Kauniečiai greičiausiai „perdegė“ sirgdami už savo sporto areną. Per mėnesį į Kauno miesto tarybos sprendimu sudarytą Kauno arenos komplekso Nemuno saloje statybos rėmimo fondą sunešti tik 4756 litai. Tai visiškai nenustebino premjero Gedimino Kirkilo.

„Sakiau Kauno merui Andriui Kupčinskui: nedarykite tokio fondo, nieko nelaimėsite. Reikėjo pasimokyti iš Valdovų rūmų statybos. Jų fondą pildo visa Lietuva, žmonės agituojami pasitelkus išmoningą reklamą, ir tai sunku pasiekti lauktų rezultatų“, – sakė ministras pirmininkas.

Kurdama arenos fondą Kauno valdžia vylėsi, kad kauniečiai jį pildydami simboliškai patvirtins, jog miestui pasistatyti areną, apie kurią kalbama daugiau nei dešimt metų, iš tikrųjų yra garbės reikalas. Tikėtasi, kad ir Vyriausybė, matydama paprastų Kauno gyventojų pastangas, „susimylės“. Tad nacionalinio objekto statusą gavusi statyba esą bus dosniai finansuojama visos Lietuvos biudžeto lėšomis.

Vienų šaltinių teigimu, tam Vyriausybė buvo numačiusi skirti 60 mln. litų, kitų – 20 mln. mažiau, dar treti teigė, kad „iš Vilniaus ateis šimtas milijonų“, tai yra pusė arenos statybai reikalingų lėšų.

Į Eltos klausimą, kiek Vyriausybė žada skirti pinigų Kauno arenai, premjeras Kirkilas atsakė gana aptakiai.

„Apie kokią konkrečią sumą galima kalbėti, jeigu Vyriausybė dar nematė tos arenos projekto? Sutarėme su meru – pristatys jį, kai tik bus pabaigtas. Tada svarstysime ir spręsime, kaip tą statybą paremsime. Bet tai nereiškia, kad miestui galima sėdėti nieko neveikiant. Patiems reikia rimtai ieškoti kitų šaltinių statybai finansuoti“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Užsakant tyrimus, sprendinius, samdant specialistus savivaldybės biudžetas dėl sporto rūmų „statybos“ K.Baršausko gatvėje turėjo nemažų išlaidų, jeigu nekalbėsime apie areną Nemuno saloje. Kol architektas Eugenijus Miliūnas savo suprojektuotą milžiniškos tabletės formos statinį „taikė“ nutupdyti Kalniečių parke, kauniečių delegacija biudžeto lėšomis važiavo pasidairyti net į Jungtines Amerikos Valstijas.

Ne vieną biudžeto milijoną savivaldybė sumokėjo tam pačiam architektui Miliūnui už projektą, nors iki prancūzų atėjimo jis nebuvo baigtas. Išleido pinigų ir bendraudama su prancūzais. Tačiau kol prancūzai su kauniečiais dėl arenos Nemuno saloje derėjosi ir nesusiderėjo, Miliūno „tabletė“ atsirado Šiauliuose. Iš naujo Kauno valdžios pakviestas projektuoti sporto rūmus jau ne parke, o saloje, architektas keičia arenos formą: bus ne tabletė , o aštuoniakampis.

Iš kur gaus pinigų statyti tą „aštuoniakampį“, Kaunas dar nežino. Jei kauniečiai tokiu tempu kaip dabar pildys arenos Nemuno saloje statybos fondą, lėšų šiam objektui pastatyti pavyks surinkti per daugiau nei pusantro tūkstančio metų.

Pasak buvusios Kauno miesto tarybos, dabar Seimo narės Violetos Boreikienės, fondas – tik iliustracija prastos situacijos, kuri Kaune susiklostė per pastarąjį dešimtmetį.

