerias rungtynes, per kurias jis vidutiniškai pelnė po 8,1 taško, atkovojo po 3,8 kamuolio bei rinko po 5,4 naudingumo balo.

MKL pirmenybėse Alekna išsiskiria universaliu žaidimu, galėdamas rungtyniauti bene visose pozicijose. Tiesa, RKL čempionate, kuomet jo varžovais būna gerokai rimtesni oponentai, jo žaidimas kol kas labiau apsiriboja pasirodymu kiek atsitraukus nuo krepšio.

Šįmet darbščiojo kauniečio vedama „Perkūno“ ekipa ir vėl triumfavo MKL pirmenybėse.

Nuotr. Facebook

9.

Vytis Kulbė

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-08-08 Vilnius  204 Puolėjas Vilniaus KM

Šio 16-ąjį gimtadienį rugpjūčio mėnesį minėsiančio vilniečio nebuvo nei pernykščiame reitinge, nei šio amžiaus rinktinės kandidatų sąrašuose. Vis tik kalbėdami apie Vytį Kulbę, specialistai įžvelgia jo potencialą.

Krepšinio paslapčių Kulbė semiasi Sostinės krepšinio mokykloje, o praėjusį sezoną MKL pirmenybėse jis vidutiniškai pelnė po 12,8 taško, atkovojo po 8,2 kamuolio, atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 17,9 naudingumo balo.

Kodėl šio vaikino pernai nebuvo šiame dešimtuke? „Paprasčiausiai jis to dar nebuvo to vertas, tačiau per metus jo progresas yra akivaizdus“, – sakė vienas MKL trenerių.

Tiesa, Kulbės galimybes kol kas riboja akivaizdus greičio trūkumas. Tarp bendraamžių jis puikiai grumiasi po krepšiu išnaudodamas fizinius pranašumus, tačiau kalbant apie artimesnę perspektyvą, Kulbei svarbu kuo greičiau debiutuoti aukštesniame nei moksleivių varžybos lygyje.

Nuotr. R.Vyšniausko

8.

Lorenas Stoškevičius

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-08-11 Radviliškis 194 Puolėjas Šiauliai

Dar vienas žaidėjas, kurio pozicija reitinge per metus pasikeitė itin stipriai. Praėjusiais metais šis iš Radviliškio kilęs talentas reitinge buvo antras, o šįmet sutinkamas jau gerokai žemiau. 

Tiesa, per metus jo žaidimas tarp bendraamžių tikrai nesuprastėjo. Šįmet MKL pirmenybėse Stoškevičius vidutiniškai pelnė po 23,5 taško, atkovojo po 10 kamuolių, atliko po 4,4 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 26,1 naudingumo balo.

Stoškevičiaus atveju nepanašu, kad jo žaidimas kristų, tačiau kai kurie jo amžiaus vaikinai progresuoja greičiau. 194 cm ūgio puolėjui dar reikia gerinti greitį bei techninį puolimo arsenalą.

Solidžius rodiklius demonstravęs Stoškevičius ne tik buvo Šiaulių komandos lyderis, bet ir antras pagal rezultatyvumą ir naudingumą MKL žaidėjas. 

Toks solidus žaidimas nepraslydo ir pro jaunučių rinktinės trenerio Justos akis – Stoškevičius buvo pakviestas į rinktinės stovyklą.

Antanas Kareniauskas (kairėje)
Antanas Kareniauskas (kairėje)
Nuotr. mkl.lt

7.

Antanas Kareniauskas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-01-09 Panevėžys 190 Gynėjas Panevėžio SC

Naudingiausias, rezultatyviausias ir daugiausiai kamuolių atkovojęs šios amžiaus grupės MKL čempionato žaidėjas. Panevėžio sporto centro garbę ginantis Kareniauskas praėjusį sezoną vidutiniškai pelnė po 24,9 taško, atkovojo po 13,9 kamuolio, atliko po 5,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinko net po 29,1 naudingumo balo.

Tiesa, šioje situacijoje įdomu tai, kad lygių tarp bendraamžių neturėjęs Kareniauskas šią vasarą net nebuvo pakviestas į šešiolikmečių rinktinės stovyklą. 

Vis tik, panevėžietis progresuoja, o jo žingsnius į priekį pastebi ir MKL treneriai, kurie praėjusiais metais tarp perspektyviausių šešiolikmečių Kareniausko nematė.

