Kauno „Žalgiris“ turnė po JAV pradėjo pralaimėjimu. Pirmosiose žalgiriečių rungtynėse su NBA komanda pergalę 19 taškų skirtumu šventė stipriausios pasaulio lygos „Golden State Warriors“ klubas. Tačiau kauniečiams šiek tiek nuotaiką praskaidrino dviženkle persvara laimėtas ketvirtasis kėlinys (32:20).

Prieš istorinį mačą abejų komandų nariai apsikeitė dovanomis, nuskambėjo abejų šalių valstybiniai himnai. Rungtynes tribūnose stebėjo apie šimtą lietuvių, kurių palaikymas kartais nustelbdavo ir tūkstantinę šeimininkų gerbėjų minią. Tuo amerikiečiai nebuvo patenkinti – lietuvių aistruolius parodžius arenos palubėje kabančiame ekrane, salėje nuvilnijo švilpimas.

[image=8128 right Popovičius 12 iš savo 15 taškų pelnė per ketvirtą kėlinį]Šiame susitikime buvo rungtyniaujama pagal NBA lygos taisykles. Kėlinukai truko po 12 minučių, galiojo gynybinė trijų sekundžių taisyklė, nebuvo galima numušti kamuolio nuo lanko. Būtent pastarąją taisyklę žalgiriečiams buvo sunkiausia įsisavinti – kelis kartus netaiklūs varžovų metimai buvo užskaityti, kai „Žalgirio“ krepšininkai, kovodami dėl kamuolio, šį sugriebdavo ar numušdavo šokinėjantį ant lanko.

Penkiolika taškų į „Golden State Warriors“ krepšį įmetęs Marko Popovičius po rungtynių sakė, kad reikėjo laiko pajausti sau įprastą žaidimą.

„Mūsų žaidėjams žengiant į aikštę, jautėsi šioks toks susikaustymas. Visgi absoliučiai daugumai tai pirmasis kartas, kai žaidėme prieš NBA komandą. Tačiau po kurio laiko apsipratome. Juk žaidžiame tą patį krepšinį, su tuo pačiu kamuoliu, nors kai kurios taisyklės gal ir skyrėsi. Pradžioje nesisekė pataikyti, trečiajame kėlinuke leidome varžovams rengti greitas atakas, bet per ketvirtąjį kėlinį jau mes kontroliavome situaciją ir sumažinome skirtumą“, - teigė rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas.

Šį vakarą Lietuvos laiku, kai JAV išauš rytas, „Žalgirio“ komanda paliks San Franciską ir iškeliaus į Kanadą. Ten Toronto mieste žalgiriečių laukia dvikova su „Raptors“ ekipa. Rungtynių pradžia – ketvirtadienį 2 val. nakties.