„Situacija akivaizdžiai parodo: miestui vis nesiseka suformuoti tinkamos valdžios. Fondas tikrai sparčiau pilnėtų, jei verslas nebūtų praradęs pasitikėjimo miesto valdžia. Verslininkai nerodo entuziazmo dėl šios statybos, bet verslo įmonės pakankamai daug mokyklų, vargšų, ligoninių, įvairių renginių remia. Už tai verslininkams turėtų tekti pelnyta pagarba, ir miesto vadovams derėtų sudaryti kuo geresnes sąlygas verslui vystytis, ko dabar nėra. Jei ne verslininkų indėlis, kažin ar Kaunas šiandien daug turėtų“, – sakė V. Boreikienė.

Ji tikisi, kad žmonės atsilieps į raginimą padėti arenos statybai lėšomis, kai bus baigtas projektas ir paskelbti jo vertinimai.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (20)
:D:D:D

GiedmazZ, jeigu tu butum perskaites straipsni pries skleisdamas savo isminti, zinotum, kad cia Zalgiris yra ne prie ko, ne jis isteige ta fonda, ne jis prase, kad zmones duotu pinigu kazkam, o Kauno miesto taryba.

Dabar padaryk paslauga Lietubos genu fondui ir istok i eunuchu gretas.
2007-10-16
-1
Atsakyti
Nedaug laukt teliko - jau vieneri metai iš tų 1,5k beveik praėjo :)
2007-10-16
+6
Atsakyti
Kreizius...

straipsnio neskaiciau,nes ir taip aisq kokias sapaliones rasys,todel nevarginu akiu po 10 kart tapaty skaityt skirtinguose forumuose..apie parama "zalgiriui" rasau,nes zinau padety..jeigu nepastebi: "sudarytą Kauno arenos komplekso Nemuno saloje statybos rėmimo fondą sunešti tik 4756 litai"..is kur tu galvoji tie grasiai pas juos,is mero???=DDD

