Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) pirmadienį buvo sužaistos trečiojo turo rungtynės. Pirmąją pergalę šį sezoną iškovojo čempionės titulą ginanti VDU komanda, o VPU krepšininkai su Steponu Babrausku priešaky šventė jau trečiąją pergalę iš eilės.

Babrausko indėlis – dvigubas dublis

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę iš eilės. Be susižeidusio Justo Sinicos svečiuose VPU 91:78 (19:19, 22:16, 28:22, 22:21) nugalėjo be lyderių žaidusią Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą. Kauniečiams tai buvo trečiasis pralaimėjimas iš eilės.

Kauniečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir po pusantros minutės žaidimo pirmavo 10:2. Netrukus KTU persvara pasiekė 9 taškus, bet kibiau gintis pradėję vilniečiai ėmė mažinti deficitą ir likus žaisti 4 minutes atsilikinėjo 3 taškais (12:15). Kėlinuko pabaigoje VPU komanda sumažino atsilikimą iki minimumo, o vėliau ir išlygino rezultatą (19:19). Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis kėlinukas.

Antrojo kėlinuko pradžioje spurtavo vilniečiai, kurie neleido šeimininkams užpulti ir 4 minučių atkarpą laimėjo 16:2 bei pabėgo į priekį 35:21. KTU žaidimą kiek pagyvino keletas Pauliaus Gasiūno prasiveržimų, o ketvirtį užbaigė Armino Šaulio tritaškis ir KTU atsilikimas sumažėjo iki 6 taškų (35:41).

Po didžiosios pertraukos vilniečiai pelnė 5 taškus be atsako ir susigrąžino dviženklį pranašumą (46:35). Vis dėlto kauniečiai nenuleido rankų ir daugiausiai Lauryno Pečiukaičio pastangomis sušvelnino skirtumą iki 4 taškų (44:48). Dar labiau priartėti kauniečiams neleido Babrausko dvitaškiai, po kurių VPU padidino atotrūkį iki 10 taškų (54:44). Prieš lemiamą kėlinuką VPU buvo priekyje 69:57.

Ketvirtajame kėlinuke svečių pranašumas tik didėjo ir vienu metu pasiekė 18 taškų 79:61. Tačiau vilniečiai per anksti atsipalaidavo, o kauniečiai pataikė kelis tolimus metimus ir iš viso spurtavo 11:2 bei sumažino atsilikimą iki 9 taškų (72:81). Vis dėlto vilniečiai pataikė iš toli, o vėliau užtikrintai kontroliavo žaidimą ir neleido šeimininkams mąstyti apie pergalę. VPU šventė pergalę rezultatu 91:78.

KTU: Rokas Ūzas 19 (3/13 tritaškių, 9 atk. kam.), Jonas Paužuolis 14 (5 per. kam.), Paulius Gasiūnas 11 (1/6 tritaškių), Arminas Šaulys 10, Laurynas Pečiukaitis 9 (5 rez. perd.).

VPU: Rolandas Vaičius 27 (6 atk. kam.), Steponas Babrauskas 18 (10 atk. kam., 4 rez. perd.), Giedrius Giedra 14 (13 atk. kam.), Lukas Chmieliauskas 11 (9 atk. kam.).

Kauno derbyje pergalę šventė VDU ekipa

Pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo čempionų titulą ginanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, kuri Kauno derbyje rezultatu 85:75 (22:21, 22:17, 28:16, 13:21) įveikė antrąją nesėkmę patyrusius Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkus.

Rungtynių pradžia priminė amerikietiškus kalnelius. Dvikovą sėkmingiau pradėjo VDU krepšininkai, kurie po spurto 7:0 įgijo septynių taškų persvarą (13:6). Visgi jau netrukus LKKA laimėjo atkarpą 11:1 ir išsiveržė į priekį (17:14). Kėlinio pabaigoje iniciatyvą ir vėl perėmė VDU studentai, kurie, daugiausiai Žilvino Kuklieriaus tikslių metimų dėka, laimėjo pirmąjį ketvirtį vieno taško skirtumu - 22:21.

Antrajame kėlinyje visą laiką priekyje buvo aikštės šeimininkai, kurie sužaidus 4 minutes turėjo devynių taškų pranašumą. Nors tolimais metimais LKKA krepšininkai deficitą buvo sumažinę iki keturių taškų (36:40), Ado Juškevičiaus dvitaškis aidint finalinei antrojo kėlinio sirenai leido VDU ekipai įpusėjus rungtynėms turėti šešių taškų pranašumą - 44:38.

