Į tinklalapio „BasketNews.lt“ sudaromą penktosios Europos čempionato dienos geriausių krepšininkų penketuką pateko į istorinę pergalę Vengrijos rinktinę atvedęs Adamas Hanga, nesustabdomai rungtyniavęs Kristaps Porzingis, kroatų puolimo mašina Bojanas Bogdanovičius ir kiti du atletai.

Juancho Hernangomez – Ispanijos rinktinė

Ispanijos krepšinio legenda Pau Gasolis gavo poilsio rungtynėse prieš grupės autsaiderę Rumunijos rinktinę, o tuo puikiai pasinaudojo Juancho Hernangomezas.

21-erių metų puolėjas aikštelėje praleido 27 minutes, pelnė 18 taškų (6/11 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 3/4 baudų metimai), atkovojo 12 kamuolių bei surinkęs 20 naudingumo balų buvo efektyviausias ekipos žaidėjas.

Juancho vedama Ispanija varžovus parbloškė rezultatu 91:50. Sergio Scariolo kariauna yra viena iš keturių komandų, kuri šiose pirmenybėse dar nėra patyrusi pralaimėjimo kartėlio.

Kristaps Porzingis – Latvijos rinktinė

Dar vienas įspūdingas latvių supertalento pasirodymas.

Ryškiausiomis spalvomis Europos čempionate žibantis Porzingis į Didžiosios Britanijos krepšį jau per pirmąją mačo dalį atseikėjo net 21 tašką.

Iš viso 22-ejų metų 221 cm ūgio krepšininkas per 26 minutes pelnė 28 taškus (8/13 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 3/3 baudų metimai), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 2 metimus bei surinko 31 naudingumo balą.

29 taškų pranašumą išbarstę latviai galiausiai šventė pergalę rezultatu 97:92.

Stefanas Jovičius – Serbijos rinktinė

Serbijos rinktinė po atkaklios kovos palaužė Turkijos krepšininkus, o prie to labiausiai prisidėjo įžaidėjas Stefanas Jovičius.

26-erių metų 198 cm ūgio gynėjas ant parketo praleido 32 minutes, pelnė 15 taškų (4/8 dvitaškia, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudų metimai), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Serbų atakų dirigentas Senojo žemyno pirmenybėse vidutiniškai atlieka po 8 rezultatyvius perdavimus.

Adamas Hanga – Vengrijos rinktinė

Vengrijos nacionalinis herojus vakar ne tik surengė fantastišką asmeninį šou, bet ir atvedė šalies rinktinę į pirmąją pergalę Europos čempionate net po 48 metų pertraukos.

Pergalingoje dvikovoje su Čekija 28-erių metų puolėjas pelnė 31 tašką (4/7 dvitaškiai, 6/9 tritaškiai, 5/8 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius bei surinko 34 naudingumo balus.

Hanga tapo ketvirtuoju krepšininku Europos čempionatų istorijoje, pasiekusiu 30 pelnytų taškų, 5 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvių perdavimų ribą.

Bojanas Bogdanovičius – Kroatijos rinktinė

Nesulaikomai Europos pirmenybėse rungtyniaujantis Bogdanovičius atvedė Kroatijos rinktinę į trečiąją pergalę. Balkanų derbyje kroatai 76:72 įveikė Juodkalniją.

Bojanas šiame mače žaidė 32 minutes, pelnė 23 taškus (2/3 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 7/9 baudų metimai), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 22 naudingumo balus.

Kroatas visose trejose rungtynėse peržengė 20 pelnytų taškų ribą.