Mantas Kalnietis: „Galvas į viršų ir einame toliau“

Tornike Šengelija žaidžia prieš Mindaugą Kuzminską Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Jonas Valančiūnas grįžta į gynybą Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Jonas Valančiūnas apšilimo metu Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Jonas Valančiūnas prieš du varžovus Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Pralaimėjimas pirmosiose Europos čempionato rungtynėse nesugriaus nei Lietuvos rinktinės, nei tikslų, kuriuos ji turi. Tuo įsitikinęs kapitonas Mantas Kalnietis.

Foto galerija

Po nesėkme pasibaigusios starto Europos čempionate Kalnietis sakė, kad nereikia iš to daryti tragedijos ir svarbiausia – žiūrėti į priekį.

„Kalbėjome prieš rungtynes, kad šiandien neišlošime čempionato, bet tuo pačiu jo ir nepralošime. Visi galvas į viršų ir einame toliau“, – optimizmo bandė įpūsti Kalnietis.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 8 sekundes jis pradėjo paskutinę Lietuvos rinktinės ataką, perdavė kamuolį Jonui Mačiuliui, šis pašokdino varžovą ir spėjo išmesti tritaškį prieš pat finalinę sireną. Kamuolys atsimušė į lanką ir paskelbė Gruzijos rinktinės pergalę 79:77.

Lietuviai taip paleido pergalę, nors dar pirmoje mačo dalyje pirmavo dviženkle persvara.

Anot Kalniečio, koją jo komandai kišo du dalykai.

„Pirmiausia – koncentracijos stoka tiek gynyboje, tiek puolime. Kartais neišpildėme derinių, nesurasdavome savo stiprių vietų. Tada pasipildavo klaidos, iš to jie primetė lengvų taškų. Kitas dalykas – gynyboje buvo kvailoki. Prieš rungtynes akcentavome, kad visi Gruzijos žaidėjai labai mėgsta eiti į dešinę pusę, o mes vis tiek leidome mesti į dešinę ranką“, – sakė Kalnietis.

Kalbėdamas apie paskutinę ataką, Kalnietis apgailestavo, kad lietuviai nebeturėjo minutės pertraukėlės. Visos 3 jau buvo išnaudotos, todėl ataką teko rengti be išankstinio pasitarimo.

„Nebuvo išpildyta taip, kaip galėjome padaryti. Treneris nebeturėjo minutės pertraukėlės, tai gavosi, kaip gavosi“, – sakė 15 taškų surinkęs Kalnietis.