Kaip rodo šio krepšininko statistika, bendraamžių lygyje jis daro beveik viską – renka taškus, skirsto ir kovoja dėl kamuolių, dirba gynyboje. Vis dėlto, į situaciją žvelgiant realistiškai, tokie dominavimai jaunesnio amžiaus vaikinų čempionate nėra reti reiškiniai, kurie žaidėjo perspektyvų dažnai neiliustruoja. Pastebima, kad Kareniauskui trūksta stabilesnio metimo, ypač iš tolimesnių distancijų. Maža to, kaip atakuojančiam gynėjui, šiam žaidėjui būtina gerinti žaidimą kaire ranka.

Nuotr. mkl.lt

6.

Lukas Kreišmontas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-04-08 Plungė 195 Atakuojantis gynėjas Plungės SC

Šio šešiolikmečio plungiškio 2001 metais gimusių vaikinų reitinge praėjusią vasarą nebuvo, o šįmet aiškiau pastebėto jaunuolio progresas matomas ir statistinėse grafose.

MKL pirmenybėse praėjusį sezoną Kreišmontas vidutiniškai pelnė po 21,8 taško, atkovojo po 9,5 kamuolio ir rinko po 25 naudingumo balus. 

Palyginimui, praėjusiais metais jis rinko po 16,1 taško, o naudingumo vidurkis siekė 12,5. Solidus pokytis, tiesa?

Kreišmontas pasižymi lyderio savybėmis, mėgsta ir nebijo iniciatyvos bei lemiamų metimų. Tiesa, jau dabar pastebima, kad plungiškis nėra pats patikimiausias žaidėjas ginantis.

Nuotr. LKF/V.Mikaitis

5.

Nojus Pankratjevas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-02-05 Kaunas 185 Įžaidėjas Jonava

Kaip ir praėjusiais metais, Jonavoje rungtyniaujantis judrusis gynėjas Pankratjevas 2015-16 metų sezone rungtyniaudamas tarp savo bendraamžių buvo itin rezultatyvus. 

Šešiolikmečių pirmenybėse jis vidutiniškai pelnė po 22,8 taško, atkovojo po 7,2 kamuolo atliko po 4,4 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 23,3 naudingumo balo. Jonavoje ryškesni talentai nesimėto, taigi Pankratjevas dažnai padeda ir metais vyresniųjų Jonavos sporto centro komandai, kur taip pat atlieka ne antraeilį vaidmenį.

Kalbėdami apie šiandieninį Pankratjevo žaidimą, krepšinio specialistai didelę dalį jo trūkumų sieja su vėlyvesne branda. Gynėjui dar nepamaišytų papildomi centimetrai, jam vis dar trūksta atletiškumo bei aštresnio charakterio. Pastebima, kad kol kas kaip atakų organizatorius, Pankratjevas tvarkydamasis su savo užduotimis dažnai stringa. Kita vertus, Pankratjevas nebijo veržtis arčiau krepšio, gerai mato aikštelę ir turi stabilų metimą.

Nuotr. fiba.com

4.

Laurynas Vaištaras

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-01-17 Klaipėda 194 Puolėjas Plungės SC

Jei praėjusiais metais šis plungiškis pirmąją vietą reitinge užėmė be didesnių apklaustųjų Lietuvos trenerių svarstymų, tai šįmet Vaištaras nebuvo taip drąsiai vertinamas. 

Šį sezoną krepšininkas MKL pirmenybėse sužaidė 13 rungtynių, per jas vidutiniškai pelnė po 15,5 taško, atkovojo po 12,9 kamuolio bei atliko po 6,8 rezultatyvaus perdavimo. Šįmet jo atstovaujama Plungės komanda ir vėl žaidė MKL finale, kur 77:88 nusileido Kauno „Perkūno“ krepšinio mokyklai. Praėjusią vasarą tuomet dar penkiolikmetis Vaištaras buvo vertinamas kaip mobilus aukštaūgis, tačiau šįmet pastebėta, kad jo augimas sustojo. Tiek fiziškai, tiek krepšinio potencialo prasme.

Iki šiol Vaištaras daugiausiai laiko praleisdavo po krepšiu, tačiau dabar panašu, kad dėl apstojusio augimo jam reikėtų gerinti perimetro žaidėjams būdingas savybes, kurių šiam plungiškiui kol kas trūksta. Tuo metu Vaištaro karaliavimas tarp bendraamžių yra dėsningas – jis yra mobilus, plastiškas, rungtyniaujantis kone visose pozicijose ir galintis pataikyti žaidėjas. Tik ar tokios savybės bus demonstruojamos ir brandesniame lygyje?

Nuotr. krepsinioakademija.lt

3.