Aikštės šeimininkų pranašumas ypač išryškėjo trečiajame kėlinyje. Patikimai gindamiesi VDU krepšininkai rengė greitus išpuolius, kuriuos tiksliais metimais baigė Juškevičius, Karolis Kalvaitis bei komandoje debiutavęs žalgirietis Vaidotas Pečiukas. Po šio spurto VDU komanda įgijo šešiolikos taškų persvarą (63:47), kurią iki ketvirčio pabaigos dar šiek tiek padidino - 72:54.

Ketvirtojo kėlinyje LKKA krepšininkai netikėtai grąžino intrigą. Per šešias minutes aikštės šeimininkai pelnė vos du taškus ir skirtumas aptirpo - 74:65. Tai buvo dar ne viskas - po Pauliaus Beliavičiaus taiklaus tritaškio su varžovo pražanga komandas teskyrė penki taškai (72:67), tačiau užtikrintas Pečiuko žaidimas bei tolimas Tomo Martinkaus metimas „su sirena“ lėmė VDU komandos pergalę rezultatu 85:75

VDU: Adas Juškevičius 18 (5/6 dvitaškių, 8/9 baudų), Žilvinas Kuklierius (6/7 dvitaškių) 15, Vaidotas Pečiukas 15, Karolis Kalvaitis 14 (10 atk. kam.), Rokas Grinius 10.

LKKA: Paulius Beliavičius 15, Karolis Marcinkevičius 12, Marius Vansavičius 12, Martynas Binza 11.

Vilniaus derbyje – triuškinanti MRU pergalė

Antrąją pergalę šį sezoną iškovojo Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda, kuri namuose rezultatu 84:62 (13:12, 25:5, 25:20, 21:25) sutriuškino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkus.

Dvikova prasidėjo įtemptai ir atkakliai, tačiau ekipos daugiau dėmesio sutelkė gynybai ir daug metimų skriejo pro šalį. Po apylygių 10 minučių minimaliu skirtumu 13:12 pirmavo šeimininkai MRU krepšininkai.

Antrajame kėlinuke MRU krepšininkai pradėjo taikyti kibesnę aikštės gynybą ir spaudė varžovus po aikštelę. Sėkmingai dirbdami gynyboje šeimininkai turėjo mažiau vargo ir puolime. Skirtumas tarp komandų vis augo ir po pirmosios rungtynių pusės MRU pirmavo 19 taškų skirtumu 36:17.

Po didžiosios pertraukos įsivyravo apylygis žaidimas. Šeimininkų komanda pirmavo 20 taškų skirtumu ir išlaikė pranašumą iki pat susitikimo pabaigos.

MRU: Šarūnas Kulevičius 21 (6 atk. kam.), Andrius Montrimas 19 (7 atk. kam.), Elanas Dzeranovas 18, Vidas Niparavičius 8 (7 atk. kam.).

VGTU: Saulius Žurauskis 16 (17 atk. kam.), Rimvydas Stankevičius 12, Andrius Fiodorovas 11, Mindaugas Norkus (14 atk. kam.) 11.

LŽŪU nugalėjo trečiąsyk pralaimėjusius LCC studentus

LCC tarptautinio universiteto krepšininkams vėl nepavyko pasiekti pergalės. Šiemet pirmojoje Lietuvos studentų krepšinio lygos grupėje debiutavusi Klaipėdos ekipa patyrė jau trečiąją nesėkmę. Šįsyk jie savo aikštėje 69:80 (16:18, 23:14, 13:21, 17:27) turėjo pripažinti Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) pranašumą.

Rungtynių pradžią šeimininkai pradėjo gana užtikrintai. Po dviejų tolimų metimų pirmavo – 6:0. Tačiau netrukus žaidimas išsilygino, o po pirmojo kėlinio 18:16 pirmavo svečiai – LŽŪU krepšininkai.

Antrąjį ketvirtį LCC ekipa, vedama juodaodžio iš Senegalo Mohammado Secko buvo įgijusi devynių taškų pranašumą – 39:30.

Po didžiosios pertraukos LŽŪU vyrai atrodė jau kur kas grėsmingiau nusiteikę ir pamažu vedami Modesto Šidlausko ir Povilo Stasiulionio ne tik ištirpdė pranašumą, bet ir įgijo dviženklę persvarą – 69:59.

LCC krepšininkai bandė visais įmanomais būdais susigražinti iniciatyvą į savo rankas, tačiau klaidos ir netaiklūs metimai sužlugdė visas jų viltis pajusti pirmosios pergalės skonį.

LCC: Mohhamadas Seckas 24, Antanas Montrimavičius 12, Lukas Mineika 9.

LŽUU: Modestas Šidlauskas 21, Povilas Stasiulionis 21, Tomas Rekstys 16.

O, Peciukas debiutavo VDU komandoje. Idomu, ka jis studijuoja, kai i Lietuva grizo baiges universiteta :DDDD