p.s. siais laikais isvadinimas tupu atsakomas kumciu i aky...taip kad snarglius leisk ant kitu,vafliau...
2007-10-16
-5
Atsakyti
Tai gal kartais pasidaryk isvadas jei ne tik as vienas tau parasau? Tikrai nepulsiu tau cia atsakinet i tavo kempiniukus (tau geriau zinot kada juos rodo) ar dar ka - zemas lygis. O jei mano parasyme ieskai kietumo tai is viso gali eit galva persisviest, bet nemanau,kad ten ka nors ras. Is tavo paskutinio atsakymo pakeiciau nuomone, gal ir nesi mazvaikis, esi (gal but) pilnametis, bet toks tupas kokiu dar paieskot reiketu. Pries tai pats prisipazinai,kad net neskaites straipsnio savo sapaliones cia rasai, tai patarciau issiaiskint zodzio "KOMENTARAI" reiksme. Ir ka tu gali KOMENTUOTI jei net nesupranti apie ka kalba eina, pienburni tu. Nori issiliet tai padauzyk galva i siena, vis tiek jau blogiau nebus. Diskusija su tavim baigta, ir taip jau per zemai nusileidau su tavim snekedamas.
2007-10-15
-2
Atsakyti
Kreizius..man tos tavo (kaikada ir kitu) kurybos yra jau pabodusios..galima pagalvot,kad rasydamas/i vis tapaty(cia apie tavo tekstuka) pasijausi/it kietas/i...bet juk mes visi zinom,kad tavo degradaves protas daugiau nieko negali sukurt,todel leidziam tau pasireiksti eilini karta ir cia...taip kad eik issisnypsk nosy i mamos rankove ir po didziojo posedzio ant puoduko mauk miegot...juk ryte rodys "Kempiniuka",galesi apsivafliaves sedeti ir veizeti i tv ekrana,bet jau kuo busi tautai naudingas(tiksliau tv reitingam)...
2007-10-15
-10
Atsakyti
GiedmazZ> aj tu ne mazvaikis? :D Puikiai tai parodai! :D Tikriausiai jau tikras vyras! Kiek tau 14 ar 15 metuku? Kusys jau apzele? :D Lytinis brendimas tikriausiai prasidejo, hormonu audros... Na tiek to, su laiku tai susitvarkys (tikiuosi). Na o kol kas eik atsisiusk Svelnios porno medziagos, siltai isitaisyk lovytej ir duok rankutems darbo (tik nepamirsk uzsirakint duru,kad mama neateitu ir neuztiktu, nes gali but labai nesmagu), gal pajusi kazka malonaus, bus tau nauja patirtis. Ir nesiputosi gal cia taip kai smegenu sperma nespaus. Linkiu sekmes ir neprisitrink mazoliu.
2007-10-15
-3
Atsakyti
neskaiciau as to jobano straipsnio,nes ir taip aisq apie ka raso...o rasau as apie "Zalgirio" biudzetine padety(daugiamete,bei nepakitusia jau labai daug laiko)jobanas asile..beje as ne mazvaikis,taip kad apsiciulpk gaidy!!!
2007-10-15
+9
Atsakyti
GiedmazZ vaikeli žiuriu če per daug kliedi nesuvogdamas net ka.......... gaila man rytfaniu dėl per mažo išsivystimo .....
2007-10-15
Atsakyti
GiedmazZ> nelok mazvaiki. Prie ko cia dabar tau Zalgiris? Gal pirmiausia pabandyk perskaityt straipsni, o po to kazka sapaliok cia. Nori ant Zalgirio kaip paskutinis pridurkas ir pienburnis pavaryt tai bent susirask tema kurioje Zalgirio vardas paminetas butu. Idiotas.
2007-10-15
+4
Atsakyti
run1..akis atmerk ir pamatysi...o gal ir kada isgirs...
2007-10-15
+2
Atsakyti
Truputuka keistoka. Tikrai norejau ir tebenoriu paremti, bet informacijos, kaip tai padaryti tikrai truko. Bent jau as nepastebejau. Gal kas zn?
2007-10-15
-1
Atsakyti
bomzai nx tie "zalgiris" yra kankrietni...algas moka blt uz surinktus pinigus is sirgaliu...paramos praso gyventoju ir t.t...lopai nx visiski!!!
2007-10-15
+2
Atsakyti
a man tai labai straipsnio pavadinimas ystrigo ;DDD jega ;DD ne nu ka.. kaunas yra kaunas. ko noret??
2007-10-15
+2
Atsakyti
jau kiek metu man visoki pridurkai bando irodyti, kad su kauno valdzia viskas tvarkoj, o koja kisa tik vilnius..nu kuo toliau tuo labiau juokas pro asaras ima is tokiu pasisakymu, o tokie straipsniai jau seniai nusibodo..
2007-10-15
+2
Atsakyti
Jei trumpai drūtai reiktų apibūdinti šį Kauno "durniaus voliojimą" dėl arenos, tai jis būtų toks - apgailėtina... Daugiau nėra ką ir pridurt...
2007-10-15
+13
Atsakyti
nu koks asilas tas kauno meras tai as patyliu, fonda kazkoki sumaste padaryti i kuri beveik visiskai neplaukia pinigai o tik kazkokie vargani 4756 lt, geras straipsnio pavadinimas su tokiom sumom pusantro tukstancio metu statytumet, jau net juokas nebeima kai tokios razborkes daromas is Lietuvos, linkiu Kupcinskui ir kitiem siltai sedintiem SUSIMASTYTI!!!
2007-10-15
+9
Atsakyti
baikit viena karta juokint Lietuva su savo ta arena...
2007-10-15
+7
Atsakyti
Apgailetina. Cia parodytas ne Kauno tikrasis veidas, o miesto valdzios bejegiskumas ir abejingumas. Kas tokius asilus renka tai neisivaizduoju. Vien i mero snukeli paziurejus vienintele mintis kyla: dauno sindromas. As pats is Vilniaus esu, bet esu visom keturiom uz nauja arena Kaune. Tikesimes reikalai bent kiek pajudes i geraja puse nes kitaip tikrai neturesim nei Zalgirio Eurolygoj nei EC 2011.
2007-10-15
+3
Atsakyti
nagi nagi, kokį Kauno miesto tikrąjį veidą tu susidarei iš šio straipsnio?
2007-10-15
-15
Atsakyti
LOL :) geras straipsnis, parodo kauno miesto tikraji veida
2007-10-15
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.