Nuotr.: fiba.com
Nuotr. fiba.com

Iššvaistę solidų pranašumą, Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinės krepšininkai susiėmė, kai to labiausiai reikėjo. 9 taškus be atsako ketvirtajame kėlinyje pelnę Edvino Justos auklėtiniai Europos čempionato aštuntfinalyje 70:58 (19:11, 15:13, 15:20, 21:14) pranoko Suomijos krepšininkus ir žengė tarp 8 stipriausių pirmenybių komandų.

Lietuviai trečiajame kėlinyje pirmavo 44:30, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 2:14 ir suomiai priartėjo iki metimo – 44:46.

Paskutiniame kėlinyje rezultatas kelis kartus buvo lygus, o paskutinįjį – 36-ąją minutę, kai švieslentėje degė skaičiai 56:56. Tuomet mūsiškiai surengė pergalingą spurtą.

Marekas Blaževičius surinko 7 iš kitų 9 lietuvių taškų ir mūsiškiai susikrovė pergalingą persvarą – 65:56.

Antrajame kėlinyje aikštę dėl traumos palikęs Blaževičius iš viso pelnė 22 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Lietuvos rinktinė: Marekas Blaževičius 22 (8 atk. kam.), Nojus Pankratjevas 14, Laurynas Vaištaras (10 atk. kam.) ir Lukas Kreišmontas po 8.

Suomijos rinktinė: Mustapha Amzilas 12, Perttu Blomgrenas ir Teemu Suokas po 9.

Ketvirtfinalyje lietuviai kausis su Juodkalnijos krepšininkais, kurie 68:47 pranoko italus. Mačas bus žaidžiamas trečiadienį 21.30 val.

2017-08-15 22:33
Sunkokai,bet išsikapstė vaikinai.Galima suprast juos-vistik favoritai rungtynių,tai įtampa darė savo.Bet,kovingumas padėjo.Blaževičius tai žiaurus žaidėjas auga.Reik tikėtis,kad ta trauma nerimta.Gaila,kad Kancleriui nepaėjo žaidimas,bet lauksim jo iššaunat svarbiausiose rungtynėse.Šaunuoliai.