Nuotr.: musukrepsinis.lt
Nuotr. musukrepsinis.lt

Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinei paskutinioji Europos jaunimo olimpinio festivalio grupės varžybų diena nebuvo sėkminga. Edvino Justos auklėtiniai rezultatu 67:98 (17:19, 15:25, 12:38, 23:16) pralaimėjo Turkijos ekipai.

Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių Turkijos rinktinė išsiveržė į priekį ir nors Lietuvos vaikinai sumažino priešininkų turimą persvarą, pirmąjį ketvirtį 19:17 laimėjo Turkija. Antrajame kėlinyje pirmąsias penkias minutes vyko atkaklus žaidimas, tačiau Turkija spurtavo ir atkarpą laimėjo 14:4, po pirmosios rungtynių pusės pirmaudama 44:32. Po ilgosios pertraukos Turkijos rinktinė galingai sužaidė trečiąjį kėlinį, į Lietuvos krepšį įmesdama net 38 taškus. Paskutinysis rungtynių ketvirtis jau buvo tik formalumas ir susitikimą 98:67 laimėjo Turkija.

Lietuva: Tomas Zubrys 15, Ąžuolas Tubelis 14 (11 atk. kam.), Marekas Blaževičius 10.

Turkija: A. Cete 21 tšk., G. Bas 12 tšk., C. Kavsuk 11 tšk. (10 atk. k.).

Lietuvos merginų (U16) rinktinė taip pat patyrė nesėkmę Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Tado Stankevičiaus auklėtinės rezultatu 59:70 (19:20, 15:22, 11:21, 14:7) turėjo pripažinti Vengrijos ekipos pranašumą.

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir nors didžiąją pirmojo kėlinio dalį pirmavo lietuvės, ketvirtį minimaliu skirtumu 20:19 laimėjo Vengrija. Antrajame kėlinyje vengrės toliau tęsė gerą žaidimą ir po pirmos rungtynių pusės priekyje buvo jau 42:34.

Trečiajame ketvirtyje lietuvėms sunkiai sekėsi rinkti taškus ir vengrės buvo įgijusios net 17 taškų persvarą. Paskutiniajame kėlinyje Lietuvos rinktinė dar spėjo sumažinti rungtynių deficitą, tačiau susitikimą 70:59 laimėjo Vengrija.

Lietuva: Simona Visockaitė 14 (9 atk. k.), Saulė Kaupytė 13, Brigita Sinickaitė 12.

Vengrija: B. Angyal 17 tšk., R. Dombai 14 tšk., F. Toth 12 tšk.

Lietuvos šešiolikmečių rinktinės kovas Europos jaunimo olimpiniame festivalyje tęs penktadienį.