„Žalgiris“ įvarytas į kampą

2007-10-13 11:47
Dovilė Kamarauskienė, „Kauno diena“

„Žalgiriui“ vėl tenka ieškoti išeities iš sunkios padėties – Sporto halė neatitinka Eurolygos reikalavimų. Didelė tikimybė, kad kauniečiai namų rungtynes žais Šiauliuose, rašo „Kauno diena“.

Reikalavimai neįvykdyti

Spalio 20 diena – paskutinis terminas, iki kurio Eurolygos vadovai įpareigojo „Žalgirio“ klubą sutvarkyti Sporto halę pagal Eurolygos reikalavimus: įdiegti šiuolaikišką apšvietimą, arenos centre sumontuoti kubą, sutvarkyti automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūrą, sekretoriato ir Eurolygos personalo kambarius, įdiegti greitaeigį internetą, įrengti daugiau tualetų.

Eurolygos nuostatuose nurodytas galutinis terminas ir nenumatyta jokių išimčių.

Jau aišku, kad svarbiausieji reikalavimai nebus įvykdyti. „Žalgiris“, regis, yra vienintelis Eurolygos klubas, kurio arena neatitinka reikalavimų.

Visi Eurolygos klubai turi sutartis su šia organizacija ir jose numatyta, dėl ko gali būti atimtos licencijos dalyvauti stipriausiame Europos krepšinio turnyre. Reikalavimų nevykdymas – viena tokių priežasčių.

Tolesnis Eurolygos veiksmų scenarijus gali būti toks: po pirmųjų „Žalgirio“ namų rungtynių Sporto halėje spalio 31-ąją mačo komisaras įrašys visus neatitikimus į protokolą, klubas gaus įspėjimą, baudą ir bus nurodytas dar vienas terminas susitvarkyti arba pasirinkti kitą areną, esančią ne toliau nei 300 kilometrų nuo Kauno. Kitu atveju „Žalgiriui“ nebebus leidžiama žaisti Eurolygoje.

Kauno klubo vadovai tuomet rinktųsi naująją Šiaulių areną. Vis arčiau nei Ryga.

Netiki grasinimais

Eurolygos inspektoriai visus Sporto halės neatitikimus reikalavimams surašė dar vasario mėnesį. Kauno klubo vadovai informavo apie tai savivaldybę ir surašė, ką reikia pakeisti halėje, kol Kaune atsiras nauja arena. Tačiau Kauno vadovų nuomonė aiški – investuoti kelių milijonų į seną Sporto halę nėra prasmės.

Užvakar Ispanijos sostinėje Madride vykusioje Eurolygos asamblėjoje vienam „Žalgirio“ vadovų Gediminui Navikauskui vėl teko raudonuoti prieš kolegas, kurie atvirai stebėjosi kauniečių nesugebėjimu susitvarkyti arenos ir retoriškai klausė, ar miestas pajėgus apskritai turėti Eurolygos komandą, jeigu negali net elementariai parengti varžyboms arenos?

Kauno meras Andrius Kupčinskas neabejoja, kad miestas turi išlaikyti komandą Eurolygoje, kuri po poros metų vis dėlto turės naują areną. O dabar investuoti kelių milijonų litų į kubą nėra jokių galimybių.

Regis, Kauno vadovas nelabai tiki Eurolygos grasinimais ir vadina tai labiau „Žalgirio“ politikavimu nei realia grėsme: „Kiek galime, tiek padedame „Žalgiriui“. Ir paramą padidinome nuo 3 iki 4 milijonų. O investuoti į Sporto halę – tas pats, kas remontuoti seną zaporožietį. Artimiausiame tarybos posėdyje spręsime dėl apšvietimo, VIP aikštelės, bet nėra jokių galimybių įvykdyti visus reikalavimus. Nematome prasmės tai daryti, nes po poros metų vis tiek tikimės turėti naują areną. Tai turėtų suprasti ir „Žalgirio“ vadovai, kurie, manau, be reikalo bando mus šokdinti.“

Skirtingi įkainiai

Į klausimą, ar gerai jausis Kauno vadovai ir politikai, jeigu „Žalgiris“ bus priverstas išvykti iš Kauno ar netgi bus išmestas iš Eurolygos, meras atsakė: „Mes niekada gerai nesijaučiame laikydamiesi tokios bado dietos. Bet turime gyventi esamomis sąlygomis. Ir netikiu, kad „Žalgiris“ išvyks iš Kauno, manau, tai yra tam tikra spaudimo ir politikavimo forma. Klubo vadovai galėtų būti kantresni. Sumažinus gyventojų pajamų mokestį, nesurenkame miesto biudžeto ir negalime aukščiau nei visos miesto problemos iškelti vienintelio „Žalgirio“. Tai nėra tik savivaldybės komanda.“

Meras tikino, kad dėl svarbios miesto įvaizdžio dalies – „Žalgirio“ – daro viską, ką gali, tačiau pripažino, kad savivaldybėje ne visi yra šios komandos gerbėjai ir yra susipynę ne tik sportiniai, bet ir politiniai niuansai.