Erikas Jermolajevas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-02-24 Vilnius 203 Sunkusis krašto puolėjas ŠMKA

Perspektyviausių šešiolikmečių trejetą sudaro vyrukai, kurie praėjusiais metais jame nebuvo, o jį pradeda vilnietis Erikas Jermolajevas. Skirtingai nei dauguma šio reitingo žaidėjų, Jermolajevas jau spėjo paragauti ir Regionų krepšinio lygos (RKL) duonos, kur gynė Vilniaus „Lietuvos ryto“ dublerių komandos garbę. Aikštėje jis praleido vidutiniškai po 15,1 minutės, pelnė po 4,6 taško bei sugriebė po 5 kamuolius.

Dar solidesnis buvo jo pasirodymas MKL čempionate, kur praėjusį sezoną jis rungtyniavo Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje ir vidutiniškai rinko po 16 taškų bei atkovojo po 12,7 kamuolio. Tiesa, vasarą perspektyviajam puolėjui jau tenka sukti galvą, kur tobulintis kitą sezoną, mat Marčiulionio akademija kitą sezoną jaunųjų krepšininkų neberengs.

Vis tik panašu, kad tokio jaunuolio išskėstomis rankomis lauktų bet kuri Lietuvos krepšinio mokykla. Jermolajevas išsiskiria profesionaliu požiūriu į treniruotes, nuolat gerinamą fizinį pasirengimą, universalumą bei gebėjimą pataikyti iš įvairesnių distancijų.

Jermolajevas su dar dviem lietuviais šią vasarą dalyvavo prestižinėje „Jordan Brand Classic“ stovykloje Barselonoje.

Nuotr. LKF

2.

Modestas Kancleris

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-06-01 Kaunas 199 Atakuojantis gynėjas Sabonio KM

Šiam jaunajam puolėjui net nereikia žaisti pirmajame MKL divizione, kad jo talentas būtų pastebėtas. Kanclerio statistikos neišvysite tarp kitų bendraamžių skaičių, kadangi antrajame MKL divizione išsamūs rodikliai net nevedami. Tačiau talentui įžvelgti to nereikia.

Pavyzdžiui, šįmet jis jau buvo kviečiamas į „Žalgirio“ jaunių komandą dalyvauti Eurolygos jaunimo turnyre. Ten jis pasižymėjo kukliais 2 taškų, 1,8 atkovoto kamuolio ir 3,2 naudingumo balo vidurkiais, tačiau jau buvo stebimas ir tarptautinių skautų, kol galiausiai taip pat gavo kvietimą į JBC stovyklą Barselonoje.

Kancleris turi išskirtinius fizinius duomenis – jo ūgis yra 200 cm, ilgos rankos bei platūs pečiai. Jaunasis talentas vis dar bręsta, todėl atletines jo ribas nuspėti dar sunku. Kancleris yra geras ir iniciatyvos nebijantis imtis metikas. „Žalgirio“ jaunių komandoje šis vaikinas buvo vienas jauniausių kauniečių gretose, tačiau baimės ar jaudulio ženklų per trumpus jo pasirodymus nesimatė. Maža to, Kancleris pasižymi ne tik geru metimu, bet ir gebėjimu patikimai gintis.

Nuotr. Facebook

1.

Marekas Blaževičius

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2001-09-01 Vilnius  206 Centras Vilniaus KM

Šio vilniečio progresą puikiai apibūdina faktas, kad pernai Blaževičius šiame reitinge buvo vos 10-oje pozicijoje. Vilniaus krepšinio mokykloje rungtyniavęs Blaževičius praėjusį sezoną MKL pirmenybėse vidutiniškai pelnė po 17,3 taško, atkovojo po 11,9 kamuolio, atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 22,9 naudingumo balo.

Didelio įvertinimo šis dvimetrinis krepšininkas sulaukė Barselonoje, kur vyko „Jordan Brand Classic“ stovykla. Joje iš viso dalyvavo 40 krepšininkų, o lietuvis pateko tarp 20 geriausių, žaidusių stovyklos žvaigždžių rungtynes su kitais ryškiais talentais.

Blaževičius pasižymi gerais fiziniais duomenimis, mobilumu ir techniniu judesių arsenalu. Šiuo metu aukštaūgis rungtyniauja vidurio puolėjo pozicijoje, tačiau ateityje jo galimybės gali leisti tapti ir solidžiu sunkiuoju krašto puolėju. Krepšininkas gali atakuoti iš įvairių distancijų bei sėkmingai grumtis po krepšiu. 

 


Rodyti komentarus
2017-07-24 21:06
Kas nors man paaiskinkit naudodami sveika prota, kaip pats naudingiausias zaidejas yra net nekvieciamas i rinktine? Suprantu, isvardino ten jo minusus ir viska bet jeigu vaikis tokia statistika turi, tai bent jau sansa reiketu suteikti? Ar cia vel atvejis kai turtingesniu teveliu vaikai gauna tokius sansus?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas