Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ penkiolikamečių komanda laimėjo stambų tarptautinį turnyrą Ispanijoje, rašo dienraštis „Kauno diena“.

Trenerio Kazio Maksvyčio auklėtiniai Tenerifėje vykusio turnyro finale 73:70 palaužė „FC Barcelona“ jaunių komandą, o puolėjas Edgaras Ulanovas buvo pripažintas naudingiausiuoju turnyro žaidėju.

Kauniečiai laimėjo visas ketverias B grupės rungtynes ir įveikė garsių Ispanijos klubų ekipas. „Aisčiai“ 68:60 nugalėjo karališkojo Madrido klubo „Real“ atstovus, 92:82 – Badalonos „DKV Joventut“, 80:47 sutriuškino „C.B. Caja Rural Santa Cruz“ komandą ir 70:54 – „C.B. Telde“.

Trečiąją vietą turnyre užėmė „Gran Canaria“, ekipa, ketvirtąją – „DKV Joventut“, penktąją – „Real“, šeštąją – Valensijos „Pamesa“. Iš viso turnyre kovojo 10 komandų.

„Turnyras buvo labai stiprus. Atrodo, mūsų pergalės ispanų klubai nesitikėjo. Juose žaidė 204-207 cm ūgio vidurio puolėjai, o mūsų komandoje aukščiausias krepšininkas buvo 198 cm ūgio. Bet mes, varžovams nusileisdami fiziniais duomenimis, buvome taktiškai brandesni ir stipresni komandiniu žaidimu“, – sakė treneris Maksvytis. Be Ulanovo, kauniečių ekipoje patikimai žaidė ir gynėjas Mantas Partikas.

Turnyro organizatoriai niekaip nepajėgė ištarti „Aisčių“ vardo ir prašė komandos leidimo ją vadinti Kauno vardu.

Kauno krepšininkų nuotaiką sugadino tik netikėtai užsitęsusi kelionė namo – iškilus problemoms dėl bilietų rezervacijos, penkiolikamečiai buvo priversti dvi dienas lūkuriuoti oro uoste.