Mindaugas Kuzminskas ieško atakos tęsinio Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Mindaugas Kuzminskas Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Apšilinėja Eimantas Bendžius Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Donatas Motiejūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Jonas Mačiulis Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Lietuvos rinktinė pralaimėjimu pradėjo pasirodymą Europos čempionate, 77:79 nusileisdama Gruzijos krepšininkams. Pateikiame krepšininkų įvertinimus šioje dvikovoje.

Žaidėjas

Pažymys

Statistika

Mantas Kalnietis

6

33 MIN |15 PTS |4 AST |6 TO |6/11 FG

Daugumoje atkarpų Mantas Kalnietis gerai vadovavo komandos žaidimui ir priėmė gerus sprendimus. Svarbiais momentais įžaidėjas pagavo prisnūdusią varžovų gynybą ir dukart aštriai prasiveržė į kairę pusę. Vis dėlto, kai įžaidėjas baigia rungtynes su neigiamu rezultatyvių perdavimų ir klaidų santykiu, itin aukštai įvertinti pasirodymą būtų neteisinga.

Adas Juškevičius

5

7 MIN |2 PTS |1 RBS |1 AST |0/2 FG

Su savo užduotimi kelias minutes pavaduoti Kalnietį Adas Juškevičius susitvarkė pakankamai neblogai. Komanda, jam esant aikštelėje, tikrai nesubyrėjo.

Jonas Mačiulis

4

20 MIN |9 PTS |2 RBS |1 AST | 3/8 FG

Jonas Mačiulis atrodė nervingas, nemažai energijos eikvojo diskusijoms su teisėjais ir, anksti susirinkęs dvi pražangas, sėdosi ant suolo. Vėliau Mačiulis padarė ir keletą sau visiškai nebūdingų klaidų gynyboje. Aišku, viską galėjo atpirkti paskutinis metimas, tačiau šiaip tai buvo visiška priešingybė dvejų metų senumo aštuntfinaliui prieš tą pačią Gruziją.

Martynas Gecevičius

6

29 MIN |7 PTS |5 RBS |3 AST| 2/8 FG

Man patiko Martyno Gecevičiaus kūryba puolime. Jis labai gerai skaitė varžovų gynybą, dalijo perdavimus. Snaiperis taip pat išmetė gerus, paruoštus metimus, tačiau pataikymo procento norėtųsi solidesnio. Nepaisant akivaizdžių problemų ginantis, šiuo metu Gecevičius yra geriausias variantas atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Jonas Valančiūnas

7

29 MIN |9 PTS |9 RBS |2 AST | 4/7 FG

Tikrai patiko energija, su kuria Jonas Valančiūnas žaidė. Po labai sėkmingo starto, vėliau lietuvį iš vėžių išmušė Zazos Pačulijos alkūnių festivalis. Nors 8 iš 9 taškų vidurio puolėjas surinko per pirmąjį kėlinį, bendras vaizdas paliko visai neblogą įspūdį.

Mindaugas Kuzminskas

6

27 MIN |18 PTS |7 RBS | 1 AST | 7/16 FG

Mindaugo Kuzminsko pasirodymas skirtingose aikštės pusėse buvo kontrastingas. Solidžiai judėjęs ir taškus rinkęs puolime, Kuzminskas vargo gynyboje prieš Tornikę Šengeliją. Negalėčiau pasakyti, kad lietuvis pralaimėjo visas mikrodvikovas, bet pralaimėjo per daug. Kitą vertus, Kuzminskas parodė, kad yra pasiruošęs tapti vienu iš stabilių puolimo lyderių.

Donatas Motiejūnas

5

13 MIN |4 PTS |1 ST | 1 AST | 2/2 FG

Buvo daug diskusijų ir abejonių dėl Donato Motiejūno dalyvavimo šiose rungtynėse. Tačiau D-Mo į aikštę žengė ir neatrodė pasimetęs. Manau, kad jis gan šalta galva žaidė komandai, nors ir pavyko toli gražu ne viskas, ypač gynyboje. Labai apmaudu, kad pataikęs metimą iš vidutinio nuotolio Motiejūnas greitai prasižengė ir turėjo atsisėsti ant suolo. Galbūt, toje atkarpoje jis būtų sublizgėjęs puolime.

Artūras Milaknis

3

10 MIN |4 PTS |0 RBS |1 AST | 1/4 FG

Pirmasis pataikytas Artūro Milaknio metimas buvo geras ženklas, tačiau čia pozityvas ir baigėsi. Nežinau, ar tai psichologinės bėdos, bet kai snaiperio reputaciją turintis žaidėjas atsakingu momentu laisvas nepataiko net į lanką, kažkas yra negerai. Natūralu, kad Dainius Adomaitis labiau pasitikėjo Gecevičiumi.

Artūras Gudaitis

5

11 MIN |2 PTS |2 RBS |1 AST | 1/1 FG

Buvo akivaizdu, kad Artūrą Gudaitį šiek tiek kaustė įtampa ir vidurio puolėjas pakilęs nuo suolo iškart nesijautė labai užtikrintai. Tačiau vaizdo jis negadino, parodė kovingumo po krepšiais ir patenkinamai pavadavo Valančiūną.

Edgaras Ulanovas

7

20 MIN |7 PTS |3 RBS |3 AST | 2/4 FG

Kalbant apie Edgaro Ulanovo pasirodymą, daug nėra prie ko prikibti. Ypač patiko pirmasis puolėjo įėjimas vietoje Mačiulio. Ulanovas įnešė geros energijos, neblogai gynėsi. Sykį perdegė traukdamas į greitą puolimą, bet debiutavo solidžiai.