Į tinklalapio „BasketNews.lt“ sudaromą trečiosios Europos čempionato dienos geriausių krepšininkų penketuką pateko įspūdingą formą demonstruojantis Goranas Dragičius, savo klasę parodęs Pau Gasolis ir trys savo žaidimą ženkliai pagerinę atletai.

Goranas Dragičius – Slovėnijos rinktinė

Slovėnijos rinktinės žvaigždė Goranas Dragičius į geriausių dienos krepšininikų penketuką pateko jau antrąjį kartą. Pirmosiose čempionato rungtynėse 30 taškų pelnęs ir rezultatyvumo rekordą rinktinėje pagerinęs įžaidėjas ne ką mažiau rezultatyvus buvo ir dvikovoje su Suomijos nacionaline komanda.

Dragičius per 31 minutę pelnė 29 taškus (6/11 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 11/12 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų. Toks solidus pasirodymas padėjo slovėnams nugalėti suomius 81:78.

Melihas Mahmutoglu – Turkijos rinktinė

Stambulo „Fenerbahče“ klube suolą trinantis Melihas Mahmutoglu netikėtai tapo didžiausiu galvos skausmu Didžiosios Britanijos krepšininkams. Tritaškių lietų surengęs snaiperis iš toli tiksliai atakavo net 7 kartus ir vedė Turkijos rinktinę į pergalę 84:70.

Eurolygos čempionas per 26 minutes iš viso surinko 24 taškus (1/3 dvitaškiai, 7/11 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 2 kamuolius.

Įdomu, jog pirmosiose čempionato rungtynėse, kuriose turkai susitiko su rusais, Mahmutoglu nepelnė nė vieno taško, neatkovojo nė vieno kamuolio ir neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

Janis Timma – Latvijos rinktinė

Latvijos rinktinė pirmąją pergalę Senojo žemyno pirmenybėse iškovojo be didesnio vargo 92:64 įveikdama Belgijos nacionalinę komandą, o į pergalę Ainaro Bagatskio auklėtinius vedė galingai žaidęs Kristapo Porzingio ir Janio Timmos tandemas.

Nors abu krepšininkai surinko po 27 taškus, šiek tiek naudingiau žaidė Vitorijos „Baskonia“ naujokas, kuris pirmajame čempionato mače buvo surinkęs vos 5 taškus.

Timma per 32 minutes įmetė 27 taškus (6/6 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 3/3 baudos), sugriebė 7 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius bei surinko 31 naudingumo balus.

Pau Gasolis – Ispanijos rinktinė

Pirmosiose čempionato rungtynėse kolegai Willy Hernangomezui lyderio vaidmens imtis leidęs Pau Gasolis pademonstravo savo klasę antrajame pirmenybių mače. Ispanijos krepšinio pažiba atakavo krepšį beveik be klaidų ir leido savo komandai net 93:56 sutriuškinti Čekijos rinktinę.

Puikiai rungtyniavęs 37-erių veteranas viso labo per 20 minučių spėjo pelnyti 26 taškus (8/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 7/7 baudos), atkovoti 8 kamuolius, atlikti 2 rezultatyvius perdavimus bei blokuoti 1 metimą. Puolėjo pasirodymas įvertintas net 35 naudingumo balais.

Joffrey Lauvergne‘as – Prancūzijos rinktinė

Prancūzijos nacionalinė komanda atidarė savo pergalių Europos čempionate sąskaitą, o pagrindiniu triumfo prieš graikus 95:87 kalviu tapo Joffrey Lauvergne‘as, kuris pirmajame čempionato mače buvo pelnęs vos keturis taškus. Vidurio puolėjas šįkart puikiu žaidimu pirmojoje rungtynių pusėje leido prancūzams atitrūkti 55:39 ir padėti pamatus pergalei.

Lauvergne‘as per 27 minutes iš viso į graikų krepšį įmetė 21 tašką (9/13 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 0/3 baudos), atkovojo 11 kamuolių, 1 kamuolį perėmė bei atliko rezultatyvų perdavimą. Aukštaūgio pasirodymas buvo vertas 26 naudingumo balų.

2017-09-03 14:22
Gasolis ir toliau įrodinėja savo klasę.Varžovas aišku ne stipriausias,bet tik per 20 min.įmest 26 tšk.taip pat reikia sugebėti.Aukščiausia klasė.

--
2017-09-03 12:36
zibolis
Dragičius tai kol kas nesveikai varo, tik kad jam niekas nepadeda. Labiausiai dominuojantis žaidėjas čempionato starte, įdomu kaip toliau jam seksis.