Užsispyrimu meras pavadino ir „Žalgirio“ sprendimą nežaisti Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygų (LKL ir BBL) rungtynių Sporto halėje.

Tačiau „Žalgiris“ taip pasielgė dėl finansinių išskaičiavimų. Šį sezoną už LKL namų rungtynes klubas turi mokėti 6500 litų, BBL – 7500, Eurolygos – 15000.

O antroji miesto komanda „Aisčiai-Atletas“ visus mačus žais halėje ir už tai, miesto tarybos sprendimu, mokės tik po 3500 litų.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
O vytenis jasikevicius zaidzia zalgiryje toi komandoi kur vakar zaide su nba komanda?
2007-10-16
+1
Atsakyti
Kauno klubo vadovai tuomet rinktųsi naująją Šiaulių areną. Vis arčiau nei Ryga.

O Vilnius??? Nu jo, klubo vadovai užsispyrę kaip ožiai. Vilnius gi gali nušvilpti Ž...
2007-10-15
+8
Atsakyti
to Lukasas_LT

Rungtynių nerodys...

Plačiau apie tai gali paskaityt čia:

http://www.blogas.lt/BasketballVISION
2007-10-14
+1
Atsakyti
gal kas zino ar transliuos zalgirio rungtynes pirmadieni??/
2007-10-14
+4
Atsakyti
Siauliu Zalgiris :) gerai skamba...O jei rimtai, tai cia visai nieko gero...
2007-10-13
+6
Atsakyti
expert na tu ir juokingas nuo [...] nukopini wisa straipsni. kokia nauda is to?
2007-10-13
-2
Atsakyti
iandien viešnagės po JAV ir Kanadą išvyksta Lietuvos čempionai Kauno "Žalgirio" krepšininkai, kurie užatlantėje pagal "NBA Europe live" projektą žais trejas rungtynes su NBA klubais. "Žalgirio" klubo prezidentas Arvydas Sabonis mano, jog tai bus neįkainojama patirtis LKL čempionų komandos krepšininkams, svajojantiems žaisti NBA.

- Ar "Žalgiris" gali įveikti nors vieną NBA komandą?

- Sunku pasakyti. Laikai keičiasi. Patys matėte, prieš porą dienų Malagos "Unicaja" laimėjo prieš Memfio "Grizzlies" krepšininkus, tarp kurių yra ir Navarro, Gasolis. Mūsų laukia ilgas kelias, o žaisti reikės kas antrą dieną. Ir skraidyti teks iš vieno galo į kitą. Bet svarbiausia ne laimėjimas, o pamoka, kurią gaus ir žaidėjai, ir klubo vadovai.

- "Žalgirio" žaidėjai pajus tikrąjį NBA ritmą, kai dėl varžybų gausos nėra laiko treniruotis?

- Geresnių už NBA varžybų ir nėra. Tie žaidėjai, kurie svajoja apie NBA, pamatys, koks ten iš tiesų lygis. Pamatys savo akimis ir pajus savo kailiu (šypsosi).

Kaip rusiškoje ruletėje

- Kaip, jūsų manymu, šį sezoną sukomplektuota "Žalgirio" komanda?

- Sukomplektavome, kaip galėjome. Svarbiausia, kad atsigautų žaidėjai, kurie buvo patyrę traumas. Ir kad nebūtų naujų traumų. Reikia, kad kai kurie žaidėjai atsigautų po Europos čempionato. Kaip visada, iš pradžių darai tai, kas atrodo geriausia. Tikimės, kad komanda yra stipri, kad nepakartos praėjusio sezono pasirodymo Eurolygoje. Reikėtų kaip nors prasibrauti į stipriausiųjų šešioliktuką. Turime laikytis bent jau per vidurį, o ne pabaigoje. Ir kada nors gal pavyks stryktelėti ir užlipti aukščiau.

- Ar komanda, palyginti su praėjusiu sezonu, sustiprėjusi?

- Pagyvensim - pamatysim. Mums atrodo, kad sustiprėjusi. Bet čia kaip rusiškoje ruletėje - kas nors patirs traumą, ir niekas nežino, kaip viskas pasisuks.

- Kuris šio sezono "Žalgirio" pirkinys, jūsų nuomone, sėkmingiausias?

- Galiu pasakyti, kuris brangiausias (juokiasi). Žinote, apie ką kalbu? Tikėkimės, vaikinas atsigaus ir parodys, ką sugeba. Juk matėme, kaip jis žaidė anksčiau. Kuris sėkmingiausias - turi įrodyti viską aikštelėje.

- Kalbate apie Marcusą Browną. Ar pats dar pamenate, kaip su juo žaidėte "Trail Blazers" komandoje?

- Aišku, prisimenu.

- Gal sena pažintis ir padėjo jį prisivilioti į "Žalgirį"?

- Ne, tai niekuo dėta.

