Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Antrąją pergalę pasirengimo sezonui cikle iškovojo Utenos „Juventus“ klubas. Gedimino Petrausko auklėtiniai pirmadienį Druskininkuose 67:60 (17:6, 17:16, 21:25, 12:13) įveikė Ukrainos vicečempionę Južnės „Chimik“ ekipą.

„Juventus“ šiame mače vertėsi be poilsio po universiados gavusio Dovio Bičkauskio, nedidelę čiurnos traumą patyrusio Tautvydo Paliukėno bei antradienį į Lietuvą atvykstančio LaRono Dendy.

Ukrainos ekipa kiek sėkmingiau pradėjo rungtynes (4:0), tačiau Simas Buterlevičius baudų metimais bei Mindaugas Kupšas dėjimu iš viršaus netruko atstatyti pusiausvyrą – 4:4. Negana to, Anthony Irelandas dvitaškiu baigė greitą ataką, Buterlevičius pridėjo du tritaškius iš eilės ir įpusėjus kėliniui „Juventus“ jau buvo priekyje – 12:4. Baudų metimų dėka ukrainiečiai sugebėjo priartėti (6:12), bet kėlinio pabaigoje Karolis Guščikas ir Jonte Flowersas ne tik sugrąžino uteniškių pranašumą, bet ir jį padidino iki dviženklio – 17:6.

Antrajame kėlinyje komandos ir toliau žaidė nerezultatyviai, tad rezultatas augo labai lėtai. Įpusėjus kėliniui „Juventus“ toliau turėjo dviženklę persvarą (22:12), kurią dar labiau padidino Buterlevičius – 25:12. Likus žaisti dvi minutes komandas jau skyrė šešiolika taškų (32:16), bet kėlinio pabaigoje „Chimik“ komanda sugebėjo kiek sumažinti deficitą – 22:34.

Trečiojo kėlinio pradžioje Kupšo keturi taškai iš eilės vėl padėjo uteniškiams atitrūkti (41:27), tačiau du tritaškius iš eilės pataikiusi „Chimki“ komanda vėl priartėjo – 33:41. Likus žaisti keturias minutes komandas jau teskyrė keturi taškai (44:40), bet Guščiko keturi taškai be atsako dar sykį leido uteniškiam pabėgti į priekį – 48:40. Prasidėjus paskutinei minutei Samėnas baudos metimu sugrąžino „Juventus“ ekipos dviženklį pranašumą (52:42), o svečiams priartėti pavyko tik paskutinę ketvirčio sekundę – 47:55.

Lemiame ketvirtyje sužaidus keturias minutes Guščikas metimu iš po krepšio dar sykį padidino „Juventus“ atotrūkį iki dviženklio (59:49), bet svečiai ir vėl šiek tiek priartėjo – 57:65. Per likusias dvi minutes uteniškiai išlaikė savo persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu – 67:60.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 6/10, 7 atk. kam.), po 11 – Karolis Guščikas (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 1/1, 9 atk. kam.) ir Simas Buterlevičius (tritaškiai 3/8, 5 atk. kam.), 10 – Laurynas Samėnas (tritaškiai 3/7, 4 rez. perd.), 9 – Anthony Irelandas (4 atk. kam., 6 rez. perd.), po 6 – Arvydas Šikšnius (tritaškiai 1/5, 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Jonte Flowersas (tritaškiai 2/7, 3 rez. perd.).

„Chimik“ klube išsiskyrė Viačeslavas Petrovas (15 tšk., dvitaškiai 6/13, 9 atk. kam.) ir Oleksandras Riabčiukas (9 tšk., tritaškiai 3/4).