Nieko nenoriu žinoti

- Kaip pakomentuotumėte visa, kas Kaune vyksta dėl naujosios arenos?

- Aš jau nieko nežinau ir žinoti nenoriu. Mes daugiau niekur nelįsime, nes iš mūsų padarė asilus. Jei Kaunui reikia komandos, jei miestas nori, kad "Žalgiris" toliau žaistų Eurolygoje, tegul dirba ir tegul daro.

- Iš Eurolygos, futbolo terminais tariant, komanda gali gauti geltoną kortelę, nes halėje ties lubomis nėra kubo, kaip "Siemens" arenoje Vilniuje.

- Nuolat už tai gauname baudas. O kas už tai moka? Miestas? Mes iš savo biudžeto mokame. Kiek Eurolygai galime meluoti dėl naujosios arenos?

"Tris milijonus" sudainuotų

- Europos vyrų krepšinio čempionato kovas stebėjote būdamas Ispanijoje. Kaip vertinate mūsų rinktinės iškovotą trečiąją vietą?

- Labai gerai!

- Kurios mūsiškių rungtynės labiausiai įsiminė?

- Visas žaidė neblogai. Tik su rusais išėjo truputį ne taip, kaip norėjosi. Sunkiausios psichologiniu atžvilgiu buvo rungtynės su kroatais. Ačiū Dievui, pasisekė. Pažiūrėkime - ispanai užėmė antrąją vietą. Verkė? Verkė! O mes užėmėme trečiąją vietą ir džiaugėmės!

- Per prizininkų sutiktuves Vilniuje mūsų krepšininkai, ypač Šarūnas Jasikevičius, smagiai traukė dainą "Trys milijonai". Pats sugebėtumėt vienas be pritarimo ją atlikti?

- Jei būčiau po linksmo vakarėlio, gal ir sudainuočiau (kvatoja).
2007-10-13
-9
Atsakyti
Kauno politikai visiškai teisūs. Tegu kauniečiai padėkoja Garbaravičiui, kuris areną statė ir paliko šūdų krūvą dabartinei valdžiai. O Žalgiris palaikydami prancūzus aiškiai sau duobę kasa. Ten akivaizdi pinigų plovykla sugalvota. Yra kaip yra, pažais porą sezonų Šiauliuose ar Vilniuje ir po to bus normali arena.
2007-10-13
+6
Atsakyti
nesamone tas kaunas, sprendzia kiek paremti koki kluba ir kiek paimt babkes uz tuos pacios arklydes nuoma. reiketu kaunui pakeist pavadinima i Tirana, nes labiau atitnka Albanija nei LIetuva :)
2007-10-13
+1
Atsakyti
Na nebutu Kaunas. Cia niekasiki galo neivyksta gerai. Ir apie kokia konkurencija cia galima kalbet? Vilnius-kaunas? baigesi tie laikai kai kunas galejo but lyginamas su vilnium. geriausiu atveju Kauna galima lygint su kokiu paneveziu bet kad ir tai abejoju ar kaunas galetu bent su paneveziu konkuruot
2007-10-13
-4
Atsakyti
Sunervino mane sis straipsnis ir tik tiek galiu pasakyti durneliai kauno politikai.aciu
2007-10-13
+5
Atsakyti
blinda, kodel tendencingus?taigi viskas kas cia parasyta yra teisybe, o uz ja nepykstama.
2007-10-13
-4
Atsakyti
:D zalgiriniai tures i siaulius nusigaut:DDDDDDDDDDDDD
2007-10-13
+4
Atsakyti
kauno diena toliau stebina tendencingais straipsniais. O tinklapiai perspaudinantys sita mesla, praranda reputacija.

jeigu zalgiris taip nori zaisti haleje, ar negalejo is tu skiriamu 4 milijonu sutvarkyti visko? Tai ne, butina nenusileisti sostinei, Rytui, prisipirkti visokiu juraku, eureliju,brownu.Su 15 milijonu biudzetu galejo laisvai issiversti.
2007-10-13
+1
Atsakyti
LOL :)
2007-10-13
-4
Atsakyti
nieko cia nenuskilo,nenoriu swetimos komandos as cia tik idomu bus tas kad atwaziuos barsos ir tjp toleu prestiziniai klubai. siauliu zalgiris,juokingai skamba.. Kaunas Geda seimo nariams savivaldybei neisspasakytas, gedinat Visa Lietuva..
2007-10-13
Atsakyti
Ne nu kaip galima taip negerbt komandos tiek kartu garsinusios Lietuvos varda?Ziauru
2007-10-13
+1
Atsakyti
siaulieciams nuskilo :D
2007-10-13
-8
Atsakyti
nu ka... GEDA SAVIVALDYBEI!!! sauliai- arena yra, panevezys- tuoj bus, klaipeda- iki 2011 garantuotai bus. o kaune- galim uzmirst, nors stadikas bus geras... greit kaunas bus- futbolo miestas...
2007-10-13
+4
Atsakyti
Statykite salę.
2007-10